UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Profesor
1380 608 54

Re: Zrywa Wi-Fi 5GHz

@MrPepka

Fakt:

@aceofp napisał(a):

Jako karty sieci bezprzewodowej używam TP-Link Archer T4U_V2 na USB 3.0,

@aceofp napisał(a):

Później żeby się ponownie połączyć z routerem muszę ponownie uruchomić komputer/telefon. Dzieje się tak tylko i wyłącznie na częstotliwości  5GHz.

Skoro na przewodzie jest ok, na 2,4 GHz też jest ok - to teraz pytanie, jaka jest moc odbieranego sygnału w pasmie 5 GHz...

Autor by musiał zainstalować InSSIDera v2/Home i tu wstawić wynik pomiaru Swojej sieci w paśmie 5 GHz.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Profesor
1621 418 83

Ale już wcześniej ktoś zgłaszał, że ma to samo. To nie jest przypadkiem kolejny błąd w sofcie Compala?

https://zanimnapiszesz.info
Profesor
1380 608 54

No niby reset guzikiem z tyłu obudowy w Compalu pomógł..., ale to przy nowym sofcie chyba tak było?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
7 3 0

Technik był, wymienił compala na innego. Dalej Jest to samo, tylko 5Ghz zrywa. Ba, mało tego, teraz to nawet jak ustawiłem protokól AC na sztywno to nic to nie daje, przełącza się na N i tak zostaje. Nie wiem czy to prawda, ale serwisant oznajmił mi, iż u poprzedniego klienta też wywalało sieć 5Ghz, że nawet 5 minut mu połączenie nie trzymało. No cóż, jutro będę kombinował inaczej, zrobię modem z compala i podepnę kablem horizona. Jeśli horizon będzie trzymał wifi i będzie odpowiedni zasięg, prędkośc, etc. to oddaję tego compala w pizdu. Ewentualnie dokupię router i podepnę do horizona, ale jakoś nie uśmiecha mi się wydawać kilku stówek na porządny router.

BTW. Screen z InSSIDera

net.png

Profesor
1621 418 83

Jeśli zrobisz z Compala modem i go podłączysz kablem do Horizona i połączysz się z wifi Horizona to nie będziesz miał internetu. Ewentualnie przełącz Compala w tryb bridge i podłącz do niego swój router który musisz nabyć. Horizon nie ma trybu bridge, więc lepiej to zrobić na Compalu.

Inspirator
7 3 0

Nie mam trybu bridge?

tryb.png

Profesor
1380 608 54

@aceofp

Masz tam przecież obok info o "włącz tryb modemu" - to jest właśnie tryb mostu.

Ale wtedy, jak Compala w takim trybie podłączysz skrętką z Horizonem w trybie AP - net będzie miało tylko jedno urządzenie. To, które pierwsze zaloguje się do wifi Horizona.

Profesor
1621 418 83

Neta nie będzie w ogóle bo skąd niby skoro nie będzie NAT-u?

Profesor
1380 608 54

A do czego Ci NAT - skoro tylko jedno urządzenie się połączy.
Profesor
1621 418 83

No i co z tego, że to urządzenie sie połączy skoro będzie bez internetu?

Profesor
1380 608 54

Przecież Compal w trybie mostu daje internet - ale tylko na jedno urządzenie BEZ routera.
Skoro Horizon ma być jako AP, a nie ma tam routera (więc brak NATu) - będzie miał internet po wifi ale tylko na jednym urządzeniu.

Przełącz Compala w tryb mostu, podłącz do niego switcha na 5 RJ45, podłącz 4 komputery i zobacz ile z nich bedzie miało internet - tylko jeden komputer będzie miał internet.

Choć w Compalu w trybie mostu jest info, że obsługuje 2 CPE - więc w teorii (bo tego nie sprawdzałem) można na Compalu mieć dwa adresy IP.

Profesor
1621 418 83

Skoro tak to OK. I tak Compal daje dwa adresy IP w trybie mostu (tu potwierdzam).

Profesor
1380 608 54

Czytając to forum i inne, wyłania się obraz, że nie tylko stary Compal ma problem z kartą sieciową Archer T4U - nowy Giga Connect Box również ma z tym problemy.

Tylko pytanie, czy to wina Giga Boxa/Compala, sieciówki Archer T4U czy W10 na którym coraz więcej ludzie pracuje i owy problem zauważa.

Użytkownik
12 0 0

Od siebie dorzucę, że problem występuje również u mnie i na zupełnie innych sprzętach niż u autora wątku - co oznacza, że jednak problem może leżeć po stronie CB.

Od pewnego czasu (kilka miesięcy) codziennie po kilkanaście (jak nie więcej) razy zrywane jest połączenie - albo raczej blokowane, bo urządzenia cały czas sieć widzą, ale dostępu do internetu i sieci lokalnej brak. Odłączenie i ponowne połączenie od razu pomaga, ale czasem tylko na kilkanaście sekund i problem powraca.

I w moim przypadku problem występuje na kilku komputerach (MacBooki) i telefonach (iPhone, LG, HTC).

Abonentem UPC jestem od początku istnienia tego operatora w Polsce. Posiadam CB od kilku lat, ale problem z WiFi 5GHz występuje dopiero od kilku miesięcy (czyli zapewne od jakiegoś update).

Profesor
1621 418 83

@mlask

A masz IPv6 włączone w CB?