UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Użytkownik
2 0 0

Re: Dolby Digital po HDMI

@zylx Fakt, poszedłem sprawdziełm 4FunTv, przestawiłem na oryginalną ścieżkę i pokazało DD+ 2.0.

Jakbyś znal tytuly HBO w DD 5.1 to mógłbyś podesłać ich nazwy, bo z tego co ja obserwuję oni mają wielki problem żeby coś w DD 2.0 nadać. Nawet w HBO GO przez chromecast jest z tym problem o czym mozna poczytać na różnych forach. Co do TVP być może coś tam czasem puszczą w 5.1 , ale ja osobiście nie miałem okazji trafić.

Wykładowca
721 173 26

@Puzynek, popatrz na zrzut ekranu jaki Ci zamieściłem z TVP. To wcale nie taka radzkość. Na HBO nie mam jak teraz sprawdzić, bo nie subskrybuję w UPC (w UPC jest  10zł droższa niż bezpośrednio na stronie HBO GO, do tego obarczona przynajmniej 12 miesięcznym zobowiązaniem), ale jak korzystałem to na pewno Gra o Tron leciała w 5.1, więc pewnie inne świeższe produkcje własne też. W HBO Go też większość materiałów jest w 5.1 DD+, ale może przez Chromecast jest inaczej, nie mam jak sprawdzić. DD+ widziałem też na jakiś kanałach filmowych, ale nie dam sobie teraz uciąć ręki że na 100% było to w UPC. 

Moderator
922 599 148

@zylx napisał(a):

@gst, do dźwięku przestrzennego potrzebujesz jeszcze przynajmniej głośników tylnych by mieć 5.1. Są fajne soundbary z zestawem bezprzewodowych głośników tylnych.

Jakieś propozycje? Możesz śmiało rzucić linkiem jak co.

UWAGA! Obecnie z powodów rodzinnych przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Najwcześniej można się spodziewać mojego powrotu po 7 kwietnia. Nie odpisuję na wiadomości prywatne i nie biorę czynnego udziału w życiu Społeczności UPC. Pod moją nieobecność wszystkie sprawy prywatne proszę kierować do pozostałych moderatorów. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian, któremu przekazałem wszystkie niedokończone sprawy przesłane w wiadomościach prywatnych. Pozdrawiam całą Społeczność UPC Polska.

GMateusz, Moderator Społeczności UPC

gst
Specjalista
42 10 2

Pomyślałem jeszcze, że zamiast soundbara może lepiej kupić 5.1 kino domowe, w podobnej cenie. Do wyboru mam: 

https://allegro.pl/soundbar-lg-sj4-bluetooth-300w-2-1-hdmi-usb-czarny-i7655376430.html

https://allegro.pl/kino-domowe-lg-lhb625-blu-ray-1000w-3d-bluetooth-i7621679224.html

Wykładowca
721 173 26

@GMateusznapisał(a):

@zylxnapisał(a):

@gst, do dźwięku przestrzennego potrzebujesz jeszcze przynajmniej głośników tylnych by mieć 5.1. Są fajne soundbary z zestawem bezprzewodowych głośników tylnych.

A to zależy jaki budżet. Sprzęt audio to taka kategoria, że na to samo można wydać 700zł  i 70 000zł. Ja osobiście korzystam od wakacji z Sony HT-ZF9. Nie mogłem zainstalować kina domowego ze względu na brak miejsca i kategoryczny sprzeciw drugiej połówki by ciągnąć kable do głośników, a chciałem coś z dźwiękiem przestrzennym i z dobrym wsparciem dla formatów plików. Sam Soundbar jest 3 kanałowy, do tego sub i dwie bezprzewodowe (potrzebują zasilania) satelitki tylnie. Jak na razie nie mam na co narzekać. Jest Chromecast i obsługa spotify. Soundbar obsługuje wszystkie formaty plików które można by sobie zaręczyć, do tego niedawno dostał update z eARC (na rynku są obecnie tylko dwa soundbary które to mają) co było miłym zaskoczeniem i czyni go bardzo future proof. Ciągle obowiązuje promocja, dzięki której tylne głośniki można dostać za złotówkę. Początkowo gryzł sie trochę z TV samsunga, ale po aktualizacji nie ma najmniejszych problemów. Jedyne do czego można się przyczepić to Atmos. Soundbar nie ma żadnych głośników skierowanych do góry z których dźwięk mógłby odbić się od sufitu, a efekt amtos jest osiągany "wirtualnie". Coś tam słychać, ale na pewno nie daje to takiego efektu jak zestawy z głośnikami sufitowymi czy nawet soundbary z wspomnianymi głośnikami, które odbijają dźwięk od sufitu. Jak najbardziej mogę polecić, ale nie jest top na pewno najtańsza opcja na rynku. 

