UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

Tytan
Tytan
1948 968 151

Dekoder Horizon - wady i zalety

Proponuje wymienic wady i zalety dekodera Horizon

proszę o dopisywanie swoich opinii kopiujac wczesniej dodane

Wady

- problemy z nagrywarka (nagrywanie serii, bledy podczas trybu eco)

- zuzycie pradu

- brak multimedii (aplikacje ott, podlaczenie wlasnego usb)

Zalety

+ nagrywanie 4 pozycji na raz

+ 3w1 (telewizja, internet, telefon)

+ pilot radiowy

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
32 ODPOW. 32
Konto zbanowane
441 160 27

Re: Dekoder Horizon - wady i zalety

Wady

- problemy z nagrywarka (nagrywanie serii, bledy podczas trybu eco, problem jeśli już dana pozycja/ seria jest zaplanowana na innym kanale, problem z nagrywaniem jeśli nadawcy różnie opisują pozycje co skutkuje albo brakiem nagrania albo nagrywania zbyt dużej ilości, ucinanie nagrań (możliwość zmiany tego w ustawieniach), brak możliwości nagrywania o konkretnej godzinie, można wybrać tylko konkretną pozycje

- zuzycie pradu

- brak multimedii (aplikacje ott, podlaczenie wlasnego usb)

-jedyną sensowną aplikacją jest yt, ale jest awaria od kilku miesięcy i nie zapowiada się, że zacznie działać

-często wymaga restartów, zwłąszcza jeśli używamy czegoś innego niż tv na żywo

-dość powolne zmienianie kanałów zwłaszcza na ustawienia auto (po ustawieniu rozdzielczości na np 720 problem częściowo ustaje)

-problemy ze szybkim przewijaniem epg (program tv itd)

-długie włączanie po restarcie prądowym

-tryb inny niż szybki jest praktycznie nie używalny

-powolne działanie pilota

-brak trybu bridge i wielu innych podstawowych opcji

-replay tv nie na wszystkich kanałach

-nie wszystkie kanały w horizon go/tv

-VOD czasami koszmar żeby coś odnaleźć, przykładowo masz pakiet myprime i nie wiesz które pozycje wchodzą w jego skład, z tym że w porównaniu do starszych dekoderów to tutaj jest lepiej + upc jest w trakcie poprawiania tego, już teraz znacznie łatwiej to odnaleźć

-wymaga kanału zwrotnego do działania, tzn jeśli są problemy z sygnałem, awaria, to często są sytuacje gdzie na mediabox / ci+ działa tv a na horizonie error 1001 i nic nie zrobimy

-brak możliwości odtwarzania nagrań w czasie awarii (w momencie braku łączności z siecią upc)

-słaby zasięg wifi

-obsługuje max 300 mbps

-brak możliwości posiadania horizon jako multiroom, można posiadać tylko 1 dekoder horizon

-tylko 2 porty ethernetowe, standardem w modemach są 4 sztuki

-w trybie eco nie działa internet i telefon jeśli urządzenie jest w trybie czuwania (no ale w końcu na tym polega ten tryb :/)

-brak hdmi cec (nie zmienia sam źródła sygnału, regulacja głośności po sparowaniu pilota itd)

-brak regulacji głośności w dekoderze jest i zaletą i wadą, jeśli nasz tv sparujemy z tv to jest ok (większość da się sparować), ale jeśli nie to musimy używać 2 pilota do regulacji głośnoći 

-brak możliwości posortowania kanałów według siebie

-brak możliwości ukrycia wybranych kanałów (niektóre kanały są kilka razy)

-horizon tv na mibox 4k s działa zdecydowanie szybciej niż sam dekoder horizon

-na ustawieniach auto nie ustawia 1080p tylko 720p, w ustawieniach można to zmienić (problem przy moim tv, nie wiem jak u innych)

-nagrywania zaszfrowane lokalnie na horizonie, brak możliwości przeniesienia nagrań, w momencie wymiany dekodera tracimy wszystkie nagrania

-niekompletne opisy filmów, brakuje np roku produkcji

edit: - jeszcze brakuje wyświetlacza 

Zalety

+ nagrywanie 4 pozycji na raz

+ 3w1 (telewizja, internet, telefon)

+ pilot radiowy

+replay tv

+możliwość działania jako access point (po podpięciu kabla ethernetowego i zmiany w ustawieniach)

+wifi jednocześnie 2.4 i 5 GHz

+darmowe horizon go/tv wraz z horizon (tv internetowa)

+po 5 Ghz uciągnie nawet 500 mbps jako access point, ale tylko blisko horizona (standard ac1300)

+porty gigabit ethernet

+wyjście optyczne do przesyłania dźwięku  (S/PDIF)

+rozdzielczość 1080p

Podsumowując pomimo, że wad jest sporo to jestem zadowolony z horizona.

