UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

Tytan
Tytan
1849 935 140

Dekoder Horizon - wady i zalety

Proponuje wymienic wady i zalety dekodera Horizon

proszę o dopisywanie swoich opinii kopiujac wczesniej dodane

Wady

- problemy z nagrywarka (nagrywanie serii, bledy podczas trybu eco)

- zuzycie pradu

- brak multimedii (aplikacje ott, podlaczenie wlasnego usb)

Zalety

+ nagrywanie 4 pozycji na raz

+ 3w1 (telewizja, internet, telefon)

+ pilot radiowy

---
"Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję." - Jerzy Dobrowolski
38 ODPOW. 38
Specjalista
251 115 24

Re: Dekoder Horizon - wady i zalety

Wady

- problemy z nagrywarka (nagrywanie serii, bledy podczas trybu eco, problem jeśli już dana pozycja/ seria jest zaplanowana na innym kanale, problem z nagrywaniem jeśli nadawcy różnie opisują pozycje co skutkuje albo brakiem nagrania albo nagrywania zbyt dużej ilości, ucinanie nagrań (możliwość zmiany tego w ustawieniach), brak możliwości nagrywania o konkretnej godzinie, można wybrać tylko konkretną pozycje

- zuzycie pradu

- brak multimedii (aplikacje ott, podlaczenie wlasnego usb)

-jedyną sensowną aplikacją jest yt, ale jest awaria od kilku miesięcy i nie zapowiada się, że zacznie działać

-często wymaga restartów, zwłąszcza jeśli używamy czegoś innego niż tv na żywo

-dość powolne zmienianie kanałów zwłaszcza na ustawienia auto (po ustawieniu rozdzielczości na np 720 problem częściowo ustaje)

-problemy ze szybkim przewijaniem epg (program tv itd)

-długie włączanie po restarcie prądowym

-tryb inny niż szybki jest praktycznie nie używalny

-powolne działanie pilota

-brak trybu bridge i wielu innych podstawowych opcji

-replay tv nie na wszystkich kanałach

-nie wszystkie kanały w horizon go/tv

-VOD czasami koszmar żeby coś odnaleźć, przykładowo masz pakiet myprime i nie wiesz które pozycje wchodzą w jego skład, z tym że w porównaniu do starszych dekoderów to tutaj jest lepiej + upc jest w trakcie poprawiania tego, już teraz znacznie łatwiej to odnaleźć

-wymaga kanału zwrotnego do działania, tzn jeśli są problemy z sygnałem, awaria, to często są sytuacje gdzie na mediabox / ci+ działa tv a na horizonie error 1001 i nic nie zrobimy

-brak możliwości odtwarzania nagrań w czasie awarii (w momencie braku łączności z siecią upc)

-słaby zasięg wifi

-obsługuje max 300 mbps

-brak możliwości posiadania horizon jako multiroom, można posiadać tylko 1 dekoder horizon

-tylko 2 porty ethernetowe, standardem w modemach są 4 sztuki

-w trybie eco nie działa internet i telefon jeśli urządzenie jest w trybie czuwania (no ale w końcu na tym polega ten tryb :/)

-brak hdmi cec (nie zmienia sam źródła sygnału, regulacja głośności po sparowaniu pilota itd)

-brak regulacji głośności w dekoderze jest i zaletą i wadą, jeśli nasz tv sparujemy z tv to jest ok (większość da się sparować), ale jeśli nie to musimy używać 2 pilota do regulacji głośnoći 

-brak możliwości posortowania kanałów według siebie

-brak możliwości ukrycia wybranych kanałów (niektóre kanały są kilka razy)

-horizon tv na mibox 4k s działa zdecydowanie szybciej niż sam dekoder horizon

-na ustawieniach auto nie ustawia 1080p tylko 720p, w ustawieniach można to zmienić (problem przy moim tv, nie wiem jak u innych)

-nagrywania zaszfrowane lokalnie na horizonie, brak możliwości przeniesienia nagrań, w momencie wymiany dekodera tracimy wszystkie nagrania

