UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
2 0 0

Zablokowane porty w routerze?

Witam,

Od niedawna jestem nowym użytkownikiem UPC. Chciałbym sobie jednak pograć z kolegami w gry internetowe, lecz po kilku chwilach jestem wyrzucany z serwera. Konkretnie problem dotyczy gry DayZ. Prawdopodobnie chodzi o zablokowane porty na routerze - kolega miał podobny problem i pomogło przekierowanie portów, jednak na tym routerze nie ma możliwości przekierowania portów. 

Jakieś pomysły?  

Router Compal CH7465LG-LC, internet Fiber Power 120mbps

4 ODPOW. 4
Profesor
1619 418 83

Re: Zablokowane porty w routerze?

Na tym czyli na jakim?

https://zanimnapiszesz.info
Użytkownik
2 0 0

Przepraszam, nie zamieściłem modelu routera: Compal CH7465LG-LC. 

Użytkownik
8 0 0

Jakiś czas temu była aktualizacja softu i niestety sporo opcji z panelu administracyjnego zniknęło, a w tym przekierowanie portów dla adresów IP4. Podobno trzeba zadzwonić do UPC, połączyć się z działem technicznym i poprosić o przywrócenie poprzedniej wersji softu na urządzeniu. Wtedy opcje powrócą i wszystko sobie ustawisz,

Sam jeszcze nie dzwoniłem w tej sprawie, przeczytałem na jakimś forum, że jest taka możliwość. W najbliższych dniach przekonam się na własnej skórze

Inspirator
9 8 3

Jeśli nie masz opcji przekierowania portów to zapewne masz wersję z włączonym IPv6. Jak już wyżej wspomniano, niedawno była zmiana konfiguracji niektórym włączono właśnie adresowanie IPv6.
Rozwiązania są dwa:

1 - jak też wspomniano, zadzwonić do działu technicznego i poprosić o wyłącznie IPv6 a włączenie tylko IPv4. Wtedy powinna wrócić opcja przekierowania portu.
2 - skorzystać z funkcjonalności Universal PnP. Jeśli UPnP na routerze jest włączone to każde urządzenie podpięte do tego routera samo dogaduje się z nim aby ten otworzył/przekierował do niego odpowiednie porty. Można to także zrobić ręcznie z komputera korzystając z narzędzi nazywanych "UPNP portmapper". Wujek Google sporo tego pokaże ... np. takie coś https://sourceforge.net/projects/upnp-portmapper/

Swoją drogą warto pozostać na IPv6, bo dobrze to działa w UPC. O dziwo, routing często jest lepszy/szybszy niż na IPv4. Tak przynajmniej zauważyłem u siebie.UPC_IPv6.png

UPC_IPv6_2.png