UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Użytkownik
3 0 0

Dekoder Horizon - przejście w stan czuwania (stand-by)

Witam,

Jest to pytanie bardziej do Administratorów/Moderatorów niniejszego Forum, czyli tym samym do pracowników/przedstawicieli firmy UPC, aniżeli otwarcie dyskusji z użytkownikami. Przepraszam za być może zbytnią szczerość, ale wolę napisać to od razu celem uniknięcia inicjacji przewlekle długiej, zbędnej dyskusji w temacie.

Mianowicie, chciałbym się w miarę możliwosci dowiedzieć, czy planowana jest aktualizacja dekodera Horizon zawierająca szerszy wybór opcji czasu bezczynności, po którym dekoder przechodzi w stan czuwania (stand-by)? Póki co jedyne możliwe trzy opcje to 120min., 240min. oraz 360min. Przy czym warto zauważyć, że urządzenia elektroniczne tego typu (tzn. np. telewizory) mają przeważnie zakres tych czasów dużo dużo szerszy (od 10min. w górę). Z punktu widzenia osczędnosci energii zależy mi głównie na implementacji/dodaniu opcji możliwie krótkiego czasu np. 10min., 15min, 25min., 30min. itd. W chwili obecnej wiąże się to z pełnym poborem energii przez aż 2 godziny po wykonaniu ostatniej czynności na dekoderze. Oczywiście znany jest mi tryb ECO, wiem też o tym, że mogę sam ręcznie wyłączyć dekoder itp. itd.. Moje pytanie dotyczy w tym przypadku poszerzenia funkcjonalności dekodera, a nie znalezienia rozwiązania problemu oszczędzania energii. Proszę więc o precyzyjną odpowiedź dotyczącą treści mojego pytania.

Jeżeli taka aktualizacja nie jest planowana i nikt o tym jeszcze nie pomyślał, to byłoby to bardzo mile widziane i myślę, że warto by było, gdyby wzięto pod uwagę ten element przy kolejnej/-ych aktualizacji/-ach dekodera Horizon. Jestem głęboko przekonany, że bardzo pozytywnie wpłynęłoby to na skalę oszczędzania energii przez użytkowników, a jednocześnie wpisałoby się w ogólnie przyjęty obecnie (przynajmniej w krajach Unii Europejskiej) trend "ECO".

Pozdrawiam

12 ODPOW. 12
Konto zbanowane
1247 359 57

Re: Dekoder Horizon - przejście w stan czuwania (stand-by)

@Goldie Przepraszam jeśli nie ode mnie oczekiwałeś odpowiedzi ale wtrącę tylko, że to co pytasz, jakikolwiek przydatne, w przypadku dekodera Horizon jest bez znaczenia. To urządzenie ma praktycznie dokładnie taki sam pobór mocy podczas działania (tryb szybki) jak w trybie standby, okolo 16-17W. Tryby Eco i Szybki niestety nie dzialają prawidłowo. 

Użytkownik
3 0 0

Dziękuję za informację.

Mógłbyś również objaśnić w jaki sposób stwierdziłeś/zmierzyłeś, iż jest to rzeczywiscie 16-17W?

Tytan
Tytan
1978 979 157

Konto zbanowane
1247 359 57

@Goldie Pomiary watomierzem, oraz oficjalne informacje, np stąd https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007465. Jest też drobna różnica pomiędzy HZN z nagrywarką a bez. Brak dysku twardego powoduje minimalne wieksze zużycie energii w standby. Mój egzemplarz bez nagrywarki zjada średnio 16,6W podczas pracy i 16,4 w standby, przy czym, watomierz nie jest jakoś bardzo dokładny. 

Highlighted
Użytkownik
3 0 0

Dziękuję za informacje i linki, ale widzę, że żaden z Was nie dotyczał/nie zrozumiał zadanego przeze mnie pytania.

Prosiłbym więc o ustosunkowanie się do tematu kogoś z Administratorów/Moderatorów/Przedstawicieli firmy UPC.

Omnibus
392 171 14

skoro mamy tutaj pytanie do adminów to ja bym się przyłączył ze swoim też dotyczącym dekodera

- jako że moja umowa dobiega końca w pażdzierniku a jestem żywo zainteresowany nowym    

horizonem, to czy jest planowane oddanie go do tego czasu w ręce klientów ?

obiecany był rok 2019 a X to juz końcówka

1978 979 157

@Mario półtora roku jestes na tym forum i zadajesz takie pytanie?

przeciez wiesz ze nie uzyskasz na nie zadnej odpowiedzi, UPC nie informuje o takich rzeczach z wyprzedzeniem nigdy

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Tytan
1439 822 568

@Goldie napisał(a):

Dziękuję za informacje i linki, ale widzę, że żaden z Was nie dotyczał/nie zrozumiał zadanego przeze mnie pytania.

Prosiłbym więc o ustosunkowanie się do tematu kogoś z Administratorów/Moderatorów/Przedstawicieli firmy UPC.

Nie planujemy wdrożenia takiej funkcjonalności. 

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Omnibus
349 129 7

Czasem mam wrażenie, że niektorzy dostają jakiejś schizy na punkcie ekologii, szukając oszczędności nie tam gdzie trzeba.

Ugotowanie w czajniku litra wody zamiast kubka bo tyle wystarczyłoby na herbatę, zużywa więcej energii niż miesięczne nie wyłącznie Horizona.

Dziękuję za uwagę.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Konto zbanowane
1247 359 57

@brodacz A skąd wiesz, że osoby które o to pytają o ugotowane odpowiedniej ilości wody już nie zadbały? Oszczędności w życiu energii trzeba szukać zawsze i wszędzie gdzie to możliwe.

Omnibus
349 129 7

Mylisz się. Przykładowo prąd zużyty przez całe życie do ładowania smartfona kosztuje ok 5-7 zł. Można jednak znaleźć sporo artykułów  namawiających do wyjmowania zasilacza z gniazdka. Otóż ta czynność powoduje chwilowe przepięcia i może doprowadzić do usterki zasilacza.

Ile takowy kosztuje? O marnotrastwie czasu nie wsppmnę...

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Tytan
1002 588 82

Populistyczny ekoterroryzm nas kiedys wykonczy.

Jedna europa chce zbawiac caly swiat kiedy to on ma gdzies ekofanaberie.

Temat rzeka. Tak jak pseudo ekologia zwiazana z motoryzacja (hybrydy i auta elektryczne). Wszyscy widza tylko jedna strone medalu.

-------------------------------------------

hosting