UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Profesor
1355 605 50

Re: Dekoder Horizon - pojawiający się z różną regularnością czarny ekran (jest dźwięk).

@zylx

Zadam Koledze pytanie - czy Horiozn (jako sprzęt), lub UPC (jako firma) a może naziemne kanały (TVP i reszta) korzysta z formatów audio zarezerwowanych tylko dla ARC? (pytanie retoryczne).

Więc w sumie ARC oprócz wygody i potencjalnych problemów nic mi nie daje.

Nic ani z dekodera, ani tym bardziej z tv jaką znamy takich formatów nie przekazuje bo z nich po prostu nie korzysta żaden nadawca.

Do podstawowych założeń przewód optyczny ma jeszcze długie lata przed sobą i to długie lata świetlanej przyszłości.

By mieć korzyści z ARC, musisz mieć praktycznie najnowszy sprzęt i to cenowo za kilka tys zł - by korzystać z optyka wystarczy i sprzęt kilkuletni i w sumie tani.

Linków z prywatnych storn nie podaję - ACTA2

Reszta skopiowana, przenosi od razu na stronę źródła.

Choć dziękuję za zwrócenia na to uwagi - na przyszłość napiszę, by sobie samemu szukać informacji w necie (nic pod nos nie podstawię, szukajcie sobie sami )

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Moderator
922 601 148

Re: Dekoder Horizon - pojawiający się z różną regularnością czarny ekran (jest dźwięk).

Dobry temat wiele można sobie wyjaśnić. Na pewno zostawię dla potomnych. Tak sobie troszkę googluje i zastanawiam się - dużo jest już urządzeń z obsługa tego nowego standardu eARC?

UWAGA! Obecnie z powodów rodzinnych przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Najwcześniej można się spodziewać mojego powrotu po 7 kwietnia. Nie odpisuję na wiadomości prywatne i nie biorę czynnego udziału w życiu Społeczności UPC. Pod moją nieobecność wszystkie sprawy prywatne proszę kierować do pozostałych moderatorów. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian, któremu przekazałem wszystkie niedokończone sprawy przesłane w wiadomościach prywatnych. Pozdrawiam całą Społeczność UPC Polska.

GMateusz, Moderator Społeczności UPC

Wykładowca
721 173 26

@KOCUREK1970, Do podstawowych założeń optyk jak najbardziej wystarcza, ale jeśli już korzystami z aplikaji smart (netflix, hbo go) lub odtwarzamy content na telewizorze, choćby z pendrive czy DLNA lepiej korzystać z ARC. Optyk już dawno nie jest rowzijany w systemach audio, nie ma na to planów, dlatego napisałem, że odhcodzi do lamusa. Ale słuszna uwaga z tym sprzętem, na kilkuletnim telewizorze różnicą będzie jedynie HDMI-CEC. Pasthrough DD+ przez ARC to 2016, ATMOS 2017.

Jak pisałem wcześniej podłączając grajbelkę, czesto nie ma większej rożnicy poza brakiem ujednoliconego sterowania (HDMI-CEC). Dopiero w droższych modelach, gdzie mamy dedykowany kanał centralny lub Atmos ARC jest zdecydowanie lepszym wyjściem. Nie mniej, jeśli wszystko działa, nie ma sensu kombinować z toslinkiem. 

PS: ACTA2 jeszcze nie weszła w życie.

@GMateusz, eARC dopiero wchodzi na rynek. Jest to część standardu HDMI 2.1, jednak część producentów zaimplementowała to już w 2.0b. Zdecydowanie lepiej wygląda wsparcie po stronie urzadzeń audio, gdzie np. marantz, denon, yamaha juz wypuścili sprzęt z eARC lub zapowiedzieli wydanie aktualizaji do obecnego sprzętu która przyniesie wsparcie. Gorzej po stronie TV, gdzie na teraz wsparcie ma tylko Sony w najnowżyszch modelach. Ale fakt, że udało się to zaimplementować bez hdmi2.1 pozwala przypuszczać, że być może w większej ilości sprzetów uda się to zaimplementować przez aktualizację softu.

Profesor
1355 605 50

@zylx napisał(a):

@KOCUREK1970, Do podstawowych założeń optyk jak najbardziej wystarcza, ale jeśli już korzystami z aplikaji smart (netflix, hbo go) lub odtwarzamy content na telewizorze, choćby z pendrive czy DLNA lepiej korzystać z ARC. Optyk już dawno nie jest rowzijany w systemach audio, nie ma na to planów, dlatego napisałem, że odhcodzi do lamusa. Ale słuszna uwaga z tym sprzętem, na kilkuletnim telewizorze różnicą będzie jedynie HDMI-CEC. Pasthrough DD+ przez ARC to 2016, ATMOS 2017.

Jak pisałem wcześniej podłączając grajbelkę, czesto nie ma większej rożnicy poza brakiem ujednoliconego sterowania (HDMI-CEC). Dopiero w droższych modelach, gdzie mamy dedykowany kanał centralny lub Atmos ARC jest zdecydowanie lepszym wyjściem. Nie mniej, jeśli wszystko działa, nie ma sensu kombinować z toslinkiem. 

PS: ACTA2 jeszcze nie weszła w życie.

Co do pierwszej części Twojej wypowiedzi - odsetek ludzi korzystających z dobrodziejstwa wszelakich aplikacji z dźwiękiem wielokanałowym jest tak niewielka (w połączeniu z liczbą ludzi korzystających tylko z tv jako tv czy to prosto z tv czy z jakiegoś dekodera) - że to co podnosisz nie ma większego znaczenia. Tak samo z USB czy DLNA (to wszystko wymaga grubszych finansowych inwestycji)

Nie wiem, czy tu sprzęt za 5-6 tys zł do tego wystarczy (obsługujący wszystkie aspekty ARC, USB, DLNA, komputera itd).

Co do drugiej części - mam taką grajbelkę, gdzie po optyku sama wykrywa aktywność (czy jakiś sygnał jest do niej przesyłany czy nie) i się uruchamia sama, lub po godzinie braku aktywności sama przechodzi w standby.

Czy ACTA2 weszło w życie czy nie nic nie szkodzi (lepiej dmuchać wcześniej niż mieć później poparzone paluchy).

marantz, denon, yamaha dałeś z małej litery a Sony z dużej - faworyzujesz jakiś sprzęt/producenta

Co do tego co odpowiedziałeś  @GMateusz - tu trzeba spokojnie poczekać, aż to wszystko "wejdzie w życie" i stanie się to jakimś trwałym trendem. Bo może być jak z tym 3D - wszyscy się na to rzucili a potem tylko klient z kupą guano za grubą kasę w domu został.

Cierpliwość i chłodny umysł tu potrzebny (no chyba, że ktoś dysponuje nieograniczoną ilością biletów NBP     i nie robi mu żadnej różnicy wymiana sprzętu co 2 lata).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
NtS
Inspirator
5 3 0

No cóż, temat wpłynął na nieznane mi wody, ale mam nadzieję, że posłuży jako solidna porcja wiedzy dla innych, którzy kiedyś spotkają się z podobną usterką.

Zmiana sposobu podłączenia soundbaru oczywiście pomogła, dziękuję wszystkim za poświęcony czas i uwagę. Pozwoliłem sobie dokonać testów trochę dłużej niż zakładałem, żeby zbyt wcześnie nie odtrąbić sukcesu.