UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Nauczyciel
669 167 6

Re: Aktualizacja oprogramowania dekodera Hoziron - Sugestie zmian i pomysły.

Oczywiście, że to był sarkazm.

.....................................................................................................
Max, Eleven, HBO GO, C+ Prestige, Netflix 4K, Amazon Prime Video
Specjalista
86 46 2

A czy kiedykolwiek pojawi się język polski w części modemowej (Na stronie panelu routera) w horizonie. ?

Horizon max HD+Mediabox HD+CI+
300mb/s
Użytkownik
1 1 0

@milionernapisał(a):

Znikneły opisy i numery odcinków, a w przypadku meczu piłki nożnej mamy tylko opis piłka nożna (trzeba wejść na ten kanał, nacisnać info i dopiero wtedy wiem kto z kim gra). 

Taa, jasne. Czasem się da, ale żebym tabele albo historię wyników musiał sprawdzać, żeby wiedzieć kto z kim gra?

Żenada.

IMG_0376.jpgC+IMG_0377.jpgEleven

Użytkownik
1 2 0

Kilkakrotnie wysyłałem swoje sugestie:

1. Aplikacja YouTube w Horizonie to pomyłka. 
   a) brak możliwości zalogowania, stosowania swoich playlist,
   b) brak możliwości sterowania aplikacją przez swoje konto Yt z komputera czy smartfonu,
   c) brak możliwości logowania także powoduje pokazywanie innych wyników wyszukiwania
         i nie mogę znaleźć tego co mnie naprawdę interesuje,
   d) poza tym to wpisywanie z pilota jest strasznie upierdliwe

2. Brak Aplikacji IPLA, także z możliwością logowania (playlisty, ulubione)

3. Brak porządnej przeglądarki z obsługą technologii java/flash (można mieć dostęp do ipla
    przez www oraz wszystkich innych serwisów VOD).

4. Przydałaby się ewentualnie możklwiość sterowania Horizonem przez zdalny pulpit
   (np. VNC).

5. Powinna być możliwość szybkiego wyszukiwania kanałów TV po nazwie, bo nie będę się
     uczył na pamięć do którego kanału jaki jest przyporządkowany numer porządkowy.

6. Z uwagi na okablowanie, nie zdecydowałem się na korzystanie z internetu przez Horizon, ale można by było go przystosować w taki sposób, że byłby repeaterem sygnału WiFi z modemu.\ czy innego routera. Sprzyja ku temu dobra jakość anten w dekoderze oraz z uwagi na cetralne usytuowanie odbiornika TV - równomierne rozsiewanie sygnału po całym domu (jestem właścicielem domku). Oczywiście chodzi mi o połączenie z routerem przez WiFi (można w Horizonie zmienić SSID sieci oraz hasło i wyłączyć DHCP)  a nie o połączenie kablem z routerem.

7. Horizon mógłby po prostu mieć oprogramowanie na androidzie / windowsie z możliwością         instalacji aplikacji.

8. Przydałaby się możliwość całkowitego sterowania dekoderem z komputera czy smartfonu (szczególnie zmiana kanałów, ustawień itd.)

Poza tym hardwareowo brak jest:
a) zegarka na obudowie
b) wyjścia analogowego TV - mam teraz awarię telewizji cyfrowej i nie moge oglądać TV
c) wyjść USB na klawiaturę, myszkę czy pendrive do oglądania zdjęć.

Użytkownik
1 0 0

Ja  w sprawie banalnych rzeczy z gruntu podstaw funkcjonalności: Czemu BACK nie przełącza mi na poprzedni oglądany kanał przy pustym, wolnym ekranie, tak jak dzieje się to na niemal każdym innym tunerze? 

Specjalista
48 31 2

Na poprzedni kanal przełącza przycisk z napisem TV, ten mały pod przyciskiem Back, a czemu tak jest...kto to wie?

Tytan
1438 820 568

Prosta sprawa. Skoro jest dedykowany przycisk do cofania się na poprzednio oglądany kanał to nie ma potrzeby dublowania tej funkcjonalności na innych przycisk - w tym przypadku BACK.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Użytkownik
1 7 0

I Wyszukiwarka programów/kanałów

1. . Proponuję poprawić wyszykiwarkę.
Klawiatura z tyłu pilota szuka tylko po nazwie programu, który obecnie jest emitowany lub będzie w przyszłości (do chyba 2 tygodni). Nie da szukać się po nazwach kanałów

np. interesują mnie discovery więc wpisuje "disc" i znajduje mi kanały które zawierają tą frazę. Fajnie to działą w przeglądarce i aplikacji bo widać co jest kanałem a co programem... W horizon trzeba albo pamiętać numer kanału albo przewijać ręcznie.

2. nie da się wyszukać po nazwach programów już wyemitowanych, które są dostępne w ramach replaytv. Trzeba

a) pamiętać na którym kanale program był wyemitowany

b) ręcznie cofać się do programu aby go puścić

II. W trybie bezczynności "Standard" nie da się zaplanować nagrywania z aplikacji horizon lub ze strony. Brak połączenia z dekoderem... Możliwe że da się to poprawić, bo zaplanowane wcześniej nagrania (cz ty na dekoderze, czy przez aplikację/stronę) ładnie się wykonują wybudzając dekoder i nagrywając program.  Zawsze to 8W zaoszczędzone dla użytkowników (w stosunku do trybu szybkiego), oraz mniej dzwięków wydobywających się z dekodera (zdaje się że dysk w tym trybie się nie kręci do czasu wybudzenia do nagrywania).

