UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Omnibus
308 79 4

Re: Test PUMA6 i problemy...

wklejcie wyniki z testu Puma 6

Tytan
2331 534 105

Cable modem Puma 6 chipset test   DSLReports  ISP Information.png

https://zanimnapiszesz.info
Omnibus
308 79 4

prawde powiedziawszy słabo to wygląda...załączam wyniki z testu Puma 6 które przed chwilą wykonałem dla modemów Arris TG2492 i Technicolor TC 7230Technicolor TC7230_13_10.2017.jpgTechnicolor TC 7230ArrisTG2492s_13_10_2017.jpgArris TG2492

Wykładowca
815 196 10

Tylko ty pawelb masz 8 zestawionych kanałów w swojej sieci, a np. ja 16 :(

A wychodzi na to, że im więcej tym gorzej, stare oprogramowanie bez testowego:

VncV6lnSSGG9N4LTX8N6rQ.png

Jak widać, te testowe oprogramowanie u MrPepka to jakaś tragedia..

Aha i pamiętajcie by robić test bez żadnego obciążenia łącza.

A dlaczego jest ważne 100% idle? Bo zobaczcie jak łatwo można oszukać ten test włączając nawet speedtesta:

VncV6lnSSGG9N4LTX8N6rQ.png

Omnibus
308 79 4

zgadza się, mam 8 kanałów DS, wrzuciłem dla porównania test wykonany na tym modemie Technicolora TC7230 bo ma chipset Broadcoma i pewną różnicę i tak widać...

Specjalista
48 5 2

Widać u mnie również taki problem istnieje.
oto wynik

Screenshot_2.png

Zastanawia mnie jeszcze taka informacja na moim modemie.
Screenshot_3.png

Czy ma to wpływ na działanie internetu? Zwłaszcza Post RS Errors. Czy ma to wpływ na wynik puma6, czy to puma6 powoduje takie info w modemie?

Connect Box
UPC 250 Mpbs
Omnibus
331 50 4

Każdy kto ma Connect box ma te problemy mam nadzieję że za jakiś czas zostanie to porządnie przetestowane i naprawione.

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł
Specjalista
41 20 5

Dla potomności wstawiam test Puma6 wykonany na oficjalnym sofcie CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH na konfigu fiberpower250_nowifi4all_v4-sip.cfg. IPv4.

Zestawionych 14 kanałów DS

puma.png

Wykładowca
815 196 10

Ten nowy soft wygląda jakby był groszy od oficjalnego.. Tak jakby programiści nie wiedzieli za co się biorą..

Nauczyciel
815 181 29

A kiedyś wiedzieli? W Horizonie tez ludzie dalej testuja bete (oficjalna). No chyba,ze to już taki dobry sprzęt i to jest efekt zamierzony

--
Użytkownik zbanowany za posiadanie multikonta
Tytan
2056 813 71

@brtk
Pytanie raczej winno brzmieć:
1 Ten beta soft jest całkowicie "nasz"? (czyli napisany od A do Z przez POLSKI dział IT w UPC).
2 Czy otrzymany od samego Intela, który po wstępnej kompilacji przekazał je producentowi Compala (firmie CBN) i ten naniósł jakieś poprawki po czym skierował go do polskiego UPC celem testów?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
308 79 4

Łatwo odpowiedziec  na te pytania

To jest soft pisany przez producenta modemu czyli Compala ewentualnie juz po specyficznych modyfikacjach dla UPC, na pewno nie jest to soft pisany specjalnie dla polskiego oddzialu UPC, problem dotyczy chipsetu a nie specyfiki rozwiazan w UPC Polska

Procedura jest jasna, Intel dostarcza nowe biblioteki dla Compala a Compal dostarcza zmidyfikowane oprogramowanie do operatorów kablowych celem przetestowania, bylo to juz opisywane

po uwagach temat wraca co Compala i do Intela dlatego procedura tyle trwa...ciekawe bo z tych zrzutow ekranu nie widac jakiejkolwiek poprawy wiec albo test Puma6 jest specyficzny albo to nowe oprogramowanie jeszcze nic nie poprawia

test testem ale warto zeby sprawdzic to w warunkach bojowych czyli grajac w Jakies gry online typu LoL, CS, czy.Battlefield i zaobserwowac czy jest jakas roznica

Wykładowca
815 196 10

Dlatego w piątek prosiłem o dostęp do bety, ale widocznie w weekendy Kamil tu nie zagląda, a w ten weekend pod wieczór nic nie planowałem, więc sporo czasu bym pograł i podzielił się wnioskami..Ale cóż, na razie po teście Puma widać, że jest gorzej jak było.

Tytan
2056 813 71

@pawelb
Czyli wygląda na to, że do końca 2017 nie zobaczymy żadnego softu, który cokolwiek zmieni/poprawi (jeśli, jak już też wspominałem, to jednak problem softwerowy).
Mam też nieodparte wrażenie (ale wciąż się łudzę, że się mylę), że to jednak problem sprzętowy i żadnym oprogramowaniem się tego nie naprawi (co najwyżej zamaskuje potencjalne problemy).
Myślę, że UPC też się łudzi, że da się to załatwić programowo.
.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
308 79 4

ja też powoli skłaniam się do tego że są ograniczenia sprzętowe i próbują to jakoś załatać a nie całkowicie przeprogramować...gdyby Intel dostarczył kompletnie nowe biblioteki to efekt byłby od razu a tu nie widać specjalnej poprawy...przynajmniej na teście Puma 6 bo MrPepka twierdzi że jest lepiej...skłaniam się do tego, że testy jeszcze potrwają i pewnie jakiś soft zobaczymy pod koniec roku albo na początku przyszłego...i też nie wiadomo z jakim skutkiem, 

trzeba byłoby się też zastanowić na ile test Puma 6 odzwierciedla rzeczywiste problemy...dlatego wspominałem o tym że najlepszymi testerami są gracze w gry online..tak właśnie robię w sieci w której pracuję gdzie najbardziej wiarygodne są dla mnie informacje od graczy bo gry stawiają największe wymagania jeśli chodzi o wydajność urządzeń...osoby przeglądające net czy też korzystające z serwisów VOD nie zauważają takich niuansów