UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Omnibus
392 171 14

Re: Aktualizacja oprogramowania dekodera Hoziron - Sugestie zmian i pomysły.

@zpluta napisał(a):

.......W dekoderze konkurencji miałem zdefiniowaną listę programów, które mnie interesują i przy przeglądaniu programów mogłem się do niej ograniczyć. Do tego jeszcze mogłem te programy ułożyć w swoim porządku.......

Jest lista ulubionych, nie jest tak rozwinięta jak piszesz ale dopóki tego nie dopracują trzeba się męczyć z taką jaka jest. Dodajesz programy do ulubionych a potem w ustawieniach musisz uaktywnić listę ulubionych, tak to działa. Programy zmieniaj klawiszem do przerzucania kanałów bo jak wklepiesz ręcznie nr kanału z pilota to lista się dezaktywuje i znowu musisz wchodzic do ustawień żeby ja włączyć.

Witam wszystkich. To ja się dopiszę w już poruszanym temacie. Możliwość tworzenia własnej listy kanałów. Poprawka - list kanałów. Brak tej możliwości to porażka. Przeszedłem do was od konkurencji i jak odkryłem, że nie ma tej opcji to mi ręce opadły. Jeśli coś z tym nie zrobicie to wracam do nich po obecnej umowie.

Ok - jest tak jak pisze Mario - można zdefiniować ulubione kanały. Ale dalej jesteśmy skazani na oglądanie wszystkich na liście EPG - różnica taka, że jedne są z serduszkiem, inne nie. I tak żeby dotrzeć do kanału który nas inetersuje trzeba się onaciskać kilka, kilkanaście razy przełacznika kanałów. NIe mówiąc już o tym, że chciałbym sobie ułożyć kanały w takiej kolejności jak chce i tak je przeglądać. Chcę mieć np TVN Turbo obok discovery i NG. A wy mi każecie mieć to obok tvn style i polsat cafe.... 

Ktoś na infolinii mi poradził, że można też nauczyć się numerów kanałów i tak się poruszać. Bez komentarza. Zróbcie coś z tym plizzz

Druga rzecz jaka mnie frustruje to brak możliwości ustawienia interwałów czasowych dla przewijania w przód i w tył. Przeskakujemy o 30 sekund. Możliwość definiowania 5 sek; 15 sek; 30 sek; 60 sek; 120 sek  - niezależnie dla każdego kierunku - przód/tył. Konkurencja ma

I powiązany temat. Mam nagrany 2-godzinny film który chcę sobie oglądnąć od 92 minuty . Jakie mamy opcje? Albo 184 kliknicia w przeskok w przód albo przewijanie x64... ktróe trochę trwa. A są przecież dłuższe filmy. Znów - w dekoderze innej firmy wystarczyło wcisnąć na klawiaturze numerycznej 92 i byłem tam gdzie chcę po sekundzie. Tutaj niestety przełącza mnie na 92 program (lub najbliższy dostępny). 

Omnibus
392 171 14

Jedna rzecz mnie zastanawia, jak to jest z tym softem do horizona, czy UPC ma takie możliwości że zleca programiście z UPC co ma ulepszyć i finito czy wysyła to do producenta?

Ta druga opcja pewnie sporo kosztuje i być może dlatego tak długo czekamy nawet na te banalne zmiany, które notabene oferują dekodery za 100zł.

Zdecydowanie nie jestem jakimś notorycznym krytykantem, ogólnie uważam że horizon jest ok , ale wymaga kilku zmian i to tak kosmetycznych jak te listy ulubionych i czasami ciężko mi zrozumieć dlaczego UPC nie robi wszystkiego żeby dopracować w nim soft. Przeciez dekoder to max ważna kwestia przy wybieraniu dostawcy TV i wielu klientów tym się kieruje przy podpisywaniu umowy.

@kiwoy  , pomysł z przewijaniem wyśmienity, podpisuję się obiema rękami

@kiwoy napisał(a):
I powiązany temat. Mam nagrany 2-godzinny film który chcę sobie oglądnąć od 92 minuty . Jakie mamy opcje? Albo 184 kliknicia w przeskok w przód albo przewijanie x64... ktróe trochę trwa. A są przecież dłuższe filmy.

Takie prowizoryczne rozwiązanie, żeby nie nazywać tego ułomną protezą, możesz przytrzymac klawisz > trafisz na sam koniec filmu a następnie wciskając klawisz < cofać co 30 sekund, ewentualnie << x2...x.. itd.

Oczywiście opcja przewijania co określony odstęp czasu jak również przeskok do konkretnej minuty filmu, powinna się znaleźć od samego początku w tak zaawansowanym dekoderze za jaki UPC uważa Horizon.

Specjalista
48 31 2

@Ralfin napisał(a):

@kiwoy napisał(a):
I powiązany temat. Mam nagrany 2-godzinny film który chcę sobie oglądnąć od 92 minuty . Jakie mamy opcje? Albo 184 kliknicia w przeskok w przód albo przewijanie x64... ktróe trochę trwa. A są przecież dłuższe filmy.