-niekompletne opisy filmów, brakuje np roku produkcji

edit: - jeszcze brakuje wyświetlacza 

Zalety

+ nagrywanie 4 pozycji na raz

+ 3w1 (telewizja, internet, telefon)

+ pilot radiowy

+replay tv

+możliwość działania jako access point (po podpięciu kabla ethernetowego i zmiany w ustawieniach)

+wifi jednocześnie 2.4 i 5 GHz

+darmowe horizon go/tv wraz z horizon (tv internetowa)

+po 5 Ghz uciągnie nawet 500 mbps jako access point, ale tylko blisko horizona (standard ac1300)

+porty gigabit ethernet

+wyjście optyczne do przesyłania dźwięku  (S/PDIF)

+rozdzielczość 1080p

Podsumowując pomimo, że wad jest sporo to jestem zadowolony z horizona.

Parę rzeczy do poprawek, ale do tego co ja używam mi w miarę wystarcza, ale od czasu posiadania mibox więcej tv oglądam przez niego bo i nie trzeba zmieniać źródła sygnału i na horizon tv działa to o tyle szybko, że muszę siętego nauczyć obsługiwać, bo nie jestem przyzwyczajony do tak dużej prędkości działania tv 

Tytan
857 552 72

@Informatyg 

Mam nadzieje ze się nie obrazisz jak skopiuje Twoja listę wad i sie odniose do kilku kwestii jako osoba która ma ciut inne spojrzenie.

Wady

- problemy z nagrywarka (nagrywanie serii, bledy podczas trybu eco, problem jeśli już dana pozycja/ seria jest zaplanowana na innym kanale, problem z nagrywaniem jeśli nadawcy różnie opisują pozycje co skutkuje albo brakiem nagrania albo nagrywania zbyt dużej ilości, ucinanie nagrań (możliwość zmiany tego w ustawieniach), brak możliwości nagrywania o konkretnej godzinie, można wybrać tylko konkretną pozycje - tu masz rację, z wyjątkiem tego że można ustawić przesunięcia czasowe. Nagrywanie jest mocno do poprawy.

- zuzycie pradu - to raczej traktował bym indywidualnie. Według mnie nie ma dramatu.

- brak multimedii (aplikacje ott, podlaczenie wlasnego usb) - horizon był projektowany w czasach kiedy nie było jako takich ott, domyślam się że implementacja tego była by w tym momencie nie dość że karkołomna to i mało opłacalna patrząc na to że nowy dekoder z tymi funkcjami jest na horyzoncie.

-jedyną sensowną aplikacją jest yt, ale jest awaria od kilku miesięcy i nie zapowiada się, że zacznie działać - prywatnie wątpię że to naprawia, zmieniające się api yt + to co powyżej opisałem w ostatnim zdaniu.

-często wymaga restartów, zwłąszcza jeśli używamy czegoś innego niż tv na żywo - nie odniose się bo w miejscu gdzie mam horizona służy on jedynie do oglądania treści z tv linearnej

-dość powolne zmienianie kanałów zwłaszcza na ustawienia auto (po ustawieniu rozdzielczości na np 720 problem częściowo ustaje) - ciężko mi porównać, mam wrażenie że na moim Samsungu z kartą ci+ kanały zmieniają się w tym samym tempie. Mogę się mylić ale takie jest moje subiektywne odczucie.

-problemy ze szybkim przewijaniem epg (program tv itd) - nie zwróciłem na to uwagi

-długie włączanie po restarcie prądowym- mogę porównać z jambox i czas jest podobny o ile niekrótszy

-tryb inny niż szybki jest praktycznie nie używalny- 100% racji

-powolne działanie pilota-czy ja wiem, zmienia kanały, nie odczuwam powolnego działania

-brak trybu bridge i wielu innych podstawowych opcji-to ma być all in one dla statystycznego Kowalskiego. Ma być jedno urządzenie które robi wszystko po wyciągnięciu z pudełka. Nie oczekiwałbym od sprzętu operatora niewiadomo czego. 