Parę rzeczy do poprawek, ale do tego co ja używam mi w miarę wystarcza, ale od czasu posiadania mibox więcej tv oglądam przez niego bo i nie trzeba zmieniać źródła sygnału i na horizon tv działa to o tyle szybko, że muszę siętego nauczyć obsługiwać, bo nie jestem przyzwyczajony do tak dużej prędkości działania tv 

Tytan
973 580 81

@Informatyg 

Mam nadzieje ze się nie obrazisz jak skopiuje Twoja listę wad i sie odniose do kilku kwestii jako osoba która ma ciut inne spojrzenie.

Wady

- problemy z nagrywarka (nagrywanie serii, bledy podczas trybu eco, problem jeśli już dana pozycja/ seria jest zaplanowana na innym kanale, problem z nagrywaniem jeśli nadawcy różnie opisują pozycje co skutkuje albo brakiem nagrania albo nagrywania zbyt dużej ilości, ucinanie nagrań (możliwość zmiany tego w ustawieniach), brak możliwości nagrywania o konkretnej godzinie, można wybrać tylko konkretną pozycje - tu masz rację, z wyjątkiem tego że można ustawić przesunięcia czasowe. Nagrywanie jest mocno do poprawy.

- zuzycie pradu - to raczej traktował bym indywidualnie. Według mnie nie ma dramatu.

- brak multimedii (aplikacje ott, podlaczenie wlasnego usb) - horizon był projektowany w czasach kiedy nie było jako takich ott, domyślam się że implementacja tego była by w tym momencie nie dość że karkołomna to i mało opłacalna patrząc na to że nowy dekoder z tymi funkcjami jest na horyzoncie.

-jedyną sensowną aplikacją jest yt, ale jest awaria od kilku miesięcy i nie zapowiada się, że zacznie działać - prywatnie wątpię że to naprawia, zmieniające się api yt + to co powyżej opisałem w ostatnim zdaniu.

-często wymaga restartów, zwłąszcza jeśli używamy czegoś innego niż tv na żywo - nie odniose się bo w miejscu gdzie mam horizona służy on jedynie do oglądania treści z tv linearnej

-dość powolne zmienianie kanałów zwłaszcza na ustawienia auto (po ustawieniu rozdzielczości na np 720 problem częściowo ustaje) - ciężko mi porównać, mam wrażenie że na moim Samsungu z kartą ci+ kanały zmieniają się w tym samym tempie. Mogę się mylić ale takie jest moje subiektywne odczucie.

-problemy ze szybkim przewijaniem epg (program tv itd) - nie zwróciłem na to uwagi

-długie włączanie po restarcie prądowym- mogę porównać z jambox i czas jest podobny o ile niekrótszy

-tryb inny niż szybki jest praktycznie nie używalny- 100% racji

-powolne działanie pilota-czy ja wiem, zmienia kanały, nie odczuwam powolnego działania

-brak trybu bridge i wielu innych podstawowych opcji-to ma być all in one dla statystycznego Kowalskiego. Ma być jedno urządzenie które robi wszystko po wyciągnięciu z pudełka. Nie oczekiwałbym od sprzętu operatora niewiadomo czego. 

-replay tv nie na wszystkich kanałach-to nie wina dekodera tylko umów jakie jupici zawarło z nadawcami.

-nie wszystkie kanały w horizon go/tv-to samo co wyżej + upc miało by się odciąć od zarobku na MR? To jest biznes.

