UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Użytkownik
3 0 0

Archiwizacja nagrań z dekodera Horizon

Jestem długoletnim klientem UPC. Mam dekoder Horizon max z nagrywarką - model DMC7002KLG. Na dekoderze mam nagranych sporo filmów dokumentalnych, które mnie interesują i które chciałbym zachować np. na dysku zewnętrznym. Nagrywarka jest pełna. Nie mam możliwości nagrania nowych filmów. Podczas awarii poprzedniej nagrywarki utraciłem nagrane filmy, bo nagrywarka musiała być wymieniona na nową. Obawiam się powtórki tego i chciałbym zarchiwizować nagrane filmy, jakość ich nie musi być cyfrowa. W jaki sposób mogę to zrobić? Pozdrawiam. 

11 ODPOW. 11
Tytan
Tytan
1948 968 151

Re: Archiwizacja nagrań z dekodera Horizon

Nie ma takiej mozliwosci

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Użytkownik
3 0 0

Dlaczego nie można zkopiować tych filmów na własny użytek? Przecież byłoby to korzystne dla klientów UPC.

Nauczyciel
668 167 6

Zatem jaki sens ma tego typu ograniczeń przy archwizowani nagrań? Jeśli są właśnie tego typu możliwości.

Technika wyprzedza tego typu ograniczenia u operatora.

.....................................................................................................
Max, Eleven, HBO GO, C+ Prestige, Netflix 4K, Amazon Prime Video
Tytan
973 580 81

Kupujesz usługę dostępu do treści, nie kupujesz samych treści czy to dla zylcowatych jest jasne ?

Takie są umowy miedzy nadawcami a operatorami i koniec, nie ma tu o czym dyskutować.

Na każde zabezpieczenie zawsze znajdzie się jakieś obejscie, rolą operatora jest wywiazanie sie z umowy czyli zrobienie wszystkiego co w ich mocy zeby z ich sprzetu nie wyciekly zadne materialy.

Zylc pisze o GOG-u, to jedyna platforma która postępuje w ten sposób.  Konioec OFF topu.

Mości autorze tego tematu, czemu nie kupisz tych materiałów na własną rękę ? 

//post został częściowo edytowany ze względu na naruszanie Zasad Społeczności UPC.

-------------------------------------------

hosting
Moderator
59 33 15

@Pablo Twój post został częściowo edytowany ze względu na treść i naruszenie Zasad Społeczności UPC.

@zylx  Twój post został usunięty z uwagi na naruszenie Zasad Społeczności UPC 

@Szeptacz Mimo, że przeprosiłeś za to pytanie, to post został usunięty, ponieważ robi nam się zbyt duży offtopic, jeśli masz jakieś pytanie do użytkowników Społeczności zawsze możesz napisać bezpośrednio na Priv👌

Proszę o zachowanie kultury wypowiedzi, następnym razem będzie BAN na pisanie postów. 

Konto zbanowane
815 181 29

@Geograf  te zabezpieczenia sa u wszystkich operatorow i z tego co pamietam zawsze byly.

--
Użytkownik zbanowany za posiadanie multikonta
Użytkownik
3 0 0

Chętnie odpowiem na pytanie Pablo:

Dlatego nie mogę kupić filmów dokumentalnych, które mam nagrane, bo są niedostępne na płytach DVD i CD. 

Tytan
973 580 81

Kiedys wykonywalem taka operacje, wystarczyło znalezc kto jest polskim dystrybutorem i do niego napisac. Co prawda nie byl to film dokumentalny ale sie udało. Koszt kopi ktora mnie interesowala to 299 zł netto

-------------------------------------------

hosting
Highlighted
Ekspert
114 27 3

Rozumiem ze są ograniczenia licencyjne ale powiem szczerze spodobal mi sie pomysl archiwizacji nagran na dysku zewnetrznym lub ew na pendrive`e. Czy istnieje zatem mozliwosc zabezpieczenia nagran tak zeby byly mozliwe do odtworzenia tylko na konkretnym dekoderze? Bo jesli tak to jest to pomysl na kolejna usluge dla klientow ktora mi sie tez podoba :-)

--
Pakiet Horizon Max z nagrywarką | Fiber Power 120 Mb/s | Minuty do wszystkich Max
Tytan
1438 820 568

Nasze urządzenia nie pozwalają na kopiowanie nagrań z dysków wewnętrznych 
(zabezpieczonych i szyfrowanych) na klienckie nośniki zewnętrzne i nie planujemy żadnych zmian w tej materii.

Firma nie jest w stanie przewidzieć, kto i w jaki sposób wykorzystałby takie materiały. Jedni z pewnością dla użytku własnego zgodnie z obowiązującym prawem, drudzy natomiast zasilaliby bazy torrentowe. Nasza firma nie będzie nikomu ułatwić podobnych procederów i narażać się na ewentualne kłopoty. Co więcej mamy także kolejną stronę medalu tj. umowy z nadawcami treści, które wymuszają na nas pewne ograniczenia. O aspektach prawnych takiego rozwiązania nawet nie wspominam, bo to temat rzeka.

Podsumowując - nigdy nie było to możliwe, nie jest możliwe i nie będzie możliwe.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Tytan
1438 820 568

@porkbone z takimi wpisami zapraszam na inne fora branżowe, elektrodę i tak dalej. Tam nie jeden specjalista powie ci, że wszystko się da. Nasza firma będzie jednak nadal robiła wszystko, aby takie procedery blokować. Ręki do ewentualnego wykorzystania nagrań nie w zgodzie z obowiązującym prawem nikt w UPC Polska nie będzie przykładać. 

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.