@gstnapisał(a):

Pomyślałem jeszcze, że zamiast soundbara może lepiej kupić 5.1 kino domowe, w podobnej cenie. Do wyboru mam: 

https://allegro.pl/soundbar-lg-sj4-bluetooth-300w-2-1-hdmi-usb-czarny-i7655376430.html

https://allegro.pl/kino-domowe-lg-lhb625-blu-ray-1000w-3d-bluetooth-i7621679224.html

@gst, ciężko coś powiedzieć, żadnego z tych sprzętów nie słyszałem ani nie użytkowałem. Najlepiej znajdź sobie sklep w którym będziesz mógł obu zestawów posłuchać i je przetestować. Warto też zakupić sprzęt w miejscu, które pozwoli na zwrot jeśli coś nam nie bedzie działać, albo będziemy niezadowoleni. 

Omnibus
469 98 3

Ja rozważam 3 opcje aby trochę poprawić dźwięk z telewizora i nacieszyć się muzyką:

1.Soundbar Samsung HW-N650

2.Soundbar Polk Audio Magnifi Mini

3.Zestaw kina domowego Sony

BDVE4100.CEL

...................................................................................................................................................
C+>HBO GO>NETFLIX UHD>AMAZON PRIME VIDEO
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."
Moderator
922 599 148

@zylx napisał(a):

@GMateusznapisał(a):

@zylxnapisał(a):

A to zależy jaki budżet. Sprzęt audio to taka kategoria, że na to samo można wydać 700zł  i 70 000zł(...)

No mnie tego nie musisz mówić bo ja się przymierzam od dłuższego czasu do z Bossa seria SoundTouch 300, a to w całości kilka dobrych tysięcy także tanio nie ma. Pytałem bo byłem ciekaw. Jestem raczej przeciwnikiem Sony'ego ale dziękuje za opinię.

UWAGA! Obecnie z powodów rodzinnych przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Najwcześniej można się spodziewać mojego powrotu po 7 kwietnia. Nie odpisuję na wiadomości prywatne i nie biorę czynnego udziału w życiu Społeczności UPC. Pod moją nieobecność wszystkie sprawy prywatne proszę kierować do pozostałych moderatorów. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian, któremu przekazałem wszystkie niedokończone sprawy przesłane w wiadomościach prywatnych. Pozdrawiam całą Społeczność UPC Polska.

GMateusz, Moderator Społeczności UPC

Wykładowca
721 173 26

@GMateusz, jak chcesz go kupić to musisz się pośpieszyć, został wycofany. Też patrzyłem na 300 z Bose. Był to jeden z moich faworytów, bo gra naprawdę fenomenalnie, ale niestety nie radził sobie z DD+ przez Arc i z netflix miałem tylko stereo. Dodatkowo miał tylko jedno wejście HDMI. Jeśli głównie będziesz z niego słuchać muzyki to gorąco polecam.

