UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Adept
2 0 0

zrywanie połączenia Connect Box + lagi w grach i "dropy internetu co minute"

Odrazu pszeprose za brak liter ą, ć, ę, ó, ś, ż. Jestem z Ukrainy i na razie nie posiadam takiej klawiatury. Dzien dobry, 10 czerwca podaczyli mi internet, przyszedl instalator podlaczyl internet i  powiedzial ze w kilku godzinach internet moze sie rozlaczac i ze to jest normalnie. Na nastepny dzien problem nie zostal usuniety, internet nadal sie rozlaczal,  a wynik na speed tescie nie  przekracza 60 mb/s pobieranie, 30 mb/s wysylanie (z wysylaniem niema problemow). Mam FIBER POWER 500 mb/s connect box. Co chwile rozlacza sie internet, stabilnie 1-3 razy w 5 minut (mowie o chwilowym rozlaczeniu) czyli internet jak gdyby odlaczyl sie na 5 sekund i ponowie wraca siec. Przez to nie mozliwie siedziec w jakis grach np. Lol dota cs i jakakolwiek gra ktora potrzebuje stabilnego polaczenia. 

Chcialbym otrzymac odpowiedz czy to jest jakas problema z mojej strony czy z UPC. I co mam dalej robic. Karte siecowa sprawdzilem na niej spoko mozna miec 2.5 gigabita - realtek pcie gbe family controller.

Jezeli ktos nie chce czytac tego wiwadu to wkrotce:
- rozlacza sie internet. Wylacza sie siec na 5 sekund i powonie wlacza sie. Bywa 1-3 razy na 5 minut.
- mam predkosc 60 mb/s zamiast 500.
-najprawdopodobniej nie jest to moja wina.

3 ODPOW. 3
Specjalista
112 69 15

Re: zrywanie połączenia Connect Box + lagi w grach i "dropy internetu co minute"

W  1 kolejności dobrze jest wykonać przywrócenie ustawień fabrycznych, z tyłu modemu znajdziesz otworek reset i jakąś wykałaczką należy przytrzymać reset przez conajmniej 30 sek.

Jeśli problem nadal będzie występować to najlepiej skontaktować się z upc -813 813 813 lub przez czat, być może coś jest nie tak z sygnałem

Highlighted
Naukowiec
925 238 39

Re: zrywanie połączenia Connect Box + lagi w grach i "dropy internetu co minute"

@Vovandr21 Polecam również zacząć od wyłączenia IPv6, które delikatnie mówiąc czasem powoduje problemy w grach. Instrukcja jest tutaj: https://forum.upc.eu/t5/dyskusja-ogolna/czy-da-sie-wylaczyc-ipv6-przez-asystenta-pomocy/m-p/6368#M24...

Adept
2 0 0

Juz przywrocalem ustawienia fabryczne. Zadzwonilem do upc, technik  powiedzial ze moze jest jakis problem z sygnalem i wyznaczyl mi spotkanie. Dziekuje za pomoc. Jezeli pomoze, to zaakceptuje jako rozwiazanie po wizycie technika.