UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Innowator
13 7 0

Re: Test PUMA6 i problemy...

@GDA napisał(a):

Dobrą praktyką dla beta-testerów powinien być jakiś bonus np: zwolnienie z miesięcznej oplaty za internet

Ja bym osobiście wolał jakiś inny modemorouter z podwójnym pasmem 2.4/5 GHz, tak jak ma Compal ale bez chipsetu Puma6. Ewentualnie po prostu naprawienie Compala, żeby działał normalnie.

-
Nie dotyczy
1368 0 89

hehehe to jak już taka lista życzeń, to ja poproszę KSW 40 w prezencie za testy  

Omnibus
280 42 4

Osoby które testowały internet 500 miały go w cenie usługi jaką miały np 120 mega ale tutaj ? mają darmowych testerów i firma ma zysk ha

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł
Nauczyciel
616 164 8

Ja tam akurat jestem zadowolony z testowania.. Mniejszy jitter i test prawiezielony o każdej porze dnia. Tylko szkoda, że inni mają inaczej i już nie wiem o co chodzi..

iAFxZ0KTQbuYBxOgl9eMpQ

Zawodowiec
262 71 4

Niestety wyniki tych testow moga wskazywac ze problem pojawia sie w momencie obciazonych wezlow, zakladajac ze w wiekszosci przypadkow test Puma 6 wykonuje sie na 9tym serwerze (w moim przypadku akurat na 26 serwerze) to moze sugerować ze modem nie radzi sobie ze skladaniem pakietow z wielu kanalow na obciazonym wezle...moze to byc problem sprzetowy czyli jednak za mały bufor (tablica) albo blad w oprogramowaniu ale to powinno byc szybko wyeliminowane, byc moze dlatego wlasnie modemy z chipsetem Broadcoma radza sobie lepiej bo np. maja wiekszy bufor...pytanie na ile Intel jest w stanie przeprogramowac obsluge tego elementu zeby zniwelowac te problemy

Zawodowiec
262 71 4

Innymi slowy, ktos kto jest podlaczony do malo obciazonego wezla w UPC nie odczuwa problemu bo modem daje rade ale juz w przypadku obciazonego wezla, modem z Puma 6 ma problem dlatego osoby ktore maja modemy z chipsetem Broadcoma (np. Cisco) nie rejestruja takich problemow, to tylko moja hipoteza ale staram sie analizowac to co wrzucacie tu na forum i na mediaswiat no i moje doswiadczenia w tym temacie

Zawodowiec
262 71 4

Jak widac zreszta, Intel chyba jednak ma problem z przeprogramowaniem tej czesci modemu skoro przez tyle czasu nic sie w tej kwestii nie zmienilo jakos diametralnie, zmiany sa kosmetyczne i byc moze jest to strategia obrony Intela ze np. ISP za bardzo dociazaja wezly..zauwazcie zreszta ze cos w tym jest poniewaz problemy z Puma 6 wyplynely dopiero po jakims czasie, nie byly obserwowane od poczatku wprowadzania tych modemow na rynek, z tego moze wyniknac ostra batalia w sadzie pomiedzy Intelem, producentami modemow, ISP i koncowymi uzytkownikami..oczywiscie widzimy tez ze modemy na chipsetach Broadcoma lepiej sobie radza i tu wlasnie moze byc ta roznica..generalnie moge wam powiedziec ze modemy na chipsecie Broadcoma sa drozsze niz na Intelu i byc moze tu jest wlasnie pies pogrzebany o czym juz kilka osob pisalo na forach, sytuacja co najmniej trudna...jesli Intel nic nie wymysli to ISP beda mieli problem bo nie da sie w prosty sposob zwiekszyc wydajnosci wezlow, tu raczej widze koniecznosc wprowadzenia alternatywnych modemow do oferty, to jest wykonalne choc rozumiem ze dla takich ogromnych operatorow moze btc problemem jesli cala strategie oparli na dotychczasowym produkcie czyli ConnectBox

Innowator
13 7 0

Większość klientów nie jest tak wymagających aby potrzebować modemu, który test Puma6 przechodzi cały na zielono. Takimi klientami są tylko gracze - specyficzny rodzaj grający w gry wymagające zręczności i czasu reakcji na poziomie milisekund oraz ewentualnie klienci biznesowi. Pozostali się cieszą jak mają zadeklarowany transfer i nie ma braków w dostarczaniu internetu.