-VOD czasami koszmar żeby coś odnaleźć, przykładowo masz pakiet myprime i nie wiesz które pozycje wchodzą w jego skład, z tym że w porównaniu do starszych dekoderów to tutaj jest lepiej + upc jest w trakcie poprawiania tego, już teraz znacznie łatwiej to odnaleźć- nie odniose się, nie używam

-wymaga kanału zwrotnego do działania, tzn jeśli są problemy z sygnałem, awaria, to często są sytuacje gdzie na mediabox / ci+ działa tv a na horizonie error 1001 i nic nie zrobimy-tak skonstruowany jest middleware, konkurencja działa tak samo na ich dekoderach

-brak możliwości odtwarzania nagrań w czasie awarii (w momencie braku łączności z siecią upc)-to samo co wyżej.

-słaby zasięg wifi- dobrze wiesz że wifi to taki twór nad którym ciężko zapanować. Czego się spodziewasz po sprzęcie operatora?

-obsługuje max 300 mbps- nie był projektowany na więcej,to mogło by zabić ten biedny już i tak mocno obciążony procesor

-brak możliwości posiadania horizon jako multiroom, można posiadać tylko 1 dekoder horizon-czy to minus dekodera czy raczej polityki jupici?

-tylko 2 porty ethernetowe, standardem w modemach są 4 sztuk-powtarzam to ma być all in one do szafki pod tv dla klienta indywidualnego ktory nie skala się ciśnieniem kabli po wykończonym mieszkaniu.

-w trybie eco nie działa internet i telefon jeśli urządzenie jest w trybie czuwania (no ale w końcu na tym polega ten tryb :/)-sam wszystko wyjaśniłeś, czy to jest problem dekodera? "Albo rybki albo akwarium"

-brak hdmi cec (nie zmienia sam źródła sygnału, regulacja głośności po sparowaniu pilota itd)-spore wymagania jak na tak stary projekt.

-brak regulacji głośności w dekoderze jest i zaletą i wadą, jeśli nasz tv sparujemy z tv to jest ok (większość da się sparować), ale jeśli nie to musimy używać 2 pilota do regulacji głośnoći - dobrze to odpisałeś, z mojego punktu widzenia ich rozwiązanie generuje mniej bzdurnych zgłoszeń serwisowych.

-brak możliwości posortowania kanałów według siebie-to nie wina dekodera a celowe działanie

-brak możliwości ukrycia wybranych kanałów (niektóre kanały są kilka razy)-to samo co wyżej

-horizon tv na mibox 4k s działa zdecydowanie szybciej niż sam dekoder horizon- ciężko porównać miboxa do dekodera który ma ociezaly soft i musi sobie Jeszce radzić z szyfrowaniem

-na ustawieniach auto nie ustawia 1080p tylko 720p, w ustawieniach można to zmienić (problem przy moim tv, nie wiem jak u innych) -z założenia ustawia rozdzielczość która na pewno zadziała, według mnie to celowe działanie.

-nagrywania zaszfrowane lokalnie na horizonie, brak możliwości przeniesienia nagrań, w momencie wymiany dekodera tracimy wszystkie nagrania-takie życie, nie jesteś właścicielem nagrań a to nadawcy wymuszają szyfrowanie, wszyscy operatorzy muszą szyfrowac. Czy to minus dekodera? No chyba nie

-------------------------------------------

hosting
Konto zbanowane
441 160 27

A i tak właściwie to do wad można jeszcze dodać brak wyświetlacza (starsze dekodery mają) i nie wyświetla się ani godzina, ani kanał który leci.

Ale tak na prawdę większość wymienionych "wad" jest niezauważalna na codzień, gdyby tylko poprawili szybkość działania, konieczność restartów / wieszanie się dekodera, tak aby VOD/replay tv działały stabilnie (chociaż trzeba przyznać, że po ostatnich pracach serwisowych już działa to lepiej od ok miesiąca, więc chyba coś nad tym pracują ), a no i nagrywarkę której i tak nie używam to by było na prawdę ok.

Tytan
973 580 81

@Informatygnapisał(a):

@Pablo  oczywiście w większości rzeczy  masz 100% racji, wiem jak to działa, wiem dlaczego są takie ograniczenia, ba nawet ograniczenie tego, że nie można mieć 2 horizonów to nie polityka a ograniczenia sprzętowe, takie info dostałem

A opinie pisałem jako przeciętny Kowalski nie znający się na rzeczy i co mnie to jaka jest polityka, co oni muszą, jakie mają licencje. Jako przeciętnego Kowalskiego intenresuje mnie to że ma to działać.  A, że prawda jest w ogóle inna to inna sprawa, no ale już to że nagrania są dostepne bez dostępu do sieci upc..... nadal mogą być zaszyfrowane, chodzi tylko o możliwość oglądania nagrania jak np jest awaria...

