UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Wykładowca
815 196 10

Re: Test PUMA6 i problemy...

Szczerze? Jezeli okaże się, że to problem sprzętowy, to ja nie odpuszcze UPC i niech wykopią dla mnie urządzenie na Broadcomie, bo to troche jest śmieszne, że będą dawać nam popsute (problem sprzętowy) urządzenia a nie zbugowane (problem prgoramowamy), bo inaczej tego nie będzie można nazwać.

Nauczyciel
815 181 29

Równie dobrze mogli jednego dopuścić do testów, no ale to tylko moje zdanie. Na 7 chętnych 5 dali no ale ok miłego i owocnego testowania. Brtk a co w tym śmiesznego? Problem znany nie od dzisiaj i jakoś największy operator się tym nie przejął.. Zresztą sam ich najlepszy dekoder masz jako drugi przykład.

--
Użytkownik zbanowany za posiadanie multikonta
Specjalista
48 5 2

W dzień jeszcze lepiej 15:43
Screenshot_4.png

Connect Box
UPC 250 Mpbs
Omnibus
308 79 4

Jakies nowe informacje? Jaki jest plan dzialania? Testy testami ale jak odbieracie dzialanie internetu na wymienionym sofcie? Subiektywne odczucia..lepiej, gorzej, bez zmian, trudno powiedziec?

Omnibus
308 79 4

W tescie powinny uczestniczyc przede wszystkim osoby ktore graja w gry sieciowe online...przy normalnym korzystaniu z internetu trudno bedzie wyczuc problemy z Puma 6..to takie moje zdanie, albo nalezy rozszerzyc liczbe osob testujacych 

Tytan
2056 813 71

Informacji nie mamy żadnych co dalej.
Plan działania - testujemy.
Co dalej z tym softem będzie - nie mam takiej wiedzy.
Co do subiektywnych odczuć - z jednej strony soft lepszy (strony www jakby wczytywały się szybciej), a z drugiej strony test PUMA 6 nadal bez rewelacji.

Co więcej, w moim przypadku zaczęły się pojawiać w logach sprawy niepokojące (zrywanie netu).
Tak jakby mnie ktoś atakował DDoSem?
Jest wtedy całkowity pad netu (choć diody na modemie wskazują jego normalne działanie, ale nie da się wtedy już zalogować do modemu).
Wyłączyłem całkowicie firewalla wbudowanego w modem - zobaczymy co to zmieni.

Illegal - Dropped INPUT packet: src=5.9.59.15 MAC=00:17:10:82:FE:85;CM-MAC=90:5c:00:00:00:00;CMTS-MAC=00:17:10:82:fe:85;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

Illegal - Dropped INPUT packet: src=191.233.80.151 MAC=00:17:10:82:FE:85;CM-MAC=90:5c:00:00:00:00;CMTS-MAC=00:17:10:82:fe:85;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
308 79 4

Z tego co piszesz to mam wrazenie ze to na razie malo stabilny software, te dwa adresy IP ktore podales sa zupelnie przypadkowe, jeden niemiecki a drugi Microsoft w Holandii, ciekawe co tak naprawde zmienili w tym oprogramowaniu, dla mnie jako informatyka sieciowca jest to ciekawe no ale na etapie testow rzadko kiedy upublicznia sie szczegoly, dobrze ze cos sie w ogole dzieje, mam nadzieje ze to nie mydlenie oczu...temat widac ze eskaluje ale ja na wszelki wypadek testuje juz modemy Technicolora na Broadcomie

niestety rynek modemow mocno sie spolaryzowal...jest mnostwo modemow na chipsecie Puma i troche na Broadcomie, z tych drugich praktycznie tylko Technicolor jest dostepny na europejskim rynku..wole miec jakis wybor zanim uruchomie wieksza liczbe downstreamow per node

Innowator
49 7 0

Biorę udział w tych testach i oprócz tego jestem graczem. Powiem tak - w Battlefieldzie 1 na tym nowym sofcie nie zauważyłem żadnej różnicy. Oprócz tego w kwestii pingu powiem, że na Technicolorze pingi były około 20 ms niższe niż na Connect Boxie. Technicolor miał ~~40 ms w większości przypadków, Connect Box ~~ 60 ms.

Nie wiem czy jestem jakąś próbką kontrolną "placebo", czy ten firmware po prostu nic nie poprawił w tej materii. Często obserwuję network graph w BF1 i widzę, że zdarzają się skoki pingu. Natomiast trochę bardziej boli mnie znacznie gorszy średni ping. W grze z detekcją trafień po stronie serwera te 20 ms to nie jest jakaś pomijalna wartość. To, że raz na kilka minut mi zamajta pingiem o 10 ms boli znacznie mniej.