Więc w praktyce UPC musiałoby zamienić z 10-20% ConnectBoxów na jakieś lepsze modele. Najpierw każdy by dostawał ConnectBoxa a dopiero jakby był niezadowolony to jakiś lepszy. My tutaj jesteśmy w zaledwie kilka osób aktywni w temacie pośród tysięcy klientów, którzy nawet nie wiedzą co to jest Puma 6.

Nauczyciel
616 164 8

U mnie raz na 9 a raz na 26 znajduje.

Teraz np. na 26

gC5faL1bTuWRLQMPby85Wg

Zawodowiec
262 71 4

@brtk

I to wlasnie potwierdza moje przypuszczenia, u mnie zreszta tez tak wygladaja wyniki testow, problemem musi byc obsluga wiekszej ilosci downstreamow na obciazonym wezle, to moze byc sprawa malego bufora (tablicy) jak sugerowal Xymox na zagranicznych portalach 

UPC nie bedzie mialo prostego zadania...ale chyba latwiej wprowadzic do oferty inne modemy niz rozbudowac wezly w taki sposob zeby zniwelowac te problemy..jedno i drugie rozwiazanie jest problematyczne nie tylko z powodow czysto finansowych ale i organizacyjnych

Powoli tez przestaje wierzyc w usuniecie problemu przez Intela choc oczywiscie trzeba dac szanse ale moze byc tak ze chipset Puma 6 ma takie ograniczenia sprzetowe ze tego sie nie przeskoczy..a byc moze UPC juz rozglada sie za innym modemem o czym nie wiemy i nawel Kamil o tym nie wie

Profesor
1516 597 61

.Ja bym to widział tak (oczywiście to tylko MOJE zdanie).

UPC Polska kupuje kilka tys szt MODEMÓW, lub modemorouterów na wspominanym już tu Bradcomie i wymienia je tylko tym, którzy "buziują" - jakieś koszty będą, ale dużo mniejsze niż strata klienta czy jego zła opinia, która pójdzie w świat.

Kto nie zauważa problemu, bo mu wp, onet i poczta śmiga zostaje z tym co ma, bo w takim działaniu  sprzęt ten nie wykazuje przecież problemów.

Tańsze to znacznie niż budowanie nowych magistrali by odciążyć węzły.

Albo wręcz nawet eksperymentalnie JEDNAK? zgodzić sie na autoryzację modemów klientów z ich własnego zakupu (oczywiście modeli z certyfikacji UPC).

Nie zmienia to faktu, że w moim przekonaniu UPC Polska winno już o kilku wariantach rozwiązania tego problemu myśleć, niż czekać na zadowalający efekt obecnych działań, które nie dość, że mogą nic nie zmienić (i niestety to obstawiam), to i tak nie odroczą decyzji o zakupie jednak nowego sprzętu (dla tej specyficznej grupy klientów) - a wtedy wiadomo, dłuższe terminy dostaw no i nie wykluczona jeszcze wyższa (od obecnej) cena zakupu nowego sprzętu.

Co do opinii, że w PL takiego sprzętu do kupienia przez klienta nie ma (modemu kablowego czy modemoroutera kablowego) - nie ma, bo nie ma na to rynku zbytu.

Niech tylko UPC Polska się na to zgodzi, a jestem pewien, że i znajdą się oferenci (którzy przecież obecnie są i takowy sprzęt przecież JUŻ w ofercie mają - tylko jest on dostępny tylko dla FIRM).

