UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Nauczyciel
523 124 6

Re: Orange światłowód vs. UPC Fiber

@Tomasz on po prostu poszedł do sąsiada i zrobił  testy internetu konkurencji i porównał je do Waszego internetu w jego okolicy, bo Funbox to router od Orange.

Ekspert
93 22 1

Re: Zaniżony transfer UPC Fiber Power 500Mbps

Offtop ciągnie się jak spaghetti... 

Dla przypomnienia.
Niedawno podpisałem umowę na świadczenie usługi UPC Fiber Power 500
Jak na załączonych wcześniej screenach od jakiegoś czasu prędkość oscyluje w granicach 100-200Mbps a uśredniając ok 170-180Mbps co nawet nie spełnia regulaminowych zapisów minimum 40% łącza. Z tym, że ja nie po to brałem 500 żeby mieć tylko 40% z tej prędkości!

Zanim zapoczątkowałem ten temat oczywiście zgłosiłem zaniżony transfer w dziale technicznym UPC i od tamtej pory UPC jest zaangażowane w rozwiązanie mojego problemu.
Wizyta technika potwierdziła moje problemy z transferem, został wymieniony ConnectBox, instalacja jest nowa, no i co ważne parametry mojej lini są prawidłowe.

Wątek został napisany w celu pokazania, że teoretycznie przy idealnych warunkach usługa najszybszego internetu nie może być świadczona poprawienie. Myślę, że ten fakt wydaje się być ciekawy dla szerszego grona. 

Przytoczyłem usługę konkurencji bo akurat jest dostępna w MOJEJ LOKALIZACJI (nie gdzieś w Polsce) i po prostu działa tak jak należy. A ja mając w UPC zdecydowanie coś szybszego, mam tak naprawdę coś słabszego. I nie interesuje mnie w jakich technologiach jest dostarczany internet w Orange czy UPC. Zamierzone prędkości maja po prostu być.

Tak samo zapewniam, że urządzenia które posiadam w domu spełniają w 110% wymagania usługi. O czym świadczy choćby test na tablecie.

Zapytałem o wnioski. Jak ktoś ich jeszcze nie wyciągnął to napiszę. Konkurencja jaka by nie była w tym przypadku Orange pod moim adresem jest wstanie świadczyć w 100% usługę taką jaką sprzedaje a UPC na chwile obecną ma problem.

A czytając posty typu "po co mi takie łącze, po co zmieniać jak jest dobrze, no i że 40% z łącza 500 to jest BARDZO DOBRZE) to po prostu na klawiaturę cisną się takie słowa, że nie wypada pisać.

Nie mam sobie nic do zarzucenie jedynie, że na samym początku źle sformułowałem temat. I tyle.
Niestety również nie pozwolę sobie na to, żeby ktoś publicznie mi dogadywał - nie będę siedział cicho.

Jak moje zgłoszenie się wyjaśni to z wielką przyjemnością się z Wami tym podzielę, może się przy okazji dowiemy się też czegoś nowego...

Fala hejtu się wylała i już niestety sama się nie posprząta.

Proponuję przewietrzyć społeczność UPC bo utworzone kółko wzajemnej adoracji zaczyna się psuć, a co za tym idzie psuje relacje z innymi użytkownikami. Takie "kółeczka" na forum czy też w pracy zawsze prowadzą do konfliktów. Dlatego tak bardzo nie lubi się korpo bo tam radzą sobie z tym...
Profesor
1292 586 48

@Tomasz
Wybacz, ja Twoją odpowiedz odebrałem tak jak odebrałem - i znowu pewnie to ja (i inni pewnie też) nie potrafimy czytać ze zrozumieniem.

@brtk
marcin ma rację - takie słowa padły.
Byliśmy nazwani przydupasami UPC.

@MrPepka
Trafiony i zatopiony.
Kogo na forum UPC interesują "wisienki na torcie" konkurencji.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Profesor
1512 406 77

@brtknapisał(a):

@MrPepka to zacznij czytać całe posty a nie wyrywkowo. Autor jest zadowolony z uslug UPC, a z internetu, z racji problemu jaki przedstawił, już nie. A przywołanie konkurencji może dać UPC do myślenia i przyśpieszenia naprawy internetu, cwana zagrywka.

Mam Ci do powiedzenia jedno. J....j się w łeb. Co UPC obchodzi to, że Orange działa świetnie na innej technologii? Poza tym idąc dalej jak pójdę do sklepu i zacznę mówić, że tu jest syf, a za rogiem jest sklep z lepszym towarem to właścicielowi dam w ten sposób do myślenia żeby zaczął również wprowadzać zmiany, a nie wywalić mnie ze sklepu na zbity ryj?

https://zanimnapiszesz.info
Nauczyciel
523 124 6

Oczywiście, że obchodzi, bo stracą klienta jak nie poprawią jakości. I proponuję mnie nie obrażać. Spojrz na temat z perspektywy jakbyś ty mial założoną predkosc internetu. 

U konkurencji wszystko na full, w UPC nawet minimalnej prędkości nie ma. Jak już pisałem wcześniej, sam bym nie chciał mieć 40% z 60Mb/s, jakby mi tego nie naprawili, to bym po prostu przeszedł do konkurencji, proste jak konstrukcja cepa.

-
Nie dotyczy
1054 0 58

@brtknapisał(a):

@-napisał(a):

Ostatnio jak nie jesteś zadowolony to jesteś cool, jak nie daj Boże usługi UPC ci działają to jesteś przydupas itp. 