Dodatkowo z aplikacji mobilnej lub strony www nie da się ustawić nagrywania serii dla serialu. Da się tylko nagrać odcinek który jest możliwy do wyszukania ;(

III. Dodanie możliwości page up / page down
W liście programów trochę brakuje mi tej funkcjonalność ...
Można by do tego zaprząc guziki pilota z okolic play: << , >>

Pobawiłem się pilotem i jest taka funkcjonalność. Page UP/DOWN robi guzik CH, >> i << przejawiają dzień w przód lub w tył. 

IV. To już chyba w nowej wersi dekodera warte do przemyślenia:
Docelowo cała usługa nagrywania nie musiała by być realizowana po stronie dekodera w domu użytkownika. UPC i tak ma już rozbudowaną infrastrukturę nagrań dla replaytv. Nagrywanie mogło by się odbywać w infrastrukturze UPC i użytkownik z zaplanowanym nagraniem miałby dostęp do swojej nagranej treści przez internet (jak pvr). Dzięki takiemy podejściu, a nie trzymaniu się filozofii, że dysk musi być u klienta:

a) użytkownik miałby możliwość ogadania swojego nagrania z wielu urządzeń (horizon go, stona www, drugi dekoder w multiroom)

b) moglibyście oferować różne wielkości quoty na nagania klientom (nie jak teraz każdy ma 500GB i nawet jakby chciał trzymać więce to się nie da)

c) oszczedzalibyście powierzchnię (wielu klientów nagrywa to samo, np. serial, czy jakieś ciekawe wydarzenie). Infrastrukturę i tak macie gotową w ramach replaytv.

d) mniejsze zuzycie pradu dla użytkoników końcowych (dekoder dekodewał by tylko sygnał i dawał dostęp do infrastruktury w ramach chmury tylko podczas włączenia, nie musiał by wisieć jak nagrywarka w standby)...

e) time-shift można by zrealizować przez mały dysk np. 32GB na wytrzymałej kości flash (nie musi być bardzo szybka, bo teraz obsługuje to zwkły dysk SATA) aby być w stanie przewinąć te 2-3h aktualnie oglądanego programu.

Użytkownik
1 1 0

Dekoder jest cholernie powolny. Przysłowiowa malina z Kodi śmiga.

Dlaczego opisy programów, filmó są takie ubogie? Dekoder nc+ pokazuje po kilka stron, gatunek, reżysera, aktorów, rok, etc... Kiedy Horizon się tego naumie?

Dlaczego na dekoderze wielokrotnie są nagrywane te same wydania cyklicznych magazynów? Skoro chcę nagrywać całą serię (np. magazyn #ElevenF1) to po co dekoder nagrywa ten sam odcinek kilka razy? Przecież i tak dla każdej emisji wysyłany jest znacznik odcinka i dekoder mógłby omijać te wydania magazynu, które są już nagrane. A tak trzeba usuwać nagrane po kilka po kilka razy odcinki, co przy legendarnej pręęęędkoooościiii działania kasowania jest cholernie wkurzające.

Omnibus
299 116 8

Czy ktoś z adminów lub moderatorów może dać konkretną odpowiedź czy możemy liczyć w tym 2018r na nowe lepsze poprawione oprogramowanie dla Horizona wraz z poprawionym lepszem EPG?

Czy dopiero gdy będzie nowy dekoder w początek / koniec 2019r w ofercie to być może skończą się nerwy na użytkowanie i korzystanie z telewizji? Pozdrawiam.

Jeśli wiecie, że Horizon już jest "martwy" i nic w nim nie zostanie już konkretnie naprawione jak szybkość działania, funkcjonalnośc czy opisy, czcionki to dajcie nam znać... chociaż nie będziemy się łudzić, że może będzie, a może nie będzie.

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 500 Mb/s - Compal | Connect Box / AP = Asus RT-N18U

Tytan
Tytan
1948 968 151

@Remix151napisał(a):

Czy ktoś z adminów lub moderatorów może dać konkretną odpowiedź

Nie ma najmniejszej szansy na takie informacje

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Omnibus
299 116 8

@GDAnapisał(a):

@Remix151napisał(a):

Czy ktoś z adminów lub moderatorów może dać konkretną odpowiedź

Nie ma najmniejszej szansy na takie informacje

Jeśli UPC i nowemu prezesowi zależy na dobrym i przyjaznym wizerunku UPC, to taka informacja jednak powinna się pojawić do końca kwietnia

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 500 Mb/s - Compal | Connect Box / AP = Asus RT-N18U

Tytan
Tytan
1948 968 151

Dlaczego powinna?

Do tej pory UPC nie dzieliło się takimi informacjami i jestem pewien że w tym zakresie się nic nie zmieniło 

Ale pytaj adminów jak masz tyle czasu - może na PW ich atakuj

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Specjalista
48 31 2

Ale w tym roku aktualizacja już była, co prawda nic nie wniosła, ale kolejnej w tym roku bym się już nie spodziewał

Omnibus
291 61 35

@Ralfin

Myślisz ze tu się coś dowiesz? No moze troche sam prezes nas ostrzegł że gniazdo USB w Horizonie stwarza niebezpieczeństwo i dlatego jest wyłączone. Tak chciałbym się dowiedziec czym to grozi bo mam córkę w Giga Kablówce i ona tam ma aktywne gniazdo USB. Jakos ładuję sobie komórkę przez to gniazdo i tak wykorzystuje i mnie nie poraziło. Co to za zagrozenie? czy sam sobie wtrzykne wirusa może?