UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Użytkownik
1 0 0

Wolne połączenie przez wifi

Witam, od paru dni posiadam oferte 300 mb/s. Wszystko jest ok po za predkoscia. Mianowicie na speedtestach pokazuje mi predkosci ok. 10/15 mb/s siedzac przy samym routerze. Tylko raz pokazalo mi cos ponad 100 wiec domyslam sie ze jest mozliwosc zeby szedl szybciej. Raczej zasieg tez nie jest problemem bo mieszkam w cemtrum krakowa. Jedym problem ktory mi przychodzi do glowy to to ze kabel ethernet ciagnalem pol mieszkania (mieszkanie nie jest duze) zeby router byl w centrum- miedzy wszystkimi pokojami. Czy to moze byc glowna przyczyna mojego problemu ? Sa jeszcze jakies inne opcje  

1 ODPOWIEDŹ
Omnibus
444 343 35

Re: Wolne połączenie przez wifi

Witaj na społeczności.

Sprawdz proszę jakie sa sieci dookoła Ciebie i na jakich czestotliwosciach.
D tego możesz użyć np aplikacji na telefon z androidem (wifianalizer).
Zmień kanał na jakiś inny, musisz brać pod uwagę że na 2.4GHz może być ciasno ponieważ tam są tak na prawdę tylko 3 niezależne kanały (pomimo tego że widzisz 12 a czasami 13).
Wszystkie instrukcje do zmiany ustawien wifi na modemorouterach UPC są na ich stronie.

Zdecydowanie mogło by pomoć przejscie na 5GHz (bądz jak kto woli AC) co wymagało by zakupienia odpowiedniej karty.

A teraz na koniec, nikt nie bierze odpowiedzialnosci za działanie wifi a tym bardziej za prędkosci jakie tam sa osiagane, więc kombinuj.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.