UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Użytkownik
2 7 0

Re: Aktualizacja oprogramowania dekodera Hoziron - Sugestie zmian i pomysły.

Bardzo ciekawy wątek.

HORIZON'a mam praktycznie od samego początku gdy trafił do oferty (jedna z pierwszych instalacji), a że z UPC jestem związany już parę dobrych lat, to "przećwiczyłem" kilka modeli dekoderów i mogę z dystansu spojrzeć na urzadzenie, które jest tematem wątku.

Przyznam, że po poprzenim, HORIZON podoba mi się. Sprzęt ma potencjał, soft ewoluuje. Podoba mi się pomysł dwustronnego pilota - to się sprawdza !
Zobaczymy na ile nowe forum, a szególnie ten wątek, przełoży się na konkrety w zmianach działania urządzenia.

Ale przejdźmy do adremu.

Po pierwsze:

powinniśmy rozgraniczyć BŁĘDY softu od "zmian i pomysłów".

Zacznijmy od błędów (czyli sugestia by poprawić):

• urządzenie jest WOLNE.
    Objawia się to długą reakcją na naciśnienie guzika pilota niezaleznie od miejsca w którym się znajdujemy. Uprzednio pisano że pewne operacje trwają długo np. kasowanie nagrań itp.
    Mnie bardziej dobija powolne przełączanie kanałów czy reakcja w menu. Często się zdarza, że po kilku kliknięciach kanał wyżej/niżej wyswietlany opis kanału nie zgadza się z treścią obrazu, tak trwa kilka dobrych sekund po czym pojawia się właściwy kanał. To tylko przykłady (ewidentne) wolnej pracy.
    Jesli procesor jest niewydolny, odrzućmy wszystkie gadżety (grafiki, przezroczystości itp.), zróbmy prosty tekstowy ale SZYBKI interfejs by dało się nim obsługiwać bez stresu.
  • Soft jest NIESTABILNY.
    Już wczesniej opisano sytuacje, w których urządzenie się zawiesza. Kiedyś z Helpdeskiem kilkakrotnie resetowaliśmy pudełko wczytując ponownie soft, ale się wreszcie udało.
  • kolejne błędy przedpiścy wymieniali, że wspomnę choćby o ponownym nagrywaniu obejrzanych i usuniętych odcinków serii.

Zmiany i pomysły.

Zacznijmy od tego, że Horizon nie jest tylko cyfrowym magnetowidem, ale posiada także funkcje dodatkowe np aplikacje, o których wcześniej w dyskusji nie wspominano.

W momencie gdy Horizon pojawił sie w ofercie, rozważałem możliwość wzmocnienia mojego kilkuletniego TV o funcje "Smart TV" i naprzeciw tym oczekiwaniom przyszła oferta UPC, z której skorzystałem.

Do oczywistych BRAKÓW funkcjonalności, jak choćby niemożność sortowania kanałów, czy po macoszemu potraktowaniu "kanałów ulubionych" chciałbym zwrócić uwagę na ułomność dostarczonych aplikacji.

• Przegladarka YouTube to chyba wersja beta tego softu, nijak odwzorowująca możliwości tego serwisu.
    Wyszukiwanie utworów jest koszmarne i działa nieprawidłowo o czym się przekonałem wyszukując Ucho Prezesa, które zostaje wyszukane dopiero po paru dniach od opublikowania.
    No coś z tym trzeba zrobić, by to była użyteczna aplikacja.
  • Brak przeglądarki Internetowej.
    Jakiś Chrome czy cokolwiek innego, to podstawa dla urządzenia oferującego "dostęp do popularnych serwisów internetowych, takich jak YouTube czy Facebook" (cytata z instrukcji :-) ) !!
    Jest "Al Jazeera", a nie ma przeglądarki !!
  • Z ciekawości właśnie kliknąłem tą Al Jazeerę i jej okno zajmuje część ekranu po lewo, ale lewa krawędź wychodzi poza ekran, tzn okienko jest obcięte z lewej - może tylko ja tą apkę uruchomiłem i nikt wcześniej tego nie zauważył ?
  • Brak możliwości odbioru internetowych stacji radiowych (SHOUTcast) - jakiś WinAmp czy cóś podobnego. ;-)
  • Przyznam, że z pozostałych aplikacji nigdy nie skorzystałem.