Że co słucham? 

@MrPepka

Ja widziałem, że napisał że nie chce przechodzić do Orenżady, tylko zostać w UPC.

Nie no błagam...mówisz o czytaniu postów, a sam to ominąłeś? Tak, jak jesteś w UPC to jesteś przydupas i tak dalej...A UPC nie reaguje...przecież to normalne, że się ludzi wyzywa od przydupasów za pozytywne opinie nie? 

Toć przecież ja mam specjalny wypust Horizona, bo z moim nie ma problemów...Taka wersja Przydupasi i Tajny współpracownik Soft.

Profesor
1512 406 77

@brtk

To poczytaj opinie o Orange jak i to mają "wspaniały" routing i jak im się przytyka ich styk z telią. Normalnie taki full, że hohoho (hahaha).

Omnibus
229 101 5

Zal mi patrzeć na te wszystkie kłótnie tutaj   Piszę ogólnikowo, bo nie chodzi mi osobiście tylko o tą sytuację i ten temat, ale ogólnikowo gdzie już to nie jest niestety pierwszy ani trzeci raz.

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 250 Mb/s - Ubee Evw3226

-
Nie dotyczy
1054 0 58

@Tomasz ale nie ja to wymyśliłem...Wy kasowaliście posty chociażby ze słowem Orange, bo ma nie być konkurencji, a teraz TY zmieniasz to według własnego uznania....To jak to jest? Co MOD to inne podejście?

O nie wykasowaniu postu z wyzwiskami w moją stronę też coś powiesz? Czy na rękę Ci był?

ex-Moderator
137 132 20

@KOCUREK1970 jeśli tak to odczytałeś to być może ja źle to napisałem za co przepraszam. Fakt jest taki, że obaj daliście upust swoim emocjom, co było zupełnie niepotrzebne i oderwane od tematu.

Profesor
1292 586 48

Re: Zaniżony transfer UPC Fiber Power 500Mbps

@MarcinONY

Ma Pan rację - Pan nie pozwoli sie obrażać, to tak samo jak My.

To my z mozołem budujemy i budowaliśmy to miejsce - to tej garstce wielu zawdzięcza rozwiązanie swoich problemów.

Nie ma Pan nikomu nic do zaoferowania a to Nas Pan chce stąd przewietrzać?

No co za buta, tupet i bezczelność.

Kimże Pan jest, że wywyższa siebie wyżej innych - ktoś ma Pana całować w tyłek kiedy Pan nazywa go psem - no chyba Pan żartuje.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Nauczyciel
523 124 6

@MrPepkanapisał(a):

@brtk

To poczytaj opinie o Orange jak i to mają "wspaniały" routing i jak im się przytyka ich styk z telią. Normalnie taki full, że hohoho (hahaha).

To przeczytaj moje posty w tym wątku, w których piszę co mi się nie podoba w upc a co w orange, wlasnie sprawę z tym routingiem wspomnialem.. Podpowiem, że to był mój jeden z pierwszych, jak nie pierwszy post.

Profesor
1512 406 77

@brtk

No to nie pisz, że u konkurencji wszystko na full. A poza tym k...a po co Wam aż 500 mb? Wiem, że to nie pomaga, ale macie normalny routing, no OK są te problemy z Compalem, ale UPC coś robi w tym kierunku. Przejdę do Orange i na dzień dobry nie będę mógł w pełni korzystać ze swojego sprzętu bo ich funbox nie ma trybu bridge. A tu? Pełna swoboda.

-
Nie dotyczy
1054 0 58

@Remix151 bo to miała być społeczność...a jak się okazuje każdy gra na każdego...dziwne, że za to iż pomagamy, testujemy, poświęcamy czas i defacto opisując nasze pozytywne odczucia co do UPC i ich sprzętu oraz pomagamy z ich tragicznym jak by nie było PR w sieci chcielibyśmy chociaż by reagowano na obrażanie nas? A nie tylko sami musimy się bronić, to nie mało kiedy bronimy też MODów (przynajmniej niektórych)... jak tak to ma wyglądać to chyba nie o to chodziło. Wystarczy jedno forum w sieci gdzie co drugi wchodzi i płacze jakie UPC nie dobre, a później prosi by mu powiedzieć jak utrzymaniówkę załatwić bo nawet tego sam nie ogarnia. 

To miało być forum, gdzie ludzie znajdą informację i pomoc a nie hejt, wyzwiska i podjazdy pod to jakie to złe te UPC...

Nauczyciel
523 124 6

Na full prędkość łącza, może źle to ująłem.

Przechodząc do Orange, wiadomo na co się decyduje ta osoba, na ich sprzęt bez opcji bridge, zawsze można wziąć w technologii swiatlowodowej ont + fb 2.0 i podłączyć swój router a fb schować do szafy, a do adsla i vdsla też kupić swój router. Opcja fatalnej telii w orange to już inna kwestia.

Każda strona ma swoje plusy i minusy. U autora tematu minusem jest mała prędkość łącza w opcji do 500Mb/s w UPC a u konkurencji, która ma jego sasiad,  prędkość łącza jest plusem, bo działa na 100% a nawet i więcej. Autor tematu oczekuje poprawy sytuacji, nawet juz UPC podjęło w tej kwestii kroki, tu podzielił się swoją opinią. Wy tu się dalej kloccie, a ja ide. Dam też wam znac, czy na starym sofcie bede mial restart po 5 rano