UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
5 0 0

Dolby Digital po HDMI

Witam, horizon podłączony do Samsung UE46F6500 poprzez hdmi i dalej tv podłączony optykiem do amplitunera pioneer vsx329,oglądając filmy np,na hbo w dolby tv nie rozpoznaje sygnału,ale gdy np,podłącze dysk z filmami do tv  do dźwięk  dolby jest i dalej trafia do amplitunera.

28 ODPOWIEDZI
GDA
Pan Abonent ;-)
1185 626 95

Re: Dolby Digital po HDMI

Telewizor przy takim podłączeniu staje się jedynie monitorem

Musisz wyprowadzić dźwięk z Horiozna na amplituner optykiem wówczas dźwięk będzie taki jak wyprowadza Horiozon

Użytkownik
5 0 0

Ale dźwięk w takim połączeniu na tv też będzie?kabel hdmi mam zostawić?

GDA
Pan Abonent ;-)
1185 626 95

Tak

Będą dwie możliwości albo oglądać telewizję z głośników telewizora albo po włączeniu amplitunera dźwięk przez niego

Użytkownik
5 0 0

ok,tylko co z dźwiękiem w chwili gdy oglądam film z dysku podpiętego do tv,optyk będzie zajęty przez dekoder,co rozbić aby dzwięk podczas ogladania z dysku szedł do amplitunera?

Moderator
753 495 132

@ruskim jeśli amplituner posiada port HDMI ARC (Audio Return Channel) to podłącz do niego dekoder oraz TV + dekoder połącz z TV kablem optycznym. Wszystko będzie działać jak należy.

Użytkownik
5 0 0

Ruszyło,tylko teraz muszę mieć amplituner cały czas włączony?tylko wtedy mam obraz i dźwięk.

Moderator
753 495 132

Powinien włączyć się sam po wykryciu dźwięku np. z TV.

Użytkownik
5 0 0

ok,podsumujmy:

tv-amplituner połączone hdmi arc

dekoder-amplituner hdmi

xbox-aplituner hdmi

optyczny przewód nie podłączony

obecnie przy tym połączeniu(włączając i wył hdmi thru)nie ma możliwości korzystać tylko z dekodera i tv,tzn jak wyłącze ampli to nie mam obrazu i dźwięku w tv

gst
Innowator
39 9 2

Wyjaśnijcie mi jak uzyskać dźwięk Dolby Digital - czy np. na Canal+ filmy będą z takim dźwiękiem?

Myślę nad zakupem soundbara i nie wiem czy ma to w sumie sens?

Podłączyć chcę Horizon pod HDMI do TV i TV po HDMI ARC z soundbarem. Czy to wystarczy? Czy trzeba używać przewodów optycznych np. pomiędzy Horizon a soundbarem?

Zawodowiec
575 144 22

W przypadku nowych soundbarow nie będziesz musiał korzystać z optyka. Horizona podepniesz do soundbar po hdmi. Tak samo tv do soundbar też przez hdmi. Soundbar przekaże obraz do tv a sam zajmie się dźwiękiem. Przy czym, z samgeo soundbara dźwięku przestrzennego nie osiągniesz, ale będzie grać dużo lepiej niż przez głośniki w tv. 

gst
Innowator
39 9 2

To jak osiągnąć dźwięk przestrzenny?

Zawodowiec
575 144 22

@gst, do dźwięku przestrzennego potrzebujesz jeszcze przynajmniej głośników tylnych by mieć 5.1. Są fajne soundbary z zestawem bezprzewodowych głośników tylnych. Inna opcja to apli i pełen zestaw głośników. Sam soundbar oczywiście zdekoduje i otworzy DD, DD+, DTS itd, ale w najlepszym wypadku mówimy wtedy o 3.1, a zdecydowana większość soundbarów ma tylko 2 kanały + sub. 

Użytkownik
2 0 0

Oczywiście należy pamiętać, że DD będzie dostępny tylko na ograniczonej liczbie kanałów. Na TVP trzeba przestawić w opcjach na ścieżkę oryginalną ale i tak będzie to tylko DD 2.0. Na Discovery i The National Geographic od razu przestawiasię na  DD 2.0. Co do Canal+ z tego co pamiętam (zrezygnowałem z pakietu 2 lata temu) było to DD 5.1. Na HBO po ustawieniu ścieżki oryginalnej mamy 2.0. Z tego co się jeszcze orientuję na niektórych muzycznych jest też DD 2.0.

Z DD+ nie spotkałem się jeszcze w UPC

Zawodowiec
575 144 22

@Puzynek Oczywiście że w UPC są kanały z DD+:

Zrzut ekranu z 2018-11-19 00-34-54.png

Zarówno na TVP jak i na HBO są transmisje w 5.1, jeśli tylko materiał źródłowy ma taką ścieżkę.

Tutaj przykład z aktualnie lecącego 12 Years a Slave:

Zrzut ekranu z 2018-11-19 00-44-58.png

W każdym razie, dobry soundbar znacząco poprawia doznania dźwiękowe. Dodatkowe satelity z tyłu dają już całkiem fajne kino domowe.