-replay tv nie na wszystkich kanałach-to nie wina dekodera tylko umów jakie jupici zawarło z nadawcami.

-nie wszystkie kanały w horizon go/tv-to samo co wyżej + upc miało by się odciąć od zarobku na MR? To jest biznes.

-VOD czasami koszmar żeby coś odnaleźć, przykładowo masz pakiet myprime i nie wiesz które pozycje wchodzą w jego skład, z tym że w porównaniu do starszych dekoderów to tutaj jest lepiej + upc jest w trakcie poprawiania tego, już teraz znacznie łatwiej to odnaleźć- nie odniose się, nie używam

-wymaga kanału zwrotnego do działania, tzn jeśli są problemy z sygnałem, awaria, to często są sytuacje gdzie na mediabox / ci+ działa tv a na horizonie error 1001 i nic nie zrobimy-tak skonstruowany jest middleware, konkurencja działa tak samo na ich dekoderach

-brak możliwości odtwarzania nagrań w czasie awarii (w momencie braku łączności z siecią upc)-to samo co wyżej.

-słaby zasięg wifi- dobrze wiesz że wifi to taki twór nad którym ciężko zapanować. Czego się spodziewasz po sprzęcie operatora?

-obsługuje max 300 mbps- nie był projektowany na więcej,to mogło by zabić ten biedny już i tak mocno obciążony procesor

-brak możliwości posiadania horizon jako multiroom, można posiadać tylko 1 dekoder horizon-czy to minus dekodera czy raczej polityki jupici?

-tylko 2 porty ethernetowe, standardem w modemach są 4 sztuk-powtarzam to ma być all in one do szafki pod tv dla klienta indywidualnego ktory nie skala się ciśnieniem kabli po wykończonym mieszkaniu.

-w trybie eco nie działa internet i telefon jeśli urządzenie jest w trybie czuwania (no ale w końcu na tym polega ten tryb :/)-sam wszystko wyjaśniłeś, czy to jest problem dekodera? "Albo rybki albo akwarium"

-brak hdmi cec (nie zmienia sam źródła sygnału, regulacja głośności po sparowaniu pilota itd)-spore wymagania jak na tak stary projekt.

-brak regulacji głośności w dekoderze jest i zaletą i wadą, jeśli nasz tv sparujemy z tv to jest ok (większość da się sparować), ale jeśli nie to musimy używać 2 pilota do regulacji głośnoći - dobrze to odpisałeś, z mojego punktu widzenia ich rozwiązanie generuje mniej bzdurnych zgłoszeń serwisowych.

-brak możliwości posortowania kanałów według siebie-to nie wina dekodera a celowe działanie

-brak możliwości ukrycia wybranych kanałów (niektóre kanały są kilka razy)-to samo co wyżej

-horizon tv na mibox 4k s działa zdecydowanie szybciej niż sam dekoder horizon- ciężko porównać miboxa do dekodera który ma ociezaly soft i musi sobie Jeszce radzić z szyfrowaniem

-na ustawieniach auto nie ustawia 1080p tylko 720p, w ustawieniach można to zmienić (problem przy moim tv, nie wiem jak u innych) -z założenia ustawia rozdzielczość która na pewno zadziała, według mnie to celowe działanie.

-nagrywania zaszfrowane lokalnie na horizonie, brak możliwości przeniesienia nagrań, w momencie wymiany dekodera tracimy wszystkie nagrania-takie życie, nie jesteś właścicielem nagrań a to nadawcy wymuszają szyfrowanie, wszyscy operatorzy muszą szyfrowac. Czy to minus dekodera? No chyba nie

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Specjalista
251 115 24

@Pablo  oczywiście w większości rzeczy  masz 100% racji, wiem jak to działa, wiem dlaczego są takie ograniczenia, ba nawet ograniczenie tego, że nie można mieć 2 horizonów to nie polityka a ograniczenia sprzętowe, takie info dostałem

A opinie pisałem jako przeciętny Kowalski nie znający się na rzeczy i co mnie to jaka jest polityka, co oni muszą, jakie mają licencje. Jako przeciętnego Kowalskiego intenresuje mnie to że ma to działać.  A, że prawda jest w ogóle inna to inna sprawa, no ale już to że nagrania są dostepne bez dostępu do sieci upc..... nadal mogą być zaszyfrowane, chodzi tylko o możliwość oglądania nagrania jak np jest awaria...