Funkcjonalności dot. samego dekodera:

• w związku z brakiem możliwości sortowania kanałów konieczna jest funkcja wyszukiwania programów PO NAZWIE.
    Przecież nie oglądamy telewizji "679" czy kanału "583" tylko TVP, Polsat czy TVN.
    Wyobrażam to sobie w ten sposób, że wybieram "Szukaj kanał", wprowadzam przykładowo TVN i dostaję do wyboru: TVN, TVN 24, TVN 7 itd. wybieram kanał z listy i przełączam się.
    Normalnego użytkownika w ogóle nie intersuje "numer kanału", bądźmy bliżej ludzi, a nie programistów.
  • w związku, z dość częstym zwieszaniem się urządzenia, trzeba je resetować,
    Czas bootowania jest koszmarnie długi. Czy da się zoptymalizować procedury startu urzadzenia - mówie o trybie od ponownego załączenia zasilania do pojawienia się obrazu i może by jakiś pasek progresji i nowy obrazek ?
  • Menu "Program TV" nad EPG widzimy "lupkę", "Dziś" i "Opcje". Są one w tym samym kolorze co treść EPG.
    Proszę by aktywne pola wyboru były wyróżnione (kolorem/ramką) wszędzie jednakowo oznakowane w całym MENU. Długo nieazauważałem, że istnieją w Programie TV  inne możliwości niż numer kanału, strzałka góra/dół i cofnij. Kiedyś przypadkiem wszedłem na menu "Dziś" lecz później nie mogłem powtórzyć tej operacji. Teraz już wiem, że znowu trzeba nacisnąć na pilocie MENU ale nie jest to naturalne.

....wiecej grzechów nie pamiętam.

Omnibus
392 171 14

Mam pytanie apropos nowego softu ... 144

trochę czasu juz upłynęło, ktoś może zauważył jakies poprawy w kwestiach , które fajnie podsumował @ArturSch  powyżej?  

mojego miasta update jeszcze nie objął więc ciekawi mnie czy to ta długo wyczekiwana aktualizacja.

@Mario napisał(a):

Mam pytanie apropos nowego softu ... 144

trochę czasu juz upłynęło, ktoś może zauważył jakies poprawy w kwestiach , które fajnie podsumował @ArturSch  powyżej?  

mojego miasta update jeszcze nie objął więc ciekawi mnie czy to ta długo wyczekiwana aktualizacja.

Mam ten soft. Nie zauważyłem różnicy w stosunku do poprzedniej wersji.  

--
Pakiet Horizon Max z nagrywarką | Fiber Power 120 Mb/s | Minuty do wszystkich Max
Inspirator
3 5 0

Uprzejmie proszę o rozważenie następujących zmian funkcjonalnych w oprogramowaniu dekodera Horizon:

1. dodanie dodatkowej prędkości przewijania, x15. Aktualnie dostępne są x2, x6 i x30. W wielu przypadkach x6 to zbyt wolno a x30 zbyt szybko.

2. zniesienie ograniczenia w którym napisy do filmu dostępne są wyłącznie wtedy kiedy język ścieżki dźwiękowej i język filmu są różne. Poprzedni dekoder nie miał takiego ograniczenia. W dekoderze Horizon istniejące ograniczenie jest niezrozumiałe i uniemożliwia korzystanie z napisów w dwóch często występujących przypadkach:

a) film ogląda zarówno osoba niedosłysząca jak i osoba normalnie słysząca. W tej chwili żeby zobaczyć napisy po polsku, trzeba ścieżkę dźwiękową przestawić na angielską

b) film w ogóle nie ma innej ścieżki dźwiękowej niż polska - wtedy napisów w ogóle nie da się włączyć - opcja technicznie jest dostępna jednak jej włączanie nie ma żadnego efektu.