Został zastąpiony w ofercie Bose przez soundbary 500 i 700. Miałem okazje je dzisiaj posłuchać w Mediamarkt - brzmią fenomenalnie i doszła obsługa eARC. Ale niestety mają kilka wad: tańszy model nie obsługuje w ogóle DTS co jest chore w sprzęcie za ~7k (listwa +  sub+ satelity). Droższy model już DTS ma, ale to juz koszt ~9k. Oczywiście jak to Bose, ciągle brak wsparcia dla DD+, DD TrueHD, DDAtmos, DTS-HD co też normalne w sprzęcie za taką kase nie jest. Ale największą wadą obu tych soundbarów jest... brak choćby jednego wejścia HDMI. Widać producent pomyślał, ze skoro jest eARC po którym można przesłać wszystko, to nie potrzeba już HDMI IN. Problem w tym, że na tę chwilę są tylko dwa modele TV z eARC. W efekcie, jak ktoś nie chce kupić nowego TV sony za ponad 10k  to z możliwości soundbara nie wykorzysta. Mało który TV nie będzie miał problemu z passthrough dźwięku który dostaje po HDMI np z PS4, Xbox, Apple TV czy odtwarzacza Blueray. W najgorszej sytuacji będą posiadacze TV Samsunga, bo one nie umieją podać po ARC nawet DD+ i zostanie LPCM 2ch. Zresztą, użytkownicy na redicie piszą, że jak na razie, arc w ogóle nie działa z TV samsunga.

Co do sony, też raczej jestem przeciwnikiem, ale akurat jak kupowałem soundbar to okazało się, ze to jedyna opcja która spełnia moje oczekiwania i działa w 100% prawidłowo. Do tego niespodzianka w postaci wsparcia eARC.

Nauczyciel
550 132 6

Ja mam Denon AVR-X2400H + kolumny Wilsona 5.0, kiedyś w dobrej cenie to wyhaczyłem w mediamarkcie (poniżej 3k 😀). Gra świetnie

Wykładowca
721 173 26

@brtk, Zazdroszczę. Jak żeby zamontować apli i pełny zestaw głośników to bym musiał drugą lepszą połowę wymienić, juz o tylnie głośniki musiałem walczyć

Nauczyciel
550 132 6

Ja nie miałem problemów, kable poszły pod listwami. 😀

Inspirator
4 0 0

Witam.

Co jeżeli mam amplituner podłączony do horizon przez hdmi, tv też do ampli przez hdmi-marc. Wszystko gra, obraz jest. Niestety, nie wykrywa mi sygnału dd na auto, mimo tego że w opisie jest dd . Na Tvn Turbo biorę język oryginalny, pojawia się na ampli dd, ale satelitów - cisza. Do tego na netflixie mam trzaski z glosnikow. Już po samym odpaleniu apki na tv. Ampli pioneer vsx-421 TV LG Sk7900pla . Może ktoś pomoże. Oprócz tego wszystko cacy, ampli się przełącza po wybraniu youtube na tv, czy radia. Player też ok. 

Wykładowca
721 173 26

Z horizonem wszystko działa poprawnie. Sam dekoder nie zmienia ścieżki audio na oryginalna po podłączeniu ampli, trzeba to wybrać samemu, a dekoder zapamięta ustawienie dla danego kanału. Jest też chyba gdzieś ustawienie globalne. 

Samo DD nie oznacza jeszcze że dźwięk jest 5.1. Sporo, jeśli nie większość transmisji na kanałach gdzie jest dźwięk w DD jest nadawana w stereo, tzn jest kotek DD (ac3) i dwa kanały, więc tutaj też wszystko wygląda ok.

Co do Netflix, to on jest w DD Plus (e-ac3). Trzaski mogą wynikać właśnie z tego że któreś z twoich urządzeń (tv, ampli) nie radzie sobie z DD+ po ARC. Co pojawia się na ampli gdy włączysz Netflix? Jak masz ustawione wyjście dźwięku cyfrowego w tv?

Ps: przy trzaskach nigdy nie zaszkodzi sprawdzić inny kabel. 

Inspirator
4 0 0

Na netflixie pojawia się tv/szt na ampli, z żadnych innych trybów nic nie słychać. Ampli ogarnia dd+ Dolby pro logic II , digital ex itd. Faktycznie z tym że jest tak że jak ustawie ampli na auto, to np. Mini mini pokazuje ikonkę dolby, ale dźwięk nie idzie przez satelitów 

Innowator
14 4 1

Próbowałeś optykiem spiąć TV z Ampli ?