UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Innowator
41 7 1

Re: Aktualizacja oprogramowania dekodera Hoziron - Sugestie zmian i pomysły.

To Arris  produkuje taki  badziewny sprzęt ? 

Specjalista
48 31 2

Dokładnie jest tak jak mówisz, nie da się dograć już częściowo nagranego programu, pewnie dlatego że Horizon nagrywa programy tylko i wyłącznie z EPG nie ma niestety możliwości nagrania od konkretnego momentu i do kiedy chcę. Nagrywa tylko pozycję z EPG.

Też było to dla mnie bardzo dziwne po przejściu z dekoderów Cyfrowego Polsatu.

Taki oto nowoczesny dekoder posiadamy 😑

Omnibus
392 171 14

Twój sposób żeby się przełączyć na inny kanał i znowu zaczać nagranie u  mnie nie działa.

Także temat do adminów : oficjalne zgłoszenie wady i prośba o naprawienie tego w nowym sofcie.

To ja mam kolejną rzecz do poprawy.

Kwestia dokładności stopklatki. Teraz jest to bardzo trudne , trzeba kilka razy przewijać do przodu i tyłu az się trafi a wystarczy dodac opcję  p o k l a t k o w e g o  przewijania. Na wielu sprzętach tak to działa, naciska się pauzę i jednokrotne naciśnięcie jakiegoś przycisku przesuwa materiał o jedną klatke. (nie jestem pewny, ale mediabox z upc chyba też to ma)

Po wciśnieciu pauzy, nie można "ruszyć" z tego miejsca, nie można cofnąć, przewinąc itp. Pomaga tylko zmiana kanału, ale cała operacja zatrzymania idzie w pi......u (tryb ECO- nie wiem jak jest w innych trybach).

Trybu "szybki" nie używam, bo dekoder codziennie po nocnym standby nie nadaje się do użytku tzn. zawieszony na jednym kanale z paskiem telewizja na żywo u góry ekranu bez możliwości zmiany kanału, pomaga tylko restart prądowy (sory ale nie chce mi się codziennie go resetować jeśli potrzebuje go rano uruchomić na 10 min, a on się włącza 5 minut).

Dekoder ma mnośtwo wad, które bardzo upkrzykrzają życie typowemu użytkownikow (nie wiem jak sobie radzą starsze, nie-techniczne osoby).

Podsumowując żałuje, że nie wziąłem modułu CI+ plus jakiś dekoder we własnym zakresie, który zaczyta i odkoduje taką kartę.

Firmie UPC gratuluje wypuszczenia takiego dekodera.... Jest tak samo awaryjny jak początek Waszej telewizji cyfrowej i pierwsze dekodery Philipsa. Powiedzmy, że w tamtym czasie (lata około 2009) to była nowość wśród kablówek i można było część grzechów wybaczyć, tak teraz to nic innego jak olewanie swoich abonentów (większość wad dekodera istnieje od samego początku jego wprowadzenia na rynek tj. braki reakcji na pilota, pikselizacja nagrań, zawieszenia przy przewijaniu nagrań z dysku plus ostatnio materiałów z replay, brak możliwości sofrtowania listy kanałów- tu podejrzewam kasa od nadawców za taki układ, wyłączanie listy ulubionych kanałow po wbiciu numerycznie kanału spoza tej listy). Nie wiem, czy jesteście w stanie poprawić soft przy tym sprzęcie, czy problem leży w warstwie hardware, bo ktoś przyosczedził wkładając słabe procki itp..

Pozdrawiam i mam nadzieję, że ogarniecie troche ten sprzęt. W przeciwnym wypadku pewnie ze 20 % użytkowników czeka do końca umowy i out......

Omnibus
392 171 14

@milioner,  kilka z opisanych przez Ciebie rzeczy u mnie nie występuje - jeszcze - ale teraz wiem co mnie czeka. Coś z tym Horizonem m u s z ą  wkońcu zrobić bo klienci będą się zwyczajnie przenosić do innego operatora (teraz juz chyba każdy ma inne alternatywy). Ja mam nówkę także daję im 2 lata czasu   .... chyba że w międzyczasie będzie okazja zrezygnowania z umowy (zmiany programpowe itp.) . Wymiana na nowe dekodery ? na to nie licze, ale mogliby cos robic z tym softem a ktoś wcześniej pisał że ostatnia aktualizacja była ...... w styczniu br., przy takiej ilości zgłaszanych problemów to jes po prostu nieteges.

Konkretny przykłada działania złomu z wczoraj.

Na TVP Sport 20.20 mecz MŚ piłkarek ręcznych Brazylia - Dania. Początek 20.30.

