UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Zawodowiec
263 71 4

Re: Test PUMA6 i problemy...

@zuzia 

zależy co się chce testować, jeśli użytkownika interesują gry sieciowe to przede wszystkim TCP, jeśli VoIP to UDP, przypuszczam że większość osób interesuje jednak protokół TCP, zresztą należy pamiętać że protokół UDP jest bezpołączeniowy czyli brak three-way handshake (syn, syn-ack, ack) nie występują retransmisje itd.. TCP jest bardziej wrażliwy na opóźnienia

UDP jest bardziej wrażliwy na utraty pakietów niż opóźnienia

a serwer może być poza siecią UPC, nie ma to znaczenia w tym przypadku ponieważ opóźnienia są mierzone na każdym hopie

Zawodowiec
222 64 6

@pawelb 

Nie wiem w co tam ludzie grają, ale wiele gier korzysta z UDP. Oczywiście testy każdy sobie robi wg. uznania i swojego profilu korzystania z internetu.

Lokalizacja serwera ma duże znaczenie, zwłaszcza przy ewentualnej reklamacji, operator już nie powie, że "problem poza jego siecią". Taki argument również często padał w tym wątku, dlatego właśnie polecam testy na serwery UPC.

Zawodowiec
263 71 4

@zuzia 

to, że gry korzystają też z UDP nie oznacza że ma to istotny wpływ na działanie gry...jeśli miałaś do czynienia z pisaniem oprogramowania sieciowego to powinnaś wiedzieć że sterowanie czyli to co użytkownik postrzega jako lagowanie są to połączenia TCP, stąd m.in. testy Puma 6 dotyczą protokołu TCP. a nie UDP

oczywiście lokalizacja serwera ma znaczenie jeśli chcesz reklamować łącze ale w tym przypadku myślę że chodzi przede wszystkim o ustalenie gdzie leży problem 

Użytkownik
1 0 0

Odpaliłem dzisiaj PingPlottera dla: IP: 62.179.1.61 i pokazało mi się na drugim Hop'ie:  NAME: vps27555.inmotionhosting.com (IP: 104.193.143.1)

- kojarzycie może co to jest ? Kilka razy uruchamiałem test ale tylko raz się to pojawiło.

Zawodowiec
222 64 6

Nic takiego nigdy nie zauważyłam. Przy okazji, jest więcej serwerów DNS UPC, które odpowiadają na porcie 53 TCP. Można wybrać sobie do testu taki, do którego jest najkrótsza i najszybsza trasa:

62.179.1.60
62.179.1.61
62.179.1.62
62.179.1.63

U mnie serwer http://iperf.upc.pl/ jest tym z najkrótszą trasą.

iperf.upc.pl.jpg

Moderator
1073 642 177

@bxq cyrk to jeździ z miasta do miasta, tutaj na pewno go nie ma. Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to nie pisz nic i proponuję poczytaj, co piszą tutaj osoby, które wiedzą o co chodzi i "z czym się to je". Temat dotyczy chipsetu PUMA6 i tylko tego. 

EDIT

@bxq kolejny Twój post został usunięty, bo naruszał Zasady Społeczności UPC. Proponuję się z nimi ponownie zapoznać. 

Menedżer Społeczności
293 361 85

Zamykam temat, ponieważ doklejają się do niego nowi użytkownicy, którzy zgłaszają swój problem. Na 90 stronach nie znajdą pomocy - nie do przebrnięcia taka kobyła.

Jeśli będzie potrzeba otwarcia ponownie tematu - proszę o informację do Zespołu Moderatorów.

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Tagi (2)