UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
doc
Użytkownik
5 0 0

funkcja 'back', pilot IR, dekoder Horizon

Witam,

Od kilku dni jestem użytkownikiem Horizon-a. Na dzień dobry technik montujący stwierdził, że Horizon ma sterowanie tylko radiowe i mogę zapomnieć o moim logitech-u 650. Okazało się, że jednak IR jakoś daje radę, ale ... Jest jeden dość użyteczny guzik, mianowicie 'back' - powoduje skokowy powrót do wcześniej oglądanego kanału (nie trzeba pamietac numerków), ale nie można zaprogramowac go na logitechu, nie działa też 'back' z pilota do mediabox-a, choć inne działają. Pytanie: czy Horizon ma wpisaną obsługę komendy 'back' po IR ? jeśli tak, to jak ją uruchomić na tym pilocie (logitech harmony 650) ?

Może ktoś z UPC zechce się wypowiedzieć na ten temat. Funkcjonalnośc skokowej zmiany programów jest chyba dość wygodna i powszechna, czemu Horizon miałby jej nie obsługiwac z poziomu portu IR ? Może da się jednak coś z tym zrobić ?

Pozdrawiam,

8 ODPOW. 8
Omnibus
201 46 24

Re: funkcja 'back', pilot IR, dekoder Horizon

Witam wszystkich.

Widzę że coraz więcej osób ma kłopoty z pilotami nie tylko ja,nie mogę osłuzyć TV 50UK6300 .

Najnowsze odbiorniki nie tylko z pilotami mają klopoty ale z obrazem też.Tor wizyjny tego badziewia Horizona jest słabszy niz współczesnych telewizorów i karta C+ lepiej przetwarza.Ja sastosowałem C+ i mam jeden normalny pilot.Czy ten pilot proponowany przez kolegów ma dwa tory, radiowy i podzerwień? A najlepiej to chętnie pozbyłbym sie tego