Takie prowizoryczne rozwiązanie, żeby nie nazywać tego ułomną protezą, możesz przytrzymac klawisz > trafisz na sam koniec filmu a następnie wciskając klawisz < cofać co 30 sekund, ewentualnie << x2...x.. itd.

Oczywiście opcja przewijania co określony odstęp czasu jak również przeskok do konkretnej minuty filmu, powinna się znaleźć od samego początku w tak zaawansowanym dekoderze za jaki UPC uważa Horizon.

Użytkownik
2 5 0

@Ralfin napisał(a):

Dzięki Ralfin. Polak potrafi

Aczkolwiek - tak jak piszesz - chyba nie tak w zaawansowanym sprzęcie powinno być.

Omnibus
299 116 8

Chętnie bym zobaczył jakąś odpowiedź od UPC tutaj i co Wy na to. Czy nasze prośby o zmiany itd zostaną choć w jakieś części wysłuchane?

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 500 Mb/s - Compal | Connect Box / AP = Asus RT-N18U

Omnibus
392 171 14

@Remix151 napisał(a):

Chętnie bym zobaczył jakąś odpowiedź od UPC tutaj i co Wy na to. Czy nasze prośby o zmiany itd zostaną choć w jakieś części wysłuchane?

Dokładnie, szczególnie że przybyło adminów i widać gołym okiem że się mocno udzielają na forum, tylko dziwnym trafem omijają tak ważny wątek.

Screenshot_1.png

Zobaczymy czy któraś z tych 5 osób zacznie interesować się tym tematem, a jeśli tak to kto pierwszy ten lepszy?

Tytan
Tytan
1977 979 157

Spokojnie tylko się nie pchajcie :-P
-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Tytan
1439 822 568

@Remix151 napisał(a):

Zobaczymy czy któraś z tych 5 osób zacznie interesować się tym tematem, a jeśli tak to kto pierwszy ten lepszy?

Moi drodzy zgłaszam się w takim razie jako ten pierwszy. Temat jak najbardziej, monitorujemy a Wasze sugestie co do aktualizacji oprogramowania dekodera Horizon są dla nas istotne. Obecnie trwają rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za wdrażanie nowych funkcji w dekoderze Horizon. Jest jednak jeszcze zbyt wcześnie by móc Wam przekazać pewną informację, które funkcje zostaną wdrożone w nowej wersji oprogramowania i kiedy ta aktualizacja nastąpi. Dzięki wszystkim jeszcze raz za przekazane sugestie. Wrócimy do Was gdy będziemy mieli już jakieś potwierdzone informacje.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Omnibus
299 116 8

Dziękujemy za odpowiedź! Czekamy cierpliwie na dalsze wieści.

Konto zbanowane
35 1 0

Przydatne fukcje nowe w aktualizacji oprogramowania dekodera horyzon

w kolejnej aktualizacji oprogramowania dekodera horyzon przydały by się przydatne fukcję na przykład; uruchamianie dekodera szybkie średnie i wolne ustawienie ile ma wyświetlać się pasek z informaca o kanale co leci godzinie i dacie na przykład 5 sekund 10 sekund i 15 sekund i 30 sekund i powiększanie i pomniejszanie opisu programu albo daty i godziny jak nagra się nowy program żeby skasował ostatnio nagrany żeby było miiejszcze na dysku i nowe aplikacje nowe yotube. przeglądarka internetowa 

#EDIT

Proszę o nie dublowanie tematów. Wklejam gdzie trzeba.

Użytkownik
2 0 0

1. Po zaznaczeniu programu PRZYPOMNIENIE lub NAGRAJ pojawiają się przy tym programie ikonki. Są one niestety mało widoczne. W starym dekoderze były one kolorowe więc łatwo było się zorientować, który program jest zaznaczony do nagrywania i który do przypomnienia.

2. Opcja PRZYPOMNIENIE jest rozwiązana beznadziejnie i w obecnej formie jest kompletnie nieprzydatne. Wyskakujące na kilka sekund małe okienko łatwo przegapić. Przede wszystkim brakuje opcji automatycznego przełączania się na przypominany program. Takie rozwiązanie było w starym dekoderze i było to bardzo przydatne.

Powyższe poprawki nie jest chyba trudno wprowadzić w nowym oprogramowaniu.

Inspirator
3 3 0

@zpluta napisał(a):

Witajcie. Mam w domu świeżutki dekoder Horizon i próbuję się z nim zaprzyjaźnić. Już widzę jedną rzecz, która mi bardzo przeszkadza. W dekoderze konkurencji miałem zdefiniowaną listę programów, które mnie interesują i przy przeglądaniu programów mogłem się do niej ograniczyć. Do tego jeszcze mogłem te programy ułożyć w swoim porządku. Tu widzę o takiej funkcji można tylko pomarzyć.

A może jednak jakaś aktualizacja softu da mi taką możliwość?......

Podpisuję się pod tym rękami i nogami .Też mam ten problem i jest to wielka wada UPC że nie daje możliwości zdefiniowania własnej listy kanałów i ustawienia ich w dowolnej kolejności - co np. ma konkurencja . Poza tym jeśli mam ustawiony dekoder w tryb szybki mam straszną pikselozę i zrywanie sygnału tak przy nagraniach jak i w trakcie oglądania .