Użytkownik
2 5 0

UPC mam od 2 miesięcy i faktycznie od razu rzuciły mi się w oczy te braki. Byłem w szoku gdy okazało się że nie można stworzyć własnej listy programów wg własnej kolejności i gdy już taką listę stworzę aby numery kanałów były po kolei od 1 do końca listy, tzn żeby zmieniały sie ich numery wg kolejności ustawionych programów.  Funkcja ulubione to taki trochę żart, kpina z klientów i chyba z samej innowacyjności tego dekodera  bo co z tego że serduszkiem zaznacze sobie te kanały które chcę przeglądać skoro w przewodniku programowym i tak widzę wszystkie, a po co? Co mnie interesują kanały premium, płatne extra, lub te których nie mam? Po co ja je widzę? chyba tylko po to że by się więcej pilotem nastukać przy przeglądaniu programu. Już nie wspomnę, jak inni pisali że jak wybiorę numer kanału z pilota i nie trafię tylko pokaże inny najbliższy to ulubione kanały się kasują i za kazdym razem trzeba je właczać w ustawieniach! Naprawdę ktoś baaaaardzo inteligentny to wymyślił.  To ma być ta innowacyjność , gdzie ja już kilka lat temu miałem to u poprzedniego operatora, gdzie dekoder miał pewnie nieporównywalnie słabsze parametry a ja mogłem odtwarzać w nim wszystko z USB? Nie wspomnę już o przewijaniu, które jest tragiczne, brak mu płynności, są tylko przeskoki przez co ciężko trafic w wybrany moment, i zastanawiam się też jaki inteligent wymyślił aby przy odtwarzaniu filmu z nagania można było przewijać tylko co 30 sek. ? 

Inspirator
9 7 0

@nowywupcSpróbuj innej metody przewijania - strzałkami na samym dole dekodera. Może to Ci bardziej spasuje.

Omnibus
299 116 8

@GMateusz napisał(a):
1 234

@GMateusz

Planowane są jakieś aktualizacje oprogramowania inne niż 144 na 2018r?  Wprowadzające jakieś zmiany, ulepszenia, spełniające nasze prośby i przyśpieszające / upłynniające pracę dekodera?

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 500 Mb/s - Compal | Connect Box / AP = Asus RT-N18U

Inspirator
10 15 0

...i do znudzenia będę powtarzał: 

1. Poprawa precyzji działania pilota.

2. Stworzenie opcji sortowania i numerowania kanałów z możliwością wykluczenia nieoglądanych.

3. Zamieszczanie w opisie roku produkcji filmu/audycji/programu.

Tylko tyle i aż tyle...

Użytkownik
2 2 0

Ja również posiadam dekoder Horizon prawie od samego początku, mam również dwa inne Mediaboxy oraz używałem wcześniej dekoder Kaon od Aster. Ten ostatni miał właśnie kilka bardzo fajnych funkcji, których mi bardzo brakuje w Horizon.

Po pierwsze w momencie kiedy oglądamy dany kanał, dekoder go zawsze cały czas nagrywa (aby można było w każdej chwili go cofnąć lub zatrzymać). W Kaonie, jeżeli oglądaliśmy np. film i nawet pod sam jego koniec zdecydowaliśmy się go nagrać, nagrywał się cały (lub chociaż od momentu w którym zaczęliśmy go oglądać), a nie tylko od momentu wciśnięcia przycisku nagrywania.

Druga rzecz, która była świetna to w momencie, kiedy odblokowaliśmy program dla dorosłych, to odblokowały się wszystkie. W Horizon trzeba przy każdej zmianie kanału od nowa go odblokowywać, co szczególnie wieczorem jest bardzo uciążliwe. Choć tu i tak zmieniło się na plus, bo teraz przynajmniej dekoder pamięta ostatnio odblokowany kanał i dopóki nie odblokujemy innego, można do niego wrócić i będzie odblokowany.

Podpisuję się też pod kilkoma innymi zmianami zgłaszanymi przez przedmówców. Przede wszystkim szybkość działania, w tym kasowania nagrań. Przy poprzedniej wersji oprogramowania (z innym UI) nagrania kasowały się błyskawicznie. Doświadczam też tego laga przy zmianie kanałów, kiedy na ekranie jest inny program, a inny w opisie. Przydałyby się też trochę bardziej użyteczne aplikacje, bo te co są, nie powalają. Youtube, to tylko wybrane klipy, demotywatory ciężko się ogląda, nie wyświetla się większość filmów, google maps - nie udało mi się tam nic zrobić, z niecierpliwością czekam za to na Netflix. Nie mam Smart TV, więc takie dodatkowe apki, bardzo mnie cieszą.

Ostatnia rzecz, niestety jest nie do spełnienia, bo to wina sprzętu nie oprogramowania, ale od samego początku brakuje mi na Horizonie wyświetlacza, który pokazywałby chociaż godzinę.

Innowator
10 4 0

Pierwszy dzień użytkowania tego wspaniałego dekodera. Wspaniały tylko wg UPC.

- Dekoder jest bardzo wolny!!!