Musiałem załatwic kilka ważnych spraw wieczorem i ustawiłem nagrywanie. Wróciłem do domu około 21.30 i chciałem sobie zacząć oglądać mecz od początku podczas gdy nagrywanie jeszcze trwało. No i oczywiście nic z tego. Przy próbie odtwarzania czarny ekran. Ok. Więc myślę sobie że obejrzę coś z VOD. Wchodzę sobie na HBO OD i chce włączyć jakiś serial. A tu komunikat że nie można i trzeba restart lub zadzwonić do BOK (podany kod błędu). Nie mogłem restartować bo trwało nagranie meczu. Więc wyłaczyłem złom i czekam do końca meczu. O 22.40 włączam złom i chcę odtworzyć nagrany mecz. *****. Nic  z tego. Po zakończeniu nagrania nadal nie chce odtworzyć. Restart złomu i kolejne czekanie... i po restarcie w końcu łaskawie mogłem zobaczyć nagrany mecz...

Kłopoty ze złomem są codziennie.

Omnibus
392 171 14

@krupniok200 napisał(a):

otóż przy nagrywaniu serii dekoder nie zapisuje w bazie danych które odcinki zostały nagrane,

pisałem że u mnie tego nie ma  .... do czasu,  teraz mogę potwierdzić, dekoder mimo że ma nagrane odcinki na dysku nagrywa je ponownie (te same) kiedy przyjdą powtórki (zaznaczam że w zaplanowanych nagraniach nie miałem zazanczonej tej serii/sezonu do nagrania - bo juz siedzi na dysku)

Także kolejna funkcja Horizona  do  p o p r a w y  !  

kiedy ten soft ?

MAM ŚWIETNY POMYSŁ!!! Jak Horizon działa jako modemorouter to zaimplementujcie do niego tryb bridge. A jeśli jest to niemożliwe to wyjaśnijcie dlaczego.

https://zanimnapiszesz.info
Omnibus
299 116 8

@MrPepka napisał(a):

MAM ŚWIETNY POMYSŁ!!! Jak Horizon działa jako modemorouter to zaimplementujcie do niego tryb bridge. A jeśli jest to niemożliwe to wyjaśnijcie dlaczego.

Ja bym chciał by przywrócono możliwosć włączenia sobie Wifi z 2 miejsc np. Horizona i Ubee jak to było na początku. Oprócz tego rzecz jasna tryb bridge by się przydał dla tych co mają tylko horizona.

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 500 Mb/s - Compal | Connect Box / AP = Asus RT-N18U

Omnibus
392 171 14

@Remix151 napisał(a):

Ja bym chciał by przywrócono możliwosć włączenia sobie Wifi z 2 miejsc np. Horizona i Ubee jak to było na początku.

To tak działa? tylko 1 wifi z 1 źródła na raz?  a ja myślałem że mam zrypanego horizona bo nie chodziło wi-fi na nim, ale olałem problem bo i tak wole z connectboxa.

W przypadku gdy w lokalu mamy dekoder Horizon i inny zewnętrzny modem do usługi Internetowej, to modem jest głównym punktem dystrybucji usługi Internetu. Horizon można jedynie w takim przypadku wykorzystać jako repeater sygnału -> KLIK

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Konto zbanowane
2383 537 108

@GMateusz

@Kamil

Dlaczego Horizon nie ma trybu bridge?

https://zanimnapiszesz.info
Omnibus
291 61 35

Mario miałem to samo nadal pewnie jest ale nic nie ruszam bo naz żywo chce oglądać a zaraz jak cos rusze to reset. Z tych wszystkich usterek Horizona niech zrobią liste to dowiemy sie co naprawde działa bez zarzutu, bo przeciez musi działać .Reklamują że jest to najnowocześniejszy dekoder .

-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

W takim razie ja proponuje odblokować port USB w dekoderze horizon.

Dodatkowo proponuje wprowadzić możliwość usuwania kanałów z listy, przypuszczam że mało kogo interesuje kanał Mango TV czy np france 24 tv5Monde, russiatoday. Funkcja przeglądaj tylko ulubione nie zaspokoji moich potrzeb, klient płaci klient wymaga jeśli czegoś nie chce to chciałbym mieć możliwość usunięcia. Dobrze byłoby też wziąść pod uwage klientów starszej daty którzy np są przyzwyczajeni oglądać Esmeraldę na kanle 8 a nie 23 (nr kanałów to tylko przykład). Osobię która jest po 70 ciężko przychodzą zmiany. Mam tu na myśli możliwość też edycji numeracji kanałów.