Miałeś mibox ? tam ten pilot i menu zapiernicza tak, że jak oglądałem recenzje to myślałem, że filmik jest przyspieszony, kupiłem i kurde to faktycznie tak fajnie działa (poza tym, że czasaaaaaaaaaami raz na jakiś czas ma problem z wybudzeniem i trzeba mibox zrestartować :/  )

Sortowanie kanałów i kilka innych rzeczy nie jest wprost minusem horizona tylko polityką firmy / celowym działaniem / spowodowane licencjami itd, ale tak czy inaczej jest to minus i brakuje tego

Moja opinia nie dotyczy horizona jako dekodera tylko ogólnie usługi o nazwie horizon

U córki jest mibox 4s a ja mam nv shielda

-------------------------------------------

hosting
Omnibus
348 129 7

Jedyne czego mi naprawdę brakuje, a dałoby się wzorem innych dekoderów zaimplementować to nagrywanie na własny dysk. Nawet gdyby tak jak u innych miało być to płatne 2 zł na miesiąc, to dla zapewnienia sobie pewnych nagrań "na zawsze", byłoby to rozwiązanie kuszące. Oczywiście pod warunkiem kompatybilnosci z przyszłymi dekoderami.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Tytan
2110 817 72

No to i ja pochwalę naszego Horizona 

Poważne nagrywanie musi być uwarunkowane jakimś tam EPG?

Przecież nikogo nie powinno interesować a więc nie powinno się mnie jako abonenta ograniczać co nagrywam, jak, kiedy, ile czasu nagrywam itd

Powinno to wyglądać tak:

- biorę pilota do ręki,

- naciskam przycisk REC i rozpoczyna się nagrywanie jakiegoś kanału...

- powtarzam czynność jeszcze 3 razy,

- nagrywają mi się 4 audycje jednocześnie i to tak długo aż sam nie wyłączę nagrywania albo nie skończy się miejsce na HDD w dekoderze.

Wybór czy chcę nagrywać z EPG, serię czy pojedynczy odcinek powinno być pod dodatkowym przyciskiem (bo robię to raz i nie mam potrzeby tam ponownie zaglądać, no chyba tylko po to by dodać/cofnąć kolejną audycję, serię do nagrywania).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Tytan
Tytan
1948 968 151

@Informatyg napisał(a):

Ciężko to nazwać wadą dekodera, ale szkoda, że nie jest oparty o android TV, tak jak np dekoder z tmobile z tego co widziałem. Wtedy netflix, yt i wszystkie inne apki na androida by działały i dekoder mógły robić za przystawkę z androidem do TV. Chociaż przy wydajności horizona, ciężko żeby androida uciągnął :(

Ja tylko przypomnę że platforma Horizon startowała pod koniec roku 2014 w polskim UPC a na sąsiednich rynkach rok wcześniej

a Android TV pojawił się w połowie 2014 roku więc siłą rzeczy nie może wspierać tej platformy

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Tytan
Tytan
1948 968 151

To o czym wspominasz posiada nowy dekoder nazwany roboczo Horizon 4 a na rynkach osciennych UPC TV

on ma nagrywanie w chnurze, obsluguje 4K itp itd

jest szeroki temat na spolecznosci o nim gdzie znajdziesz wszelkie szczegoly wady zalety jak dziala etc

obecny Horizon jest projektem zamknietym wg mnie i raczej nie oczekiwalbym zadnych zmian w nim z powodow bebechow ktore nie uciagna nic wiecej poza to co ma aktualnie

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Tytan
Tytan
1948 968 151

Nie widze zadnej roznicy w dzialaniu L/S od H/S

oczywiście piszesz ze "narzekamy" - prosze bardzo trybuna wolna, sluchamy i czytamy kolejnych uwag

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Konto zbanowane
1248 359 57

Dla mnie, poza tym o czym pisali przedmówcy, największą wadą Horizona jest to, że defacto jest to już sprzęt bez wsparcia, gdzie ostatnia aktualizacja Softu była chyba z dwa lata temu i raczej nikt nie wskazuje by coś nowego miało się pojawić, a mimo to, jest on ciągle oferowany kilentom. ba, nawet jest reklamowany jako "nowoczesny" i o "nieskończonych możliwościach". 