- Czas reakcji dekodera na polecenia użytkownika i można spokojnie herbatę parzyć,

- brak możliwości wyregulowania głośności wszystkich kanałów do jednego poziomu,

- przypomnienie o rozpoczęciu jakiegoś programu to tylko krótki komunikat, który łatwo przeoczyć.

Zawodowiec
233 82 1

Ciesz się że tylko takie masz problemy

Po dłuższym użytkowaniu możesz zauważyć większe...

Jaki masz nr softu?

Nowe oprogramowanie pojawia się BARDZO rzadko. Soft 142 był w styczniu 2017, soft 144 styczeń 2018 czyli ROK oczekiwania a rewolucji nie ma...

Podstawowa sugestia dla osób pracujących nad oprogramowaniem to wypuszczanie aktualizacji co miesiąc i duża grupa testerów.

Mój nowy telefon mam od miesiąca. A miałem już w nim 5 aktualizacji oprogramowania. I wszystkie widocznie coś poprawiały i wnosiły coś nowego.

Inspirator
3 5 0

Byłoby uprzejme gdyby do takich propozycji użytkowników odnosił się ktoś ze strony upc. Budowanie kanału kontaktu z użytkownikami a potem ignorowanie wnoszonych sugestii bardzo źle wróży całej interesującej inicjatywie.

Zawodowiec
233 82 1

Jedyne co mogą powiedzieć i mi to mówią podczas rozmowy z działem technicznym to że przyjmują sugestie i skargi i przekazują do działu zajmującego się oprogramowaniem. A co się w tym dziale dzieje i co tam robią i dlaczego to trwa latami to tego nie wie nikt...

Tytan
999 588 82

Fajnie się czytało to co opisaliście, z punktu widzenie klienta was rozumiem szkoda tylko że realia od strony operatora są zgoła inne

Odsyłam was do lekury w tym wątku

https://forum.upc.eu/t5/o-spolecznosci/moja-prywatna-opinia-na-temat-ostatniego-ama/td-p/7585/page/2

W jednym z postów nakreśliłem jak wygląda rzeczywistość (wdrażanie sprzętu), nie chcę się powtarzać dla tego zachęcam do lektury.

Dla uzupełnienia mogę dodać iż proces wdrażania w oprogramowania wygląda mniej więcej tak że tworzy się jedno źródło które ewentualnie w późniejszych fazach się delikatnie modyfikuje albo "dolepia"( tak dolepia będzie najlepszym słowem) nowe funkcjonalnośći. Z tego ulepka później wychodzą ciekawe tworki które w skrajnych wypadkach zabijają sprzęt.

Nie liczcie na całkowicie nowy soft bo tu cykl zacznie się powtarzać, na zasadzie robimy coś nowego ale przy okazji pojawiają się nowe błędy i braki które znowu trzeba łatać.

Co do listy ulubionych, moim zdaniem (i nie tylko moim) UPC celowo nie wprowadza możliwości tworzenia listy która będzie całkowicie spersonalizowana pod danego użytkownika, takiej gdzie kolejność z listy będzie odzwierciedlać numeracja na liśćie kanałów oraz na pilocie.

Wyjaśnień tego staniu może być kilka, umowy z nadawcami na pakiety programów jakie muszą być prezentowane, jak na "zachęcaniu" klienta do wykupienia kanałów premium i tym podobne.

Kolejność kanałów jaka jest fabrycznie na dekoderze jest starannie obmyślona przez ludi którzy znają te założenia i nie liczył bym tu na jakąś rewolucje bo ten temat przewija się od paru dobych lat.

Najlepszym wyjśćiem jest chyba karta CI i tworzenie listy na TV. Rozwiązanie to jednak ma swoje plusy i minuy.

+ własna lista kanałów wraz z numeracją

+ korzystanie tylko z jednego pilota

+ jak by nie było mniejsze zużycie energii

+ żaden klamot w postaci dekodera nie zajmuję miejsca przy TV

-brak usług VOD

-brak nagrywarki (niektóre TV mogą nagrywać materaiał na pamięć zewnętrzną)

-niektóre TV mają problem z tymi kartami

-------------------------------------------

hosting
Tytan
1439 822 568

@wzychla wszystkie sugestie są przekazywane do naszego IT, które zajmuje sie kwestiami oprogramowania. 

@Remix151 obecnie nie mam informacji co do terminu następnej aktualizacji. W głównej mierze skupiamy się teraz na nieprawidłowym wyświetlaniu mini EPG na platformie Horizon - problem został opisany tutaj.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.