Miałeś mibox ? tam ten pilot i menu zapiernicza tak, że jak oglądałem recenzje to myślałem, że filmik jest przyspieszony, kupiłem i kurde to faktycznie tak fajnie działa (poza tym, że czasaaaaaaaaaami raz na jakiś czas ma problem z wybudzeniem i trzeba mibox zrestartować :/  )

Sortowanie kanałów i kilka innych rzeczy nie jest wprost minusem horizona tylko polityką firmy / celowym działaniem / spowodowane licencjami itd, ale tak czy inaczej jest to minus i brakuje tego

Moja opinia nie dotyczy horizona jako dekodera tylko ogólnie usługi o nazwie horizon

Specjalista
251 115 24

A i tak właściwie to do wad można jeszcze dodać brak wyświetlacza (starsze dekodery mają) i nie wyświetla się ani godzina, ani kanał który leci.

Ale tak na prawdę większość wymienionych "wad" jest niezauważalna na codzień, gdyby tylko poprawili szybkość działania, konieczność restartów / wieszanie się dekodera, tak aby VOD/replay tv działały stabilnie (chociaż trzeba przyznać, że po ostatnich pracach serwisowych już działa to lepiej od ok miesiąca, więc chyba coś nad tym pracują ), a no i nagrywarkę której i tak nie używam to by było na prawdę ok.

Tytan
857 552 72

@Informatygnapisał(a):

@Pablo  oczywiście w większości rzeczy  masz 100% racji, wiem jak to działa, wiem dlaczego są takie ograniczenia, ba nawet ograniczenie tego, że nie można mieć 2 horizonów to nie polityka a ograniczenia sprzętowe, takie info dostałem

A opinie pisałem jako przeciętny Kowalski nie znający się na rzeczy i co mnie to jaka jest polityka, co oni muszą, jakie mają licencje. Jako przeciętnego Kowalskiego intenresuje mnie to że ma to działać.  A, że prawda jest w ogóle inna to inna sprawa, no ale już to że nagrania są dostepne bez dostępu do sieci upc..... nadal mogą być zaszyfrowane, chodzi tylko o możliwość oglądania nagrania jak np jest awaria...

Miałeś mibox ? tam ten pilot i menu zapiernicza tak, że jak oglądałem recenzje to myślałem, że filmik jest przyspieszony, kupiłem i kurde to faktycznie tak fajnie działa (poza tym, że czasaaaaaaaaaami raz na jakiś czas ma problem z wybudzeniem i trzeba mibox zrestartować :/  )

Sortowanie kanałów i kilka innych rzeczy nie jest wprost minusem horizona tylko polityką firmy / celowym działaniem / spowodowane licencjami itd, ale tak czy inaczej jest to minus i brakuje tego

Moja opinia nie dotyczy horizona jako dekodera tylko ogólnie usługi o nazwie horizon

U córki jest mibox 4s a ja mam nv shielda

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Omnibus
331 120 6

Jedyne czego mi naprawdę brakuje, a dałoby się wzorem innych dekoderów zaimplementować to nagrywanie na własny dysk. Nawet gdyby tak jak u innych miało być to płatne 2 zł na miesiąc, to dla zapewnienia sobie pewnych nagrań "na zawsze", byłoby to rozwiązanie kuszące. Oczywiście pod warunkiem kompatybilnosci z przyszłymi dekoderami.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Highlighted
Tytan
1994 795 70

No to i ja pochwalę naszego Horizona 

Poważne nagrywanie musi być uwarunkowane jakimś tam EPG?