Coraz więcej rzeczy się w nim sypie, coraz więcej rzeczy nie działa, a mimo to, ciągle jest oferowany jako opcja premium. 

@Informatyg Play ma podobnego Androidowego Boxa do tego z T-Mobile, z tym, że dodatkowo poza DVB-T wspiera DVB-C, jest nawet prekonfigurowany do podłączenia do sieci UPC. Nie działa to tak by zbierać szczękę z podłogi, bo i Play nie ma dużego parcia by to jakoś wspierać, ale pokazuje możliwości. Teoretycznie, wyposażając aplikację Horizon TV (dla android TV) w TV Input Framwork (https://source.android.com/devices/tv) już teraz można by korzystać z wszystkich funkcji Horizona na urządzeniach z android TV i DVB-C. Replay Tv mogły być w prosty sposób dodany do EPG, podczas zajęcia głowicy nagrywaniem można by w niewidoczny dla użytkownika sposób korzystać z stremów z apki horizon i wiele więcej. 

Nie mówiąc już o korzyściach dla nadawcy i operatora, bo wtedy banala staje się interpretacja takich nowinek jak Dynamic Add Insertion w telewizji linearnej (nad czym UPC już pracuje), zbieranie statystyk. Przy czym odchodzą koszty rozwoju własnego systemu dla dekodera, trzeba by się zająć jedynie swoją aplikacją i ewentualnie nakładką. Nie wspominając o tym, że mogło by to również działać na telewizorach z androidem, a wtedy odchodza nawet koszty sprzętu. 

Edit: Wychodzi na to, że sprzętowo box od T-Mobile też wspiera DVB-C, bo siedzi tam ten sam chip broadcoma co w dekoderach dla sieci kablowych. pewnie tylko kwestia softu. 

Tytan
2110 817 72

Osoby o słabych nerwach proszę, by mojego postu nie czytały

Mam ten dekoder od 2018 i przyznam, że na takie męczarnie jakie mu moja żona serwuje oglądaniem  nie zawiesił się ani razu.

Replay Tv, nagrywanie, oglądanie nagranych audycji, timeshift - działa to wszystko perfekcyjnie.

Być może powodem tego jest lokalizacja a może "funkiel nówka" instalacja antenowa w mieszkaniu.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Tytan
2372 537 108

Również potwierdzam. Nie mam żadnych problemów z Replay TV, nagrywaniem czy odtwarzaniem nagrań ani też z timeshiftem. 
UWAGA!!! DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH!!!!
Dekoder działa stabilnie, bez żadnych zawieszeń ani przymulania

A tak na poważnie to skoro dekoder wszystkie swoje funkcje realizuje przy pomocy połączenia z chmurą to siłą rzeczy w jednym miejscu będzie działał dobrze, a w innym źle

https://zanimnapiszesz.info
Tytan
Tytan
1948 968 151

@KOCUREK1970 napisał(a):

Być może powodem tego jest lokalizacja a może "funkiel nówka" instalacja antenowa w mieszkaniu.

to jest podstawa aby ten sprzet dzialal bez zarzutow

pomimo tego ze ma wlasny dysk wszystkie polecenia, epg itp oparte jest o chmurę 

jakikolwiek skok sygnalu do niej i z niej powoduje problemy 

i nie nalezy skreslac tego sprzetu gdyz ma go w swoich domach blisko 700 tysiecy abonentów! i jezeli ktos chce mi powiedziec ze wszystkie tak dzialaja jak tu opisano to ja sie pytam gdzie sa ci wszyscy uzytkownicy? 

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Konto zbanowane
1248 359 57

@GDA W skasowanym wątku o dekoderze wypowiedziało się bardzo wielu abonentów. Pytasz gdzie Ci wszyscy abonenci? W wątku, który został skasowany. 

U mnie dekoder od kilku miesięcy leży w szafie. Jakoś w maju chciałem sobie zobaczyć film o Alexie Honoldzie. Sprawdziłem na tel że jest w Replay TV, dlatego podpiąłem dekoder. Niestety okazało sie, ze w dekoderze materiału nie da sie znaleźć i musialem ogladać z laptopa. Co robię podejście do tego sprzętu to skucha. Myślę, że sprzęt skreśliło już dawno UPC i dlatego nie ma do niego fixów czy updatów.