UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Zawodowiec
168 36 9

Re: Aktualizacja oprogramowania dekodera Hoziron - Sugestie zmian i pomysły.

Widzę że lecą hejty na nagrywanie :p to dodam swoje 5 groszy otóż przy nagrywaniu serii dekoder nie zapisuje w bazie danych które odcinki zostały nagrane, lecz przy rozpoczęciu nagrywania dekoder sprawdza, czy dane nagranie jest na dysku. W mediaboxach była ta opcja pierwsza, czyli nieważne czy skasowaliśmy nagranie po obejrzeniu w późniejszym czasie powtórki się nie nagrały. W horizonie jest ta druga opcja, czyli nieważne kiedy skasujemy i TV zacznie emitować powtórke  to dekoder to nagra i tak w kółko macieju. Moim zdaniem w horizonie jest to ważne bo przy kompresji jaką ją używa dysk 500GB zużywa się w pieronującym tempie (przynajmniej przy użytkowaniu mojej matki, gdzię na raz nagrywają się 3 seriale o 20 godzinie), dlatego wnioskuję o dopracowanie tego.

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Omnibus
299 116 8

A Ja chciałbym spytać czy możliwe, że w następnej aktualizacji do Horizon przywrócicie możliwość włączenia WiFi z niego jak było na początku.

Wtedy mógłbym korzystać z Ubee na trybie bridge i moim routerem na 2.4 Ghz, a w ostatnim 3 pokoju gdzie jest najsłabszy sygnał internetu jest właśnie TV z horizonem i wtedy ustawiłbym by Horizon w tym ostatnim pokoju też rozsyłał sieć 2.4 Ghz + 5 Ghz. Albo chociaż samą 2.4 Ghz. Wtedy miałbym 2-3 sieci razem wysyłane z 2 różnych miejsc odległych od siebie w mieszkaniu i w każdym zakamarku zyskałbym dobry sygnał.

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 500 Mb/s - Compal | Connect Box / AP = Asus RT-N18U

Omnibus
392 171 14

@GMateusz napisał(a):

...... Jest jednak jeszcze zbyt wcześnie by móc Wam przekazać pewną informację, które funkcje zostaną wdrożone w nowej wersji oprogramowania i kiedy ta aktualizacja nastąpi. ...............

Nie ruzumiem stwierdzenia - które - , ja myślałem że chcecie mieć najlepszy dekoder na rynku, a z uwagami forumowiczów , podkreślam - wszystkimi ! -  ma on szanse taki być.

Nie chciałbym żeby po pół roku pisania i pokazywania Wam co ulepszyć jak dostaniemy nowy soft okazało się że dostajemy kilka nieistotnych "wodotrysków"

Z nagrywaniem serii jest dokładnie jak pisał @krupniok200,  takie coś trzeba naprawić "z buta"  bo teraz dekoder nagrywa wkółko te same już obejrzane odcinki jeśli stacja je powtarza (patrz. Comedy Central). Też się zdziwiłem jak po obejrzeniu i wywaleniu 5 odcinków z dekodera pojawiły mi się one ponownie na dysku.

@Mario dowiedziałem się przed chwilą że jest z tym jeszcze gorzej, on nagrywa wszystko co popadnie, nie sprawdza wgl czy jest dany odcinek na dysku :\

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Omnibus
392 171 14

@krupniok200 napisał(a):

@Mario dowiedziałem się przed chwilą że jest z tym jeszcze gorzej, on nagrywa wszystko co popadnie, nie sprawdza wgl czy jest dany odcinek na dysku :\

Nie bardzo cie teraz rozumiem. U siebie zauważyłem że jest wszystko ok dopóki nie zacznę kasować odcinków. Może przykład to lepiej wyjaśni. Nagrywam Big Bang Theory, to jest dużo sezonów po 24 odc/sezon.

(zresztą ta funkcja jest w horizonie extra bo w mediaboxie tak to nie działało, naciskam nagrywanie całej serii na odcinku 1 i nic mnie już nie interesuje, cała seria się idealnie nagra i  nie dzieje sie nic niepożądanego).

Problem się pojawia kiedy skasuje powiedzmy 3 pierwsze odcinki a sezon się jeszcze nie skończył i zostało kilka odc do końca serii , wtedy jest on jeszcze na liście zadań do nagrania  i jeśli wtedy stacja daje powtórki to te obejrzane i wywalone odcinki mi nagrywa drugi raz , już bez mojej wiedzy.

Ale nie zdarzyła mi się jeszcze sytuacja żeby nagrał 2 te same odcinki jeśli ten pierwszy jest cały czas na dysku (jeśli to masz na myśli)

@Mario napisał(a):

@GMateusz napisał(a):

...... Jest jednak jeszcze zbyt wcześnie by móc Wam przekazać pewną informację, które funkcje zostaną wdrożone w nowej wersji oprogramowania i kiedy ta aktualizacja nastąpi. ...............

..."Nie ruzumiem stwierdzenia - które - , ja myślałem że chcecie mieć najlepszy dekoder na rynku, a z uwagami forumowiczów , podkreślam - wszystkimi ! -  ma on szanse taki być.

Nie chciałbym żeby po pół roku pisania i pokazywania Wam co ulepszyć jak dostaniemy nowy soft okazało się że dostajemy kilka nieistotnych wodotrysków..."

