UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

bxq
Innowator
43 2 0

Re: Test PUMA6 i problemy...

@brtk gdyby było ok na tc to bym problemu nie zgłaszał. problemu nie mialem z modemem tylko z tym co się dzieje w sieci szkieletowej UPC. jeżeli Konsultant uważa że wymiana modemu pomoże to ja mu tego zabraniać nie będę - a że w ten sposób pogarszają jakość usługi to cóż sami podcinają gałąź na której siedzimy

Nauczyciel
570 138 6

Dlatego prosiłem cię o test z Technicolora jak masz jakiś stary co robiłeś. Jeżeli w szkielecie UPC są jakieś podwyższone opóźnienia a na ostatnim hopie, który pingujesz już tego nie widać, to kwestia konfiguracji nierzutujaca na ogólny wynik.

bxq
Innowator
43 2 0

ale czemu ja mam Tobie coś udowadniać, wysyłałem im wyniki wielu testów w różnej formie od zrzutu ekranu polecenia tracert , czy winmtr po zapis z pingplotera w pliku csv mają komplet danych oraz sami dobrze wiedzą jak działa ich sieć.

Wykładowca
754 175 32

@bxq, ale wzrost opóźnienia na drugim hopie powodował wzrost również na ostatnim, czy na końcu wszystko było ok?

Nauczyciel
570 138 6

Dobra, ja wymiękam, przychodzi z problemem a nie chce dac sobie pomóc i nakierować/wytłumaczyć.

Technikami i Panią z infolinii się nie sugeruje, bo widzisz co zrobili, masz gorzej jak było.

bxq
Innowator
43 2 0

ja nie oczekuję pomocy od 'forumowiczów' a od moderatorów. ja wiem jak sprawdzać, co sprawdzać i gdzie sprawdzać, co jest normalne a co nie - tak się składa że zajmuję się tym u konkurencji mogę sobie pozwolić na takie eksperymenty bo jak popsują i nie naprawią to zrobię wszystko aby zerwać tą umowę i otrzymać rekompensate za tak działającą usługę a na koniec założę sobie usługi konkrencji

Nauczyciel
570 138 6

Czyli przyszedłeś tylko ponarzekać a nie po rozwiązanie problemu. 🙂 A takimi działaniami nic nie przyspieszysz, wiesz, że Compal jest słaby, wiedziałeś o problemie a i tak dałeś sobie go zainstalować. Cóż. Jak to mówi reklama Plusa, Brawo Ty.

bxq
Innowator
43 2 0

przeżyję te mikro piardy do bramy, ale prawdopodobnych problemów z infrastrukturą których nie potrafią potwierdzić już nie :-) a jażeli przy okazji usuwania tej niedogodności przez jakiś czas będę miał compala to trudno. moderatorzy natomiast to najbardziej kompetentni ich pracownicy do kontaktu z Klientem z jakimi się spotkałem w tej firmie więc lcizę że i teraz nie zawiodą i dadzą znać co się dzieje i czy oraz kiedy planują to poprawić

Innowator
33 1 0

Trochę dużo odpowiedzi w tym temacie, więc zapytam może po prostu. Od tygodnia mam problemy z pingiem i technik chce mi zmienić Connect Boxa na Ubee. Warto? Mam opcję 500/30.

Moderator
932 600 151

UBEE łącza do 500 mb/s nie uciągnie, ale jeśli problem z pingami wynika z chipsetu PUMA 6 to wymiana na UBEE powinna rozwiązać problem. W celu weryfikacji można spróbować, jak się nie poprawi za bardzo to do Compala zawsze można wrócić.

bxq
Innowator
43 2 0

zaraz zaraz to mi wymienili ubee na compala aby poprawić pingi teraz comapl sadzi t3 od dłuższego czasu więc go od tygodnia obserwujecie a tu się dowiaduje że inni klienci otrzymują ubee tak od ręki?

Moderator
932 600 151

Ja jedynie wyraziłem swoje zdanie na ten temat, osobiście nic w sprawie nie robie. Co tam @adrian921 ustalił z technikiem to jego sprawa.

bxq
Innowator
43 2 0

ale instrukcje dla techników się zmieniły czy o co chodzi. już chyba rok walczycie z tym pływającym pingiem i oczywiście wysycenia nie ma żadnego o żadnej porze nigdzie, instalacja chociaż ma dobrych 10 lat jest cycuś a sygnał jest idealny - te t3 to pewnie sam sobie dopisuję do logów

Nauczyciel
570 138 6

Można tak powiedzieć, że sam sobie dopisujesz, bo z tego co kojarzę, sam zdecydowałeś się na wymianę na Compala jak to technik zaproponował, pomimo że znałeś problem.

bxq
Innowator
43 2 0

chcę im dać szanse procedurami usunąć ten problem ale nei ma dobrej woli, nie widzą problemu. t3 pojawiło się ostatnio po wymianie miałem tylko normalne problemy z compalem.

nie mam na to czasu bo mam zapieprz w pracy ale jak się skończy kongo to może uda się regulatorów w to wmieszać i zrobi się poważnie