UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Użytkownik
9 0 0

Re: Twitch.tv 720p/900p/1080p60fps przycięcia co 30sekund

Nie wiem czy to wina mojego sprzętu ale mam leciwego laptopai podczas gdy włacze jakiś stream klikne na ustawienia-zaawansowane i zaznacze statystyki filmów to mam pominięte klatki i to w setkach. Mógłby to ktoś u siebie sprawdzić na lepszym sprzęcie czy też ma pominięte klatki i w jakiej ilości?

Nauczyciel
664 157 24

@tomekbobi, duża ilość pominiętych klatek to zazwyczaj wina wydajności komputera. Jakie masz obciążenie CPU podczas oglądania twitcha? 

Większość materiałów na twichu jest w 1080p60, a dekodowanie takiego materiału jest bardzo trudne dla starszych procesorów. Rozwiązaniem jest wymuszenie wykorzystania sprzętowego dekodowanie przez GPU jeśli jest dostępne.

U mnie twitch, zarówno w przeglądarce jak i PS4 działa bez problemów. 

Użytkownik
9 0 0

U mnie ewidentnie to jest wina łącza bo dzisiaj zaś buforuje i laguje mi na Xboxie. Do tego jak ustawie na Xboxie albo PS4 stream w jakosci 1080p60 to widać że gubi klatki bo jest co kilka sekund pixeloza jak w jakosci 360p. Jest tu na forum jakiś pracownik UPC który moze to wyjasnic od strony technicznej co to moglo pójsc nie tak przy zmianie IPv4 na IPv6 i zaś na IPv4. Przypomne że przed tą operacja streamy na twitchu działały bez problemów bez pixelozy i buforowania.

Nauczyciel
522 124 6

Jakieś tam klatki pomija, ale nie w 1000 liczone

Highlighted
Moderator
838 551 141

@brtk napisał(a):

U mnie też Twitch zacina co 30sek jakoś, czasami odświeżenie strony daje jakiś efekt. Myślałem, że coś u mnie jest z przeglądarką, ale widzę, że nie jest to odosobniony przypadek. Tylko, że u mnie nie występuje buforowanie, tylko po prostu zawiesza się obraz i dźwięk,potem leci dalej i po chwili przeskakuje obraz jak się odetnie o te sekundy co poleciał stream.

Też dzieje się to jakoś od tygodnia.

Ale na jakim urządzeniu? Też PS4 tak jak u autora?

Nauczyciel
522 124 6

@GMateusz nie, na przeglądarce.

Też dodatkowo mam utraty pakietów do mojego TS'a, a inni nie mają. Jest 0%, potem sobie skacze do nawet 20-30% i znów spada. Może to jest powiązane też. Pamiętasz, pisałem Ci kiedyś, że po pewnym czasie pojawiają mi się utraty, to znowu to wróciło.

IP TS'a: ts01.multigaming.pl

Dwa zrzuty zrobione po sobie przed chwilą, u mnie jest utrata, a u znajomego nie ma. On ma innego dostawcę. A objawiają się one tym, że słysze co 2-3 słowo co mówią.

Użytkownik
9 0 0

U mnie to się dzieje nie tylko na PS4Pro ale na wszystkich urządzeniach. Zależy od dnia i godziny, raz działą na PS4 w miare dobrze ale np. gubi klatki bo na 1080p robi sie pixeloza, a raz buforuje że sie ogladać nie da nawet na 720p, to samo z tabletem, dwoma Xboxami. Może dostałem jakieś złe IP albo coś mi zablokowano prz zmianach wersji IP z v4 na v6 i zaś na v4? Można jakoś sprawdzić jakie IPv4 miałem przed zmianą na IPv6, zeby porównać czy takie same jak teraz?

A może to przez te błędy na 16kanale? Normalne że tyle ich jest?

Dodatkowy winik z programu WinMTR, Compal w trybie routera, komputer podpiety kablem.

Zrzut ekranu (37).pngZrzut ekranu (41).pngZrzut ekranu (44).pngZrzut ekranu (42).png