UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Innowator
11 1 1

Re: Znowu... router często się resetuje, zaniżona prędkość ... reset i jest OK, ale nie na stałe

Prosto i wylacznie fo modemu 

Moderator
923 601 148

Re: Znowu... router często się resetuje, zaniżona prędkość ... reset i jest OK, ale nie na stałe

Parametry ok. Modemy sąsiadów pologowane więc awarię wykluczam. Sprawdź czy kabel RF dobrze wpięty i potem:

Zrób tak. Reset prądowy (odłącz go na 15 sekund). Następnie włącz go i od razu rób twardy reset:

"W tym celu należy przytrzymać (np. igłą lub wykałaczką) przez 30 sekund przycisk z tyłu naszego modemu wbudowany w mały otwór opisany jako reset/reboot."

Powinien po czymś takim zaskoczyć do 5 minut. Jeśli nie to jeszcze jeden reset prądowy i jeszcze raz twardy. 

Jeśli to wszystko nie pomoże to dzwoń na DWT na 813 813 813 i poproś o serwis.

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Profesor
1575 418 80

Możesz spróbować wymienić modem, a gdyby to nic nie dało to niech serwisant sprawdzi u Ciebie sygnał od Twojego mieszkania aż do skrzynki która jest na parterze czy tam 1 piętrze (być może będzie potrzeba sprawdzenia sygnału dalej, ale to już może zrobić serwis liniowy).

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
11 1 1

Router wymieniony.

Wszystko działa i mam nadzieje, że tak pozostanie.

Dzięki za posty panowie

Innowator
11 1 1

Panowie...

Problem powrócił. 

Nie bylo mnie 2 dni w domu podczas których router był caly czas włączony, jednam bez zadnej aktywności bo nikt z internetu nie korzystał.

W nocy przyjechałem i ponownie zastałem widok 2 mrugajacych na zielono diod  (przeciwstawnych strzałek oraz cienkiego paska na samym dole)

Ostatnio problem tez nastapil po dniach, a dokładnie siedmiu,  od mojej nieobenosci - jefnak wtedy wszystko bylo odłączone od prądu. 

To już 3 router po wymianie... znowu mam wymieniać? 

Innowator
11 1 1

Oczywiscie zrobilem resety.

Jednak mam pytanie odnośnie tego resetu pradowego bo nie wiem czy go poprawnie zrobiłem - odłączyłem router z pradu na ponad 15 sekund > podlaczylem > odrazu po podlaczeniu trzymalem wykalaczka na resecie powyzej 30 sekund  Ale niestety nie pomoglo.

Drugi raz zrobiłem troche inaczej - dołączyłem router od pradu > podlaczylem > poczekalem az ta dioda na samym dole (linia) sie ustabilizuje i zrobilem twardy reset.

Niestety również nic z tego.

Profesor
1575 418 80

Zamiast kombinować z resetami wezwij technika. Niech Ci wymieni kabel lecący od skrzynki do modemu. Tak na zaś bo możliwe, że to kabel pada.

Użytkownik
3 0 0

Mam podobny problem router podczas oglądania jakiegoś filmu lub transmiji na żywo na twitch oraz podczas grania w gry dioda przy gnieździe gdzie jest podłączony kabel do komputera bardzo szybko mruga po czym zapalają się wszystkie lampki po czym router się wyłącza.Dzisiaj był serwisant i wymienił router na nowy ale po jego wizycie stało się to ponownie borykam się z takimi problemami od nowego roku wcześniej nie miałem takich problemów

Profesor
1575 418 80

Masz Compala? Jak tak to jaka wersja sprzętowa i wersja softu? Jaki sygnał DS/US? Sprawdź w zakładce stan sieci w narzędziach. I tam też sprawdź dziennik sieci i nam go pokaż

Użytkownik
3 0 0

Tak mam compala nie wiem czy wszystko dobrze zescrenoowałem jak czegoś brakuje to mi napisz gdzie to mogę znaleźć

1.png2.png3.png4.png5.png6.png7.png8.png9.png

Profesor
1575 418 80

Sygnał DS ostro na minusie. Jedyne co pozostaje to wezwanie technika chyba, że masz multum zwrotnic jak kabel biegnie do modemu

Użytkownik
3 0 0

z modemu do komputera ? czy do modemu z rozdzielki ?

Profesor
1575 418 80

Do modemu ze skrzynki