Na miejscu UPC Polska, juz bym miał "burzę muzgów" w firmie na ten temat - takie wyprzedzające zachowanie może UPC Polska dać tylko same korzyści (nie licząc tu niestety wydatków finansowych na zakup nowego sprzętu), ale UPC Polska:

- to firma, która (jednak) mysli o swoich klientach,

- dba o zadowolenie klientów i ich komfort,

- jest pomocna i zaradna w chwili kryzysu,

- nie zostawia klientów na lodzie i się na nich nie wypina,

- SŁUCHA Z UWAGĄ OPNII I PRZEMYŚLEŃ SWOICH KLIENTÓW

Czy ja chciałbym taką firme jako klient opuścić? - nie!!!

Czy ja chciałbym opuścic firmę, która ma mnie (jako klienta) gdzieś i patrzy tylko na dochody i zyski? - bez sentymentów i namysłu z miejsca.

Mam cichą nadzieję, że UPC Polska nie zaprzepaści szansy udowodnienia swoim klientom, że jest z nimi.

.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
13 7 0

UPC ma generalnie najlepszą ofertę i przy tym kompletny brak problemów z siecią samą w sobie (przez jakieś 5 min w ciągu 3 lat nie było internetu w sumie, zawsze osiągana jest zadeklarowana prędkość). Gdyby nie Puma6 w ConnectBoxie, to by się po prostu nie dało do niczego doczepić.

Nauczyciel
616 164 8

To jest fakt, obraz TV bardzo ładny w porównaniu do konkurencji, internet prawie niezawodny. Ja miałem jeden incydent z netem, jeżeli można to tak nazwać w ogóle incydentem.. Mianowicie, upc u mnie w bloku gości od niecalego roku i na początku każdy mógł nam odłączyć całą usługę, bo zasilanie ich sieci szło z gniazdka w piwnicy i nieraz ktoś wchodząc do piwnicy wytykał tą wtyczkę i mieliśmy pad wszystkiego w calym bloku. Ale to była świeża instalacja i dało się to wybaczyc, bo po miesiącu doprowadzili zasilanie i jest zamkniete tam gdzie nikt nie ma dostępu.

Od tego czasu 0 problemów.

Innowator
20 17 1

Witam,

Czy ktoś z testujących mógłby porównać stare i nowe oprogramowanie trochę bardziej szczegółowo niż "puma6 test", bo on nie jest najbardziej miarodajny. Choć patrząć na wyniki widać, że nadal jest słabo.

Miłobyłoby zobaczyć

1. Graph z na przykłąd pigplottera w trybie TCP (i UDP) do jakiegoś bliskiego serwera, żeby zobaczyć czy pojawiają się skoki w czasie odpowiedzi. Szczegóły jak przeprowadzić test znajdziecie w wątku na dslreports.

2. Czy requesty DNS po IPv6 są nadal gubione? Problem był naprawiony dla IPv4, lecz zapomniano o v6.

3. Fajnie byłoby zweryfikować czy nadal jest trywialnie łatwo zDoSować te rutery.

4. No i na koniec zostaje, jeszcze segmentation fault w kernelu powodujący reset rutera, ale to pewnie bez podpięcia się pod serial będzie cieżkie do sprawdzenia. Choć widzę, że niektórzy już pisali, że pojawiają się losowe restarty.

5. No i jeszcze kilka problemów, które wymagają większego zaangażowania przy testowaniu.

Miło, że pojawił się jakiś soft do przetestowania, ale jeżeli jest to poprostu nowsza wersja, nie naprawiająca problemów to chyba szkoda wszystkich czasu na testowanie. Pracownicy UPC z pewnością mogą zweryfikować we własnym zakresie przynajmniej te najbardziej istotne problemy z puma6.

-Kacper

Nauczyciel
616 164 8

Jak będę w domu to przetestuję jak piszesz. Na razie zauważyłem mniejsze skoki pingu niż na poprzednim sofcie i jest on mniejszy i ogólnie mniejszy jitter. Tylko też jako jedyny mam zieloniutki test puma6, więc może być coś na rzeczy z obciążonymi węzłami jak pisal @pawelb