UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
3 1 0

Dolby Digital przy dekoderze Horizon i kablu optycznym

Hej,

Mam telewizor Samsunga, soundbar tejże firmy hw n650 i dekoder Horizon. Soundbar podłączony jest do tv kablem optycznym, a dekoder z TV kablem HDMI. Z tego co zauważyłem, gdy odtwarzam cokolwiek bezpośrednio z telewizora (aplikacje odpalone na tv jak youtube, Netflix itp) mam opcję wybrania dźwięku w dolby gdy odpalam ustawienia telewizora. Jeśli jednak przełączę na TV z dekodera, do wybrania mam tylko Bitstream i PCM. Co muszę zrobić, żeby dolby było też dostępne podczas oglądania TV przez dekoder? Połączyć jakoś soundbar z dekoderem? 

6 ODPOW. 6
Konto zbanowane
1248 357 57

Re: Dolby Digital przy dekoderze Horizon i kablu optycznym

@okubakuba Witaj na naszej społeczności. 

Na początek zacznę od tego, że choć można to połączyć lepiej, to wszystko u Ciebie działa i nic nie trzeba zmieniać. Bitstream oznacza, że telewizor przekazuje 1:1 to co dostaje z dekodera. I tak powinno być. Jak dekoder daje DD, to Soundbar dostaje DD, jak daje PCM, to soundbar dostaje PCM.

Aczkolwiek, lepiej jest to połączyć inaczej. Dekoder podpinasz kablem HDMI do portu HDMI IN w soundbarze. Drugim kablem HDMI podpinasz  port HDMI OUT (TV-ARC) soundbara do portu HDMI ARC w telewizorze. W ten sposób dźwięk nie leci bez sensu przez telewizor (co optymalne nie jest, bo telewizor nie obsługuje po optyku wszystkich formatów, które obsługuje soundbar, dochodzi też point of failure) i zyskujesz sterowanie soundbarem z telewizora przez HDMI-CEC. Złącze HDMi ARC obsługuje też więcej formatów niż optyk, ale czy tak jest w twoim przypadku to zależy od konkretnego telewizora. 

Inspirator
3 1 0

Dzięki wielkie za odpowiedź i przywitanie na forum  

Mam jeszcze jedno dodatkowe pytanie: wydaje mi się, że z czasem mój soundbar 'traci' głośność, tzn. na poczatku gdy oglądałem filmy / seriale ustawiałem głośność na maks 20 i było ok. Teraz ten sam poziom głośnosci uzyskuje przy nastawieniu na 35 - 40 - czy jest to normalne? W jaki sposób można temu zaradzić? 

Konto zbanowane
1248 357 57

@okubakuba 

Ciężko mi tutaj coś powiedzieć definitywnie. To co napiszę to tylko przypuszczenia. 

1. Dzieje się tak na wszystkich kanałach i wszystkich ścieżkach? Często jest tak, że ścieżki DD są nagrane ciszej niż stereo.

2. Mogła by aktualizacja firmware która to zmieniła. 

3. Zobacz czy w soundbarze nie jest włączona yryb "noc", lub normalizowania (wyrównywania) poziomów głośności.

Inspirator
3 1 0

Dzięki raz jeszcze!

1. Dzieje się tak na wszystkich kanałach / aplikacjach.

2. To może być powód!

3. Na pewno jest włączona opcja DRC.

Tytan
2110 817 72

@okubakuba napisał(a):

Dzięki wielkie za odpowiedź i przywitanie na forum  

Mam jeszcze jedno dodatkowe pytanie: wydaje mi się, że z czasem mój soundbar 'traci' głośność, tzn. na poczatku gdy oglądałem filmy / seriale ustawiałem głośność na maks 20 i było ok. Teraz ten sam poziom głośnosci uzyskuje przy nastawieniu na 35 - 40 - czy jest to normalne? W jaki sposób można temu zaradzić? 

Jak najdalej od soundbarów Samsunga w tym wypadku słusznie winno się go nazywać szajsungiem.

Sam mam grajbelkę Samsung HWJ551 - po 5 latach uległ awarii subwoofer i nie da się tego naprawić a sama listwa też zaczęła grać coraz ciszej.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Tytan
2110 817 72

Temat zamykam.

Jeśli Autor będzie chciał coś dodać do wątku, lub ktokolwiek będzie chciał temat uzupełnić - proszę o informację na PW do Moderacji lub dowolnego Tytana i temat zostanie ponownie otwarty.
W wiadomości proszę podać adres/link do tego tematu.
Dziękujemy za udział w dyskusji.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.