@Mario jesteśmy otwarci na sugestie i zapewniam, że wszystkie Wasze pomysły zostały przekazane do osób odpowiedzialnych za oprogramowanie dekodera Horizon. Z pewnością te najlepsze i najbardziej pożądane przez wszystkich naszych klientów, będą brane pod uwagę przy tworzeniu i wdrażaniu nowej wersji oprogramowania dekodera Horizon.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Omnibus
392 171 14

Na wstępie prośba do forumowiczów, sprawdźcie to u siebie czy jest tak na wszystkich Horizonach (jestem prawie pewny że niestety tak)

Coś co świetnie i zawsze działało na starych mediaboxach na wypasionym Horizonie ... niestety znowu NIE. Chodzi o nagrywanie. Często nagrywam jakis program a potem kiedy jeszcze trwa przełączam się na niego i ogladam live, w takiej momencie wyłączam jego nagrywanie, kiedy potem znowu chcę wznowić nagrywanie to nie ma takiej możliwości, dekoder informuje że program został juz nagrany - otóż nie został, została nagrana tylko jego  c z ę ś ć - reasumując, oprogramowanie Horizona nie pozwala dokończyć nagrywania programu jeśli wcześniej został on częściowo nagrany na dyku  !

Mam nadzieje że  w nowym sofcie zostanie to naprawione.

Zamiast dodawać nowe funkcje lepiej niech się zajmą naprawianiem starych...

Specjalista
48 31 2

Najprościej chyba i najszybciej byłoby napisać od nowa oprogramowanie, w tym jest tyle błędów i niedoróbek że ciężko cokolwiek naprawić lub usprawnić.

-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Najprościej chyba i najszybciej byłoby napisać od nowa oprogramowanie, w tym jest tyle błędów i niedoróbek że ciężko cokolwiek naprawić lub usprawnić.

Troszkę się ostatnio poprawiło Replay prawie dobrze działa, nawet pikseloza ostanio się zmniejszyła, a co do napisania nowego programu to według mnie naprawdę kumaci programiśći pracują  za granicą  za prawdziwe pieniądze, dlatego jest jak jest.

Zawodowiec
233 82 1

Kolejnym problemem ze złomem zwanym Horizon jest problem z nagrywaniem zaprogramowanych pozycji ktore nakładają się na siebie czasowo. Wtedy nagrywa tylko jeden. Sprawdzone ostatnio u mnie i u znajomego. Przy zaprogramowaniu kilku odcinków różnych seriali nagrywa tylko jeden.

Dodatkowo nadal problem z tym że jeżeli dany program jest nagrywany nie można go odtworzyć od początku do czasu zakończenia nagrywania.

Replay TV działa jak chce. Czasami dobrze a czasami źle i trzeba restartować.

VOD tak samo. Przy próbie otworzenia pozycji z VOD w 8 przypadkach na 10 dekoder pokazuje kod błędu i komunikat że trzea restartować lub dzwonić do BOK.

Dekoder już 3 lata na rynku a błędów przybywa. To już nie jest do opanowania. Ostatnia aktualizacja w moim Horizonie była w styczniu. Czyli prawie rok temu. W takim tempie to nic z tego nie będzie. Np w moim telefonie w przeciągu roku miałem ponad 15 aktualizacji systemu. Widac że ktoś nad tym pracuje. Horizon pozostawiony sam sobie działa jak chce. A gadki że ktoś gdzieś mocno pracuje nad softem to tylko bajki. Ciemny lud to kupuje... Ale świadomi użytkownicy nie..

Jezeli przez 3 lata UPC nie potrafi/nie chce dopracować dekodera to poziomu takiego jak trzeba i ciągle wychodzą nowe problemy to pora powiedzieć jasno. Nic już z tego nie będzie. Pora na nowy sprzęt. Tylko jak to zrobić żeby znowu nie trafił się bubel??? Dłuzszy i konkretniejszy okres beta testów? Lepsza umowa gwarancyjno serwisowa z producentem sprzętu? Lepsza ekipa programistów w UPC ?

Tytan
Tytan
1977 979 157

@Krzysztof11110 napisał(a):

Ciemny lud to kupuje... Ale świadomi użytkownicy nie..

Ja należę do tej drugiej grupy 

Tobie też proponuje wyjść z tej pierwszej

Z tym ze wówczas kiedy ja to używałem aż takiego dramatu nie było - nagrywanie jednoczesne nie działa? To jakiś dramat przeciez

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Konto zbanowane
2383 537 108

@Krzysztof11110

A czego się spodziewasz po sprzęcie za 20$? Sprzęt operatora ma być dla niego tani, tani, tani i tylko tani. A reszta cech operatora w ogóle nie obchodzi. Zobacz na problemy z Pumą 6. Jak myślisz czy my użytkownicy modemu connectbox dostaliśmy jakąś rekompensatę za problemy z Pumą 6? Nie.

https://zanimnapiszesz.info
Omnibus
392 171 14

Krzysztof11110 napisał(a): Lepsza ekipa programistów w UPC ?

Od tego bym zaczął, przeciez sprzęt to sprzęt, tam się nie da nic pochgrzanić a całą elektroniką steruje soft. Jeśli nasi nie potrafią niech to zlecą albo przeniosą inny soft 1:1  , wątpię żeby Szwajcarzy czy Francuzi mieli podobne problemy.

Ktoś pisał że horizon kosztuje upc 20$, kurcze jestem w stanie w to uwierzyć bo tak wolno działającego dekodera jeszcze nie widziałem, wg mnie to jedna z jego głównych wad, w zasadzie wszystko od planowania nagrywania, jego kasowania itp itd  trwa kilka razy dłużej niż w starym mediaboxie, czyli co ?  w horizonie który ma wiele więcej zadań i potrzebuje większej mocy obliczeniowej wsadzili słabszy procek (czy co tam steruje dekoderem) niż w mediaboxie?

1977 979 157

@Mario napisał(a):

wątpię żeby Szwajcarzy czy Francuzi mieli podobne problemy.

A tego nie wiemy,

ale z drugiej strony oni korzystają ze sprzętu Samsunga w przeciwieństwie do naszego Pace

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!