UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Użytkownik
2 0 0

Zaniżony transfer UPC300 na WiFi

Witam,

Zauważyłem problem z transferem w mojej sieci domowej, mianowicie na komputerze (karta sieciowa 2,4GHz bgn) transferem nie przekracza 60-70 Mb/s, natomiast na smartfonie (iPhone 6s 5GHz) osiąga już wyższy transfer bliżej 100 Mb/s.

Wynik dla komputera:

Przechwytywanie.PNG

Wynik dla iPhone:

IMG_2877.PNG

W Connectboxie ustawiłem dwie osobne sieci 2,4 i 5 ghz. 

Podejrzewam że potrzebuję do laptopa karty sieciowej w standarcie 5ghz aby osiągać pełną prędkość, lecz wydaje mi się mimo to coś nie gra skoro na smartfonie też nie ma pełnego transferu.  Jeśli chodzi o połączenie kablem to bez zarzutu, jest pełny transfer.

Co powinienem sprawdzić jeszcze, czy powinienem wezwać technika aby to zbadał?

Pozdrawiam

12 ODPOW. 12
Nauczyciel
517 377 46

Re: Zaniżony transfer UPC300 na WiFi

Predkości które osiagasz po wifi są całkiem niezłe, wifi jest to medium wolne nad ktorym nikt nie panuje w związku z czym mogą występować bardzo duze wahania w transfera za ktore nikt nie odpowiada.

Jak na karta BGN osiagasz bardzo dobre wyniki, co do iphona to komentarz zostawie dla siebie ale jak by nie było to i tak jest dobrze.

Wezwanie technika do tak działajacego wifi skonczy się notą obciązająca za bezpodstawne wezwanie serwisu.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Użytkownik
2 0 0

Prędkości może są niezłe i nie robią problemu standardowym użytkowaniu Internetu, jednak nie są takimi za jakie płacę.

Czyli w takim wypadku nie ma co szukać pomocy w kartach sieciowych usb z standardem ac tylko przejść na kabel?

Profesor
1575 418 80

@kmozgalanapisał(a):

Prędkości może są niezłe i nie robią problemu standardowym użytkowaniu Internetu, jednak nie są takimi za jakie płacę.

A co ma UPC do tego, że masz bałagan w eterze?

@kmozgalanapisał(a):

Czyli w takim wypadku nie ma co szukać pomocy w kartach sieciowych usb z standardem ac tylko przejść na kabel?

Możesz spróbować karty wifi na usb z ac, ale nikt Ci niczego nie gwarantuje choć jak dla mnie lespzym pomysłem byłaby wymiana karty wifi w Twoim laptopie (no chyba, że BIOS blokuje, a Ty go nie chcesz zmieniać na modyfikowanego).

https://zanimnapiszesz.info
Profesor
1358 605 50

@kmozgalanapisał(a):

Żadnych kartach sieciowych wifi.

Przewód to jedyne najpewniejsze medium gwarantujące prędkość.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Nauczyciel
517 377 46

@kmozgalanapisał(a):

Proponuje zapoznac sie z umowa ktora podpisales. Bedziesz doskonale wiedział za co placisz

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Zawodowiec
236 60 3

@kmozgala

Proponuję żeby kolega poczytal trochę na temat sieci WiFi zanim następnym razem napisze ze nie za takie prędkości płaci

Ja rozumiem że nie każdy jest informatykiem ale wydawało mi się że taka wiedza jest już dość powszechna że wifi niczego nie gwarantuje, tego nie gwarantuje żaden operator

Jeżeli kolega chce.mec szybsze wifi to po pierwsze trzeba się wyposażyć w odpowiednią kartę 5Ghz, czyli kartę w standardzie AC i maksymalnie szybką czyli pracującą w szerokim paśmie...chcesz mieć jakas gwarancję to podłączaj się po kablu Ethernet, taka jest zasada

Trudno będzie znaleźć sensowną kartę do WiFi na USB ale coś tam można znalezc

Nauczyciel
513 133 22

@MrPepkanapisał(a):

A co ma UPC do tego, że masz bałagan w eterze?

@MrPepka  w pewnych przypadkach trochę ma, załóżmy abonentów majacych Horizon i CB, zregóły jedno i drugie urządzenie ma aktywne WiFi

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Profesor
1358 605 50

@pawelbnapisał(a):

Trudno będzie znaleźć sensowną kartę do WiFi na USB ale coś tam można znalezc

To najczęściej nano karty z czułością cegły.

Nie znam nikogo, kto by na tym wynalazku wielkości 5 zł miał sensowne prędkości.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Zawodowiec
236 60 3

@KOCUREK1970 

ostatnio taką karte (Asus USB-AC51) widziałem u rodziny, mają to zainstalowane w laptopie i w polaczeniu z GCB osiąga ponad 100mbps...a laptop staroc, pewnie na nowym sprzecie da sie wycisnac wiecej...zresztą w necie jest tego troche, DLink (DWA-171), TPLink (USB TP-LINK Archer T2U) itp.

warto przeczytac tez np. ten artykul: https://pclab.pl/art77108.html

Profesor
1358 605 50

@pawelb 

Jak eter nie jest zawalony, nie ma za dużo przeszkód terenowych, to może i jakoś działać.

Ale najczęściej te nano to nic rewelacyjnego, bo jak w karcie wielkości 5 zł zmieścić układ radiowy, antenę i resztę komponentów potrzebną by karta działała a to jeszcze eter zawalony albo sporo przeszkód.

To co podałeś w linku już znacznie bardziej sensowne.

Taki nano dobrze w lapku wygląda, bo za bardzo nic poza obudowę nie wystaje

A te "paluchy" z podanego linku, no to to wystaje i to sporo i można niechcący uszkodzić 

Zawodowiec
236 60 3

@KOCUREK1970 

Dlatego nie podawalem kart nano bo tez mam watpliwosci a z tego co kiedys czytalem to rzeczywiscie maja slaby zasieg

Omnibus
232 71 5

Kup kartę nano AC w MM i jak nie będzie spełniać oczekiwań to do 30-tu dni możesz zwrócić. Wtedy kup większą typu gwizdek i znowu potestuj. Przekonasz się, że problemem nie jest Wi-Fi tylko twój sprzęt.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa