UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Omnibus
291 61 35

WiFi 5GHz a na laptopie max 350Mbps

Mam laptopa  asusa i na zakresie 5GHz wyciąga tylko te 350 mczy w poblizu rutera czy dalej. Co ogranicza że nie można wiecej wyciągnąć.Czy anteny moze? Czy moze te kanały inaczej ustawic bo jest (20.40.80) amoże bo jest N/AC moze samo AC ustawić. Czy to zalezy od modelu karty.moze ktos wie?

16 ODPOW. 16
Tytan
2328 534 105

Re: WiFi 5GHz a na laptopie max 350Mbps

Od modelu karty i od wielu, wielu innych czynników (np. od zasięgu wifi też).

https://zanimnapiszesz.info
-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

@Fredek50 tak jak napisał @MrPepka prędkość zależy od wielu czynników, m.in:
- od modelu karty

- od tego czy np. inny program nie ciągnie ciągnie akurat czegoś w tle (chociażby Windows 10 nowej aktualizacji) 
- od zasięgu (chociaż tu napisałeś, że w pobliżu routera)

- od zakresu kanału te 20/40/80
- od samego kanału (spróbuj ręcznie zamiast automatycznie, ustawić ręcznie np. kanał 40 i zobaczyć czy coś to da)

- i od wielu innych czynników

To tak w skrócie

Omnibus
291 61 35

Cały czas eksperymentuje i nie da rady wyciągnąć więcej,pewnie ten typ tak ma.  przypadkowo zobaczyłem że sygnał sie zwiekszył jak ruter znalazł się naprzeciwko lustra, w telefonach bardzo wzrosł sygnał  , na analizatorze Wifi zabrakło skali tak sygnał poszedł w górę  do "0" dBm.

Tytan
2328 534 105

Lustro odbija sygnał wifi więc może dlatego było lepiej.

-
Nie dotyczy

@Fredek50 Napisz nam jaki masz model karty sieciowej wifi oraz Lan, probowales testowac lacze po kablu ???

Omnibus
291 61 35

Tak ,w stacjonarnym po kablu idzie dobrze mam karte sieciową 1Gb, Po wifi ale w laptopie to max 350.  Ale nie wiem czy bardzo poszarpany wykres graficzny coś mówi o połączeniu kablowym.?

Szybkość często 290 rano jest 497. o różnych godzinach jest różnie z szybkościa 198 też bywało.coś nie stabilnie działa no i te poszarpane takie szczyty do połowy wykresu i upload i downolad , Nie siagam tych 25 a często 18 do 20. 

Nauczyciel
815 181 29

Jeżeli po kablu w różnych godzinach masz różne prędkości to raczej siec przeciążona.

--
Użytkownik zbanowany za posiadanie multikonta
Nauczyciel
815 181 29

@Fredek50 napisał(a):

Tak ,w stacjonarnym po kablu idzie dobrze mam karte sieciową 1Gb, Po wifi ale w laptopie to max 350.  Ale nie wiem czy bardzo poszarpany wykres graficzny coś mówi o połączeniu kablowym.?

Szybkość często 290 rano jest 497. o różnych godzinach jest różnie z szybkościa 198 też bywało.coś nie stabilnie działa no i te poszarpane takie szczyty do połowy wykresu i upload i downolad , Nie siagam tych 25 a często 18 do 20. 

@Fredek50rada na szybko działający tylko 1 komputer robisz speedtesty i zrzuty wyników w różnych godzinach i te wyniki wysyłasz choćby na FB, lub przez moje UPC wtedy jest szansa na jaką kolejek interwencje. Tylko najlepiej po kablu i ze by w czasie testów nic nie ściągać. Zresztą jak robisz testy na stronie upc to oni maja wglad w wyniki

--
Użytkownik zbanowany za posiadanie multikonta
Omnibus
335 120 6

Winę za 350 Mb/s ponosi wyłącznie karta, która pracuje w standardzie AC1. Aby uzyskać owe 500 musi być wersja 2 czyli 733 Mb/s. Aby mieć pewność słuszności mojego twierdzenia, kup odpowiednią kartę usb w Saturnie czy MM i wykonaj pomiar. Masz możliwość zwrotu ich do 30 dni. Jak zadziała to możesz zdecydować co robić dalej.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Moderator
1411 818 559

@brodacz napisał(a):

Winę za 350 Mb/s ponosi wyłącznie karta, która pracuje w standardzie AC1. Aby uzyskać owe 500 musi być wersja 2 czyli 733 Mb/s. Aby mieć pewność słuszności mojego twierdzenia, kup odpowiednią kartę usb w Saturnie czy MM i wykonaj pomiar. Masz możliwość zwrotu ich do 30 dni. Jak zadziała to możesz zdecydować co robić dalej.

Wszystko fajnie ale zapomniałes dodać, że w komputerze USB obowiązkowo musi być 3.0 

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Tytan
2328 534 105

I karta też musi mieć USB 3.0

Tytan
2052 811 71

@Fredek50

Moja dobra rada - zostaw jak jest.

Dopóki nie wymienisz Compala na zupełnie inny sprzęt i nie wyprowadzisz się na pustynię - w każdym wypadku to 500 Mb po wifi będzie tak wyglądać.

Modlitwy, wróżbita Maciej tu nawet nie pomoże.

Prędkości po wifi żaden operator nie gwarantuje.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
291 61 35

brodacz masz racje to jest chyba przyczyna, bo badam z metr od boxa i inne kompy wyłączone całkiem, dochodzi do 350 i stop więcej nie osiągnę.I widze że karta to ogranicza. To komp wnuczka nie bede mu w tym laptopie nic zmieniał ,tylko tak mnie interesuje. Myślałem że jak AC to pełny zakres. Dla niego to i tak zdobrze , ma na tym laptopie usb 3 to jest nowy. Codziennie są u mnie przez parę godzin wnuczki i używają na przemian to laptopy to telefony po wifi i widze po wymianie na Compala ze żaden nie krzyczy że nie ma internetu, Horizon ciągle im zrywał, i poprawił się zasięg WIFI .Dzięki.

Omnibus
291 61 35

MrPepka rozjaśnij mi bo płyta główna to ma USB nowe i 2 i 3  ale karta sieciowa? nie rozumie.