UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
22 9 0

Fatalna jakość gradientów

Cześć, jak w temacie, mam tragiczną jakość mocno nasyconych gradientów w obrazie. Wygląda jakby zbyt mocno skompresowany plik jpg, gradient zamiast przebiegać gładko ma bardzo wyraźne stopnie.

Korzystam z projektora FHD i na tym samym projektorze wyświetlam obraz z laptopa czy xboxa na którym używam Netflixa. W obu przypadkach jakość jest idealna, gradienty takie jakie być powinny. Wydaje mi się, że taka jakość w UPC jest od kilku miesięcy, wcześniej nie było tego problemu lub był w mniejszym stopniu.

Próbowałem już zmian w ustawieniach samego projektora, w Horizonie 1080p i 1080i, przełączałem gniazda na switcherze hdmi. 

O co tu chodzi?

8 ODPOW. 8
Omnibus
268 41 4

Re: Fatalna jakość gradientów

Zgłoś to w dziale technicznym na infolini może gdzieś kabel jest uszkodzony skoro kable zmieniales i na innym sprzęcie jest ok 

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł
GDA
Pan Abonent ;-)
1270 654 100

kabel nie ma nic do jakości obrazu

jeżeli jest uszkodzony to obrazu nie będzie- to nie analog że obraz sniezyl

spróbuj ustawienia "z telewizora" może to pomoże a jeżeli nie to pozostaje kalibracja projektora pod obraz UPC

Omnibus
268 41 4

Ale może coś się stało na kablu od UPC w okolicy warto zadzwonić i dopytac albo żeby technik przyszedł i sprawdził 

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł
GDA
Pan Abonent ;-)
1270 654 100

Ale kabel nie wpływa na jakość obrazu, więc nie widzę powodu aby angażować technika - sygnał jest poprawny bądź nie, a to można sobie sprawdzić samemu

Innowator
22 9 0

Co masz na myśli pisząc "ustawienia z telewizora"?

GDA
Pan Abonent ;-)
1270 654 100

w Horizon ustaw taka rozdzielczość obrazu - nie 1080i, 1080p tylko "z telewizora" - chyba tak to się nazwywa nie jestem teraz przy dekoderze aby to podac konkretnie

Innowator
22 9 0

Hmm chyba czegoś takiego tam nie ma, ale sprawdzę przy najbliższej okazji.

Innowator
22 9 0

Opcja "z telewizora" pomogła! Nie wiem czemu jej wcześniej nie sprawdzałem, musiałem ją jakoś pominąć. Dzięki wielkie za pomoc