Przecież nikogo nie powinno interesować a więc nie powinno się mnie jako abonenta ograniczać co nagrywam, jak, kiedy, ile czasu nagrywam itd

Powinno to wyglądać tak:

- biorę pilota do ręki,

- naciskam przycisk REC i rozpoczyna się nagrywanie jakiegoś kanału...

- powtarzam czynność jeszcze 3 razy,

- nagrywają mi się 4 audycje jednocześnie i to tak długo aż sam nie wyłączę nagrywania albo nie skończy się miejsce na HDD w dekoderze.

Wybór czy chcę nagrywać z EPG, serię czy pojedynczy odcinek powinno być pod dodatkowym przyciskiem (bo robię to raz i nie mam potrzeby tam ponownie zaglądać, no chyba tylko po to by dodać/cofnąć kolejną audycję, serię do nagrywania).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Specjalista
251 115 24

Ciężko to nazwać wadą dekodera, ale szkoda, że nie jest oparty o android TV, tak jak np dekoder z tmobile z tego co widziałem. Wtedy netflix, yt i wszystkie inne apki na androida by działały i dekoder mógły robić za przystawkę z androidem do TV. Chociaż przy wydajności horizona, ciężko żeby androida uciągnął :(

Ale to niestety marzenie który nigdy się nie spełni, bo i tmobile ma IPTV,a upc nie i dodatkowo operator nie miałby żadnej korzyści w produkcji tego typu dekodera.

A nagrywanie to całkiem powinno chyba od nowa zostać napisane, bo obecne ma tyle błędów, że i tak nigdy tego nie naprawią i znając życie wypuszczając horizona 4k za x czasu skopiują co się da z obecnego horizona i nagrywanie będzie tak samo słabe.

Szkoda też, że nagrania z horizona są tylko i wyłączenie przechowywane lokalnie - w przypadku zmiany dekodera  / przywrócenia ustawień fabrycznych +-power = utrata wszystkich nagrań.

Jak i tak już nie da się nagrań odtwarzać w czasie awarii to po co te nagrania trzymają offline, mogli by to zrobić na tej samej zasadzie jak replay tv. Wbrew pozorom dużo miejsca to nie zajmie bo każdą pozycje wystarczy przechowywać   tylko raz (+ ewentualna kopia zapasowa) i wtedy zmieniając dekoder cały czas mielibyśmy dostęp do nagrań

Tytan
Tytan
1849 935 140

@Informatyg napisał(a):

Ciężko to nazwać wadą dekodera, ale szkoda, że nie jest oparty o android TV, tak jak np dekoder z tmobile z tego co widziałem. Wtedy netflix, yt i wszystkie inne apki na androida by działały i dekoder mógły robić za przystawkę z androidem do TV. Chociaż przy wydajności horizona, ciężko żeby androida uciągnął :(

Ja tylko przypomnę że platforma Horizon startowała pod koniec roku 2014 w polskim UPC a na sąsiednich rynkach rok wcześniej

a Android TV pojawił się w połowie 2014 roku więc siłą rzeczy nie może wspierać tej platformy

---
"Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję." - Jerzy Dobrowolski
Specjalista
251 115 24

@GDA  może nie sprecyzowałem, ta funkcjonalność android tv i nagrywania w chmurze to już bardziej chodziło mi o to, aby nowy dekoder to posiadał. Wiadomo, że w obecnym nie ma szans na takie zmiany.