Natomiast ten router ma jeszcze jeden problem - jeśli ktoś zacznie ściągać, to pingi i pakiety wariują kompletnie. To wygląda tak jakby router pracował na jednym wątku i jeśli jedna osoba zacznie korzystać z transferu, to przesyłanie informacji do tej jednej osoby wykorzystuje całkowicie jego moc obliczeniową zaś dla mnie nie starcza. Jeśli mam być szczery to jest to kompletna parodia. U mnie w pracy mamy router z którego korzysta jakieś 20 osób jednocześnie i czasy odpowiedzi dla pojedynczego użytkownika nawet delikatnie nie zadrżą w momencie gdy używają go wszyscy na raz. A nie jest to jakiś top-tier za kilka tysięcy zł.

Tytan
2056 813 71

@Kamil

Czy UPC w razie porażki z nowym softem:

- będzie wdrażała kolejne beta testy owego softu?

- a jeśli tej WADY UPC Polska nie usunie żadnym oprogramowaniem, to zamierza coś z tym zrobić np zakupując zupełnie inny sprzęt (modemy, modemoroutery)?

Szanowne UPC Polska, to już trwa zbyt długo - czas najwyższy coś z tym skutecznie zrobić!

Jakie jest w tej sprawie stanowisko UPC Polska?

Uważam, że takie wyjaśnienia nam klientom sie od Was poprostu należą!

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
49 7 0

Zgadzam się z @KOCUREK1970 , że to trwa już zdecydowanie za długo. To było ponad rok temu jak używałem Compala i wtedy nie dało się z niego po prostu korzystać. Teraz już się da, ale nadal zachowuje się gorzej od jakiegoś starszego routera typu Technicolor i czasem przypomina o tym, że w środku siedzi Puma6.

Nie jest to wina UPC, że te Compale wyglądają w ten sposób. To jest robota Intela, który wypuścił zbugowane chipsety ze zbugowanym softem. Natomiast UPC razem z Compalem powinno załatwić to na drodze sądowej z Intelem zamiast przerzucać problem na klientów. Obecnie UPC ma jeden z najlepszych albo nawet najlepszy internet na rynku, nigdy nie mogłem narzekać na żaden aspekt - poza routerem. Każdy z tych routerów miał jakieś problemy wcześniej czy później.

Inspirator
9 9 3

Mam pytanie do biorących udział w testach - czy ten soft to wersja tylko z IPv4 czy IPv6 też?

PS
Wydaje mi się, że pomocnym podczas testów byłoby posiadanie boxa z SamKnows. Urządzonko samo testuje i potem ładnie widać zmiany pingów, timeoutów i kilku innych parametrów, w ciągu doby.

Tytan
2056 813 71

@AdiS

W moim przypadku mam tylko IPv4 - Compal w trybie mostu i własny router FritzBox 3490.

Plik konfiguracyjny usługi taki sam jak na poprzednim sofcie.

Nawet po resecie Compala do ustawien fabrycznych i wybraniu opcji modemoroutera mam opcję tylko IPv4! i mogę w każdej chwili wrócić do Compal jako modem.

Tak samo podejrzewam ma @MrPepka (na 5 testujących tylko my dwaj mamy Compala w trybie modemu i własny router - zostawiliśmy taką opcję celem porównania naszej konfiguracji z opcją Compal modemorouter u pozostałych testujących).

W moim przypadku i MrPepka mamy też permanentnie WYŁĄCZONE WiFree.

Dodam jeszcze, że w moim przypadku w całym domu na chwilę obecną NIE korzystamy w ogóle z wifi!

Innowator
49 7 0

Wydaje mi się, że pomocnym podczas testów byłoby posiadanie boxa z SamKnows. Urządzonko samo testuje i potem ładnie widać zmiany pingów, timeoutów i kilku innych parametrów, w ciągu doby.

Przy Pumie6 to następnego dnia zastalibyśmy tego whiteboxa dyndającego na własnym kablu na żyrandolu

Specjalista
41 20 5

Dostałem testowy soft CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-3-ENG1-NOSH.

Jak widać numeracja całkiem wysoka w porównaniu do 4.x.

Jeśli chodzi o samą Pumę na "inzynieryjnym" sofcie to wygląda to tak:

A na oficjalnym sofcie CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH tak:

Gry online przetestuję niestety dopiero w weekend.

Innowator
49 7 0

A co to tak zielono? U mnie taka ilość zieleni jest nie do zrobienia, nie ważne jakim sposobem.