UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Zmiana adresacji w sieci lokalnej z 192.168.0.x na 10.0.0.x

Hej,

Dostalem nowy modem i nie moge ustawic poprawnej dla mojej sieci lokalnej adresacji - modem wymusza 192.168.x.x zamiast 10.x.x.x. albo chociaz 10.0.0.x. Skad taka decyzja i jak to naprawic? Wlos mi sie jezy na karku jak pomysle,ze mam teraz wszyskie VMki, IoT, switche etc. odwiedzac i zmieniac adresacje.
Drugie pytanie: czy uzycie swojego DHCP sprawi,ze panel (i gateway) pobierze sobie grzecznie przyznany adres z mojej adresacji?

6 ODPOW. 6
Highlighted
Tytan
2678 572 129

Re: Zmiana adresacji w sieci lokalnej z 192.168.0.x na 10.0.0.x

No nie, nie da się w Connect Boxie zmienić adresacji ze 192.168.0.x na 10.0.0.x ani na żadną inną, może być jedynie 192.168.0.x. Jedyny workaround to przełączyć Connect Box w tryb bridge i podłączyć swój router i na nim zmienić adresację na taką jaką chcesz

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Dziekuje za informacje. Rozumiem, ze chcesz powiedziec, ze wlasnego DHCP ten sprzet tez nie uszanuje?

Jest szansa, ze ktos z UPC odpowie tutaj, skad taka postawa? Czy tylko reklamacja? 

Highlighted
Tytan
2678 572 129

Ten sprzęt uszanuje własne DHCP jak go przełączysz w tryb bridge

Highlighted
Moderator
41 18 14

@Tenfilip  witamy w naszej Społeczności!

Tak jak pisał @MrPepka nie ma możliwości zmiany wewnętrznej klasy adresu IP. Zostało to ograniczone, aby nie powodować ewentualnych problemów z działaniem na linii modem-sprzęt Klienta. Reklamacja tutaj nic nie zmieni - tak to porostu działa.

Pozdrawiam,
Adam

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Przecież jak ustawię go w trybie bridge to będę miał w nosie jakie tam jest IP bo będzie w oddzielnej sieci? Jaki by to miało mieć sens?

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Hej Adam,

No troszkę efekt jest odwrotny, siedzę i męczę się teraz próbując wszędzie pozmieniać klasę sieci:( 

UPC potraktowało nas jak niewolników - nie można zmienić DNS, ograniczają pulę dostępnych haseł Wifi, wymuszają zmianę adresacji do jedynej słusznej. Mam wrażenie, że powinni o tym ostrzegać przed wciśnięciem modemu - a jeszcze lepiej, uszanować prawo klientów do decydowania o ustwieniach własnej sieci. 

Fajnie, że przynajmniej rzekomo naumieli się w bridge, ale prawdę mówiąc, mi szkoda miejsca i prądu na dodatkowe urządzenia.