UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Użytkownik
6 0 0

Torrenty w UPC

Cześć wszystkim, mam internet 500 mb/s, Compal Connect Box, mam utworzone 2 sieci 2.4 i 5 GHz, na 5 GHz wymuszony tryb AC i na karcie sieciowej w laptopie również, we wszystkich speedtestach na polaczeniu wifi osiaga ok 250 mb/s, po kablu ok 430. W uTorrent maksymalne transfery wynoszą 10 mb/s, próbowałem już zmieniać porty, wyłączyłem ipv6, ale dalej max transfer wynosi 10 mb/s, czy UPC dusi łącze w sieciach p2p?

14 ODPOW. 14
Wykładowca
724 174 26

Re: Torrenty w UPC

UPC nic tutaj nie dusi. Przyczyn może być kilka. Zaczął bym od wyłączenia ip flood detection w ustawieniach firewalla routera. Jesli nie pomoże to polecam wyłączyć upnp i przekierować port ręcznie. Jakie masz użycie CPU podczas torrentowania? Po kablu wyglada to tak samo?

Omnibus
268 41 4

A ja mam włączone upnp i mam max transfer, zresztą na torrentach najwiecej zależy od ilości seedów i jaką prędkość wysyłania mają ustawioną. 

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł
Użytkownik
6 0 0

Wyłączyłem wg Twoich zalecen IP flood detection, dalej upnp i dałem przekierowanie na porty takie jak w utorrent. Obciążenie procesora przy pobieraniu ok 17-20%, dysk mam SSD więc raczej odpada, ewidentnie coś ogranicza tranfer do 10 mb/s, gdy pobieram 1 plik to pobieranie oscyluje ok 9.7-10 mb/s, gdy mam 2 lub 3 pliki to dzieli się symetrycznie po 5mbs i 3.3 mbs... Po kablu nie jestem w stanie stestować max prędkości bo mam kartę 100mbs, karta wifi AC do 720

Profesor
1580 418 80

Ale po kablu też masz w torrentach 10 Mb czy tylko po Wi-Fi? Próbowałaś zmienić serwer z którego pobierasz?

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
8 11 0

@barman1234

Sprawdzałeś ustawienia klienta p2p, czy nie masz ustawionej opcji ograniczenia prędkości pobierania żeby nie zabic łącza, druga sprawa Ty powinieneś się łączyć z siecią ac a nie tylko wymuszać. Nie wiem jaką masz karte sieciową wifi ale być może nie obsługuje takich prędkości jakie masz w umowi.

Pakiet MAX/HBO/PAKIET ELEVEN/500Mb/s/Horizon PVR
Użytkownik
6 0 0

Wszystko ustawione w p2p na unlimited,przy pobieraniu z ftp i serwisow hostingujących typu turbobit czy catshare ciągnie mi na kontach premium po 25mb/s czyli full ile pozwala obecna karta sieciowa

Inspirator
8 11 0

Nie wiem czy wiesz, ale jeśli ustawisz pobieranie unlimited a wysyłanie na 10 KiB/s to nigdy nie dostaniesz pełnej mocy pobierania przez żadnego klienta p2p. To takie zabezpieczenie przed pijawkami. Najlepieij jak byś spawdził sobie torrenta z jakiegos prywatnego trackera lub pobierając obraz linuxa gdzie zawsze jest dużo seedów np ubuntu BitTorrent

ubuntu.PNG

Pakiet MAX/HBO/PAKIET ELEVEN/500Mb/s/Horizon PVR
Użytkownik
6 0 0

Wszystko mam na unlimited prywatny tracker, dużo seedow... Powoli kończą mi się pomysły, wyłączyłem też kartę LAN, przedstawiałem różne ustawienia zaawansowane w uTorrent i dalej max 10 mbs...

Nauczyciel
522 379 46

Tutaj problemem moze byc utorrent. Jeden z czołowych prywatnych serwisów opisuje problemy z nim zwiazane a nawet sie zadaza ze blokuja jego uzywanie.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Użytkownik
6 0 0

Ewidentnie coś u mnie ogranicza prędkość, u mnie wszystko ustawione w kliencie uTorrent na unlimited.... Download skacze miedzy 9.8 a 10 MB/s. @Hank_Voight jak u CIebie z Uploadem przy takej predkosci pobierania?

pobiernie.JPG

Użytkownik
6 0 0

@Hank_Voight testowałem jeszcze pobieranie tego linuksa na telefonie przez apke utorrent i jest to samo, ograniczenie do 10 mb/s, przy pobieraniu pliku .iso bezposrednio z dzialu download ciągnie po 28 mb/s czyli max co karta sieciowa, czy jest jeszcze cos co mogę sprawdzić na routerze przed napisaniem reklamacji do UPC?

Nauczyciel
552 132 6

Od razu Ci napiszę, że Twoja reklamacja będzie bezzasadna, bo UPC nie zagwarantuje Ci pobierania z full prędkością z zewnętrznej aplikacji jaką jest uTorrent.. 

Nauczyciel
522 379 46

Tak, inną plikacje p2p. W pełni zgadzam się z @brtk w kwesti reklamacji, w moim mniemaniu będzie ona bezzasadna.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
GDA
Pan Abonent ;-)
1274 658 101

Składanie reklamacji na to że torrenty nie działają do UPC jest dla mnie tym samym jak podjechanie po pijaku na policje i poproszenie o zbadanie się alkomatem