UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
7 3 0

Zrywa Wi-Fi 5GHz

Witam.

Otóż mam problem ze swoim connectboxem. Codziennie gdy siedzę czy to na laptopie (Win10) czy na telefonie (Android) to zrywa mi kilka razy połączenie z wifi. Jest nagle spadek mocy sygnału do minimum i nagle zrywa połączenie. Później żeby się ponownie połączyć z routerem muszę ponownie uruchomić komputer/telefon. Dzieje się tak tylko i wyłącznie na częstotliwości  5GHz.

Przy 2,4GHz działa normalnie, na kablu również. Próbowałem już wiele sposobów:

-rozdzielenie sieci 2,4GHz i 5 GHz na inne nazwy,

-zmiana protokołów z mixed na n/ac,

-zmiana szyfrowania z TKIP+AES na AES,

-zmiana szerokości pasma,

-zmiana kanałów ( chociaż tutaj akurat prócz mnie w bloku jest tylko jeszcze jedna sieć na tej częstotliwości).

Internet - 250Mbps

Jako karty sieci bezprzewodowej używam TP-Link Archer T4U_V2 na USB 3.0,

Telefon obsługuje częstotliwość 5GHz i standard AC.

Proszę o pomoc/sugestie w sprawie mojego problemu.

Pozdrawiam.

44 ODPOWIEDZI
-
Nie dotyczy
942 0 49

Re: Zrywa Wi-Fi 5GHz

Próbowałeś go resetować? 

Przez ok. 30 sekund należy przytrzymać przycisk z tyłu modemu (uwaga potrzebna wykałaczka)

Oczywiście ustawienia się zresetują, więc jak masz jakieś przekierowania ustawione itp. ,  zrób sobie backup

Profesor
1364 393 73

Jakich kanałów próbowałeś?

A co do karty to jest ona podpięta do gniazda USB 3.0 w laptopie?

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
7 3 0

Tak, resetowałem wiele razy.

Jest karta wpięta w gniazdo USB 3.0.

Jeśli chodzi o kanały, to testowałem 34, 64, no a teraz mam z automatu 100.

Moderator
669 461 120

@aceofp wyślij proszę do @Adam w prywatnej wiadomości dane, które pozwolą na identyfikacje konta abonenckiego w naszym systemie (ID klienta/numer pesel + imię i nazwisko).

Kolega jutro z rana sprawdzi temat :-)

Profesor
1364 393 73

Podobno pomaga wyłączenie wi-free.

Inspirator
7 3 0

Wi-Free wyłączyłem już na samym początku kiedy mi internet podłączyli 

Omnibus
228 51 26

Debiutant ja tez wyłączyłem wi-free na 5GHz i ustawiłem na AC tylko i 80 szerokość kanału i na automat kanał ale widze że sam sie ustawia na 40 kanale. i wszystko smiga nic nie zrywa. Czy na 2,4 w tym samym czasie jest to samo?

Inspirator
7 3 0

W tym samym czasie na 2,4GHz jest ok.

Omnibus
228 51 26

@aceofpmoze masz jakieś ściany betonowe zbrojone bo 5Ghz słabiej przenika lub może odległość duza , ale czuje ze może ten moduł wifi ma słabą czułość.

Inspirator
7 3 0

Router mam za ścianą, ale to i tak nie ma znaczenia, bo jak ustawię laptopa obok routera, to wynik jest taki sam. Zrywa i koniec.

Inspirator
5 0 0

Mam to samo.

Bardzo często 5,0 GHz zrywa, brak interenetu. U mnie niby jest połącoznyz  siecią 5,0GHz, ale w laptopie jest zółty wykryzknik i pisze ze problem z dostępnem do Internetu. Pomaga ropzłączenie i ponowne połaczenie z siecią 5,0. Czasmai do razu zaskoczy a czasmai 3-5 razy trzeba łączyć i rozłączac. Z pasmem 2,4GHz jest ok. te znie wiem o co chodiz. Mam ten problem od ok. 2-3 miesięcy. Kiedyś było ok. Modemu nie resetowaęł, ale prawie codzinnie jest odłączany od napięcia przez  mco 9-10W jaką pobiera

Moderator
669 461 120

@aceofp pamiętaj, żeby dać znać jak to wygląda u Ciebie po serwisie.

Naukowiec
1143 544 42

aceofp napisał(a):

Jest karta wpięta w gniazdo USB 3.0.

To raczej nie karta, tylko kawałek plastiku z czułością wifi kontenera na śmieci.

A co to dokładnie za karta?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Profesor
1364 393 73

Autor podał model karty w pierwszym poście. TP-Link Archer T4U