A z drugiej strony upc ciągle się reklamuje, że to NAJNOWSZY dekoder więc w końcu od niego też trzeba wymagać, bo jak na razie nowszego w ofercie nie widać i jak na razie to się na niego nie zapowiada 

Tytan
Tytan
1849 935 140

To o czym wspominasz posiada nowy dekoder nazwany roboczo Horizon 4 a na rynkach osciennych UPC TV

on ma nagrywanie w chnurze, obsluguje 4K itp itd

jest szeroki temat na spolecznosci o nim gdzie znajdziesz wszelkie szczegoly wady zalety jak dziala etc

obecny Horizon jest projektem zamknietym wg mnie i raczej nie oczekiwalbym zadnych zmian w nim z powodow bebechow ktore nie uciagna nic wiecej poza to co ma aktualnie

---
Specjalista
251 115 24

Jest to temat o wadach OBECNEGO horizona i rzeczy o któych wspomniałem można zaliczyć do wad, poza brakiem androida, bo wiadomo, że nie mogli wprowadzić czegoś, czego jeszcze nie było na rynku dostępnego.

I co z tego, że za granicą wprowadzili nowy dekoder, jak w Polsce jeśli już coś wprowadzą, to znowu pewnie ograniczone funkcje będą.

Więc nie rozumiem jak możesz pisać, że "nowy dekoder posiada" jak żadnego nowego dekodera nie mamy dostępnego.

A info odnośnie nowinek 4k oczywiście znam, ale to nie ten temat, tutaj narzekamy na horizona dostępnego obecnie w ofercie upc.

Dodatkowo tak na prawdę piszemy wyłącznie o horizonie high speed, a niektórzy jeszcze pewnie mają horizony low speed, gdzie i znacznie wolniej działały, znacznie więcej się wieszały i jeszcze obsługiwały jak dobrze pamiętam ze 150 mbps max i później upc zaczęło je wymieniać na wersje "ulepszone" obsługujące 300 mbps

Tytan
Tytan
1849 935 140

Nie widze zadnej roznicy w dzialaniu L/S od H/S

oczywiście piszesz ze "narzekamy" - prosze bardzo trybuna wolna, sluchamy i czytamy kolejnych uwag

---
Naukowiec
1143 323 47

Dla mnie, poza tym o czym pisali przedmówcy, największą wadą Horizona jest to, że defacto jest to już sprzęt bez wsparcia, gdzie ostatnia aktualizacja Softu była chyba z dwa lata temu i raczej nikt nie wskazuje by coś nowego miało się pojawić, a mimo to, jest on ciągle oferowany kilentom. ba, nawet jest reklamowany jako "nowoczesny" i o "nieskończonych możliwościach". 

Coraz więcej rzeczy się w nim sypie, coraz więcej rzeczy nie działa, a mimo to, ciągle jest oferowany jako opcja premium. 

@Informatyg Play ma podobnego Androidowego Boxa do tego z T-Mobile, z tym, że dodatkowo poza DVB-T wspiera DVB-C, jest nawet prekonfigurowany do podłączenia do sieci UPC. Nie działa to tak by zbierać szczękę z podłogi, bo i Play nie ma dużego parcia by to jakoś wspierać, ale pokazuje możliwości. Teoretycznie, wyposażając aplikację Horizon TV (dla android TV) w TV Input Framwork (https://source.android.com/devices/tv) już teraz można by korzystać z wszystkich funkcji Horizona na urządzeniach z android TV i DVB-C. Replay Tv mogły być w prosty sposób dodany do EPG, podczas zajęcia głowicy nagrywaniem można by w niewidoczny dla użytkownika sposób korzystać z stremów z apki horizon i wiele więcej. 

Nie mówiąc już o korzyściach dla nadawcy i operatora, bo wtedy banala staje się interpretacja takich nowinek jak Dynamic Add Insertion w telewizji linearnej (nad czym UPC już pracuje), zbieranie statystyk. Przy czym odchodzą koszty rozwoju własnego systemu dla dekodera, trzeba by się zająć jedynie swoją aplikacją i ewentualnie nakładką. Nie wspominając o tym, że mogło by to również działać na telewizorach z androidem, a wtedy odchodza nawet koszty sprzętu. 

Edit: Wychodzi na to, że sprzętowo box od T-Mobile też wspiera DVB-C, bo siedzi tam ten sam chip broadcoma co w dekoderach dla sieci kablowych. pewnie tylko kwestia softu.