UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Inspirator
9 8 3

Wysoka wartość Pre/Post RS Error

Witam,

Mam pakiet 250 Mb/s i zbliżoną do tego prędkość uzyskuję. Od pewnego czasu zastanawia mnie wysoka wartość Post RS Errors na ostatnim, 14 kanale downstreamu. Wartości błędów Pre RS też do niskich nie należą.

Zastanawia mnie jak to wygląda u innych użytkowników pakietu 250Mbps?
Nie kontaktowałem się z BOK bo może to jest normalka.
Ogólnie wszystko śmiga jak w bajce, tylko czasami zdarzają się dziwne zacięcia podczas nawiązywania połączeń z różnymi stronami. Tak jakby nagle robił się zator. Jest to widoczne i na komputerze stacjonarnym (podłączony kablem), jak i na urządzeniach podłączonych przez WIFI.

UPC_post_RS_errors_20170930.pngKanał dosyłowy

PS
Dobrze, że takowe forum w końcu powstało. Nie trzeba będzię już latać zagranicznych.

Tagi (2)
7 ODPOW. 7
Innowator
28 16 2

Re: Wysoka wartość Pre/Post RS Error

Tylko 1 kanał ? i to jeszcze z 14 ?

Chyba jestem gorszego sortu...

upc.png
I u mnie na 250 mb leci max 200 ! Przy karcie 1 gb... przestałem po prostu walczyć, dzwonić, prosić bo to nie ma sensu, przyjedzie technik i powie że jest wszystko okej i to wina karty/komputera... Telefony w 5 GHz idą max 180 po wifi (gdzie u konkurencji idzie na ponad 350 mb)... mam nadzieję że w mojej lokalizacji wejdzie 500 i wtedy będę walczył o prędkość bo teraz to już bezsens... nawet nie chce mi sieprosić o obniżenie abonamentu bo mam 3 usługi i ile ugram ? 5 zł/msc ? po co....

upc.png

Inspirator
9 8 3

@TeDY to pozostaje mi się cieszyć, że mam tylko na jednym
A 14 kanałów mam od niedawna. Chyba zbiegło się to w czasie wraz z przejściem na IPv6. Poprzednio też miałem 8 na 250Mbps.

Swego czasu, po zmianie pakietu z 30 na 60 miałem bardzo duże problemy z łączem - pingi szalały, transferu nie było, zrywana łączność modemu z urządzeniami UPC. Przez kilka miesięcy była zabawa - wzywanie technika, wymiana modemów, nic nie pomagało. Nawet sprawdzanie jakości sygnału ich specjalnym urządzeniem nie wykazywało problemu. Aż w końcu pojawił się technik, któremu chciało się "iść" po kablu i sprawdzać czy gdzieś nie jest uszkodzony. I znalazł -tuż przed mieszkaniem kabel był połączony jakąś tandetną złączką. Wymienił tę feralną złączkę i problemy z sygnałem zniknęły.

Innowator
30 5 0

Mi też ostatnio coś internet nawala i często tracę połączenie    więc to nie wina prędkości  

-
Nie dotyczy
1070 0 58

U mnie nie dość, że tylko 8 kanałów to jeszcze wynikami błędó wygrywam
Bez nazwy.png

Profesor
1619 418 83

Pre RS Error to błędy przed korekcją, a Post RS Error to błędy po korekcji niemożlwe do poprawienia. Znaczenie mają te niepoprawione choć z poziomu modemu ciężko jest stwierdzić czy jest ich dużo czy mało bo trzeba by wiedzieć ile jest ogólnie przesłanych pakietów tak aby móc wyliczyć stosunek wszystkich przesłanych pakietów do niepoprawionych. To może stwierdzić UPC bo mają do tego narzędzia.

Źródło:

https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=187892&highlight=error#187892

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
18 3 0

dasda.JPGerru mnie to wyglada tak po praktycznie 2 dniach i tez sie zastanawiam czy to troche nie za duzo, snr niby dosyc dobry a bledow sporo

-
Nie dotyczy
1070 0 58

Wazna jest ilosc POSt bledow, jesli tam panuje wysoka ich liczba to usluga bedzie dzialala nieporpawnie, ale wazny jest jeszcze parametr SNR(MER) gdzie nei moze spasc ponizej 33. wystarczy jeden kanal odbiegajacy sporo od normy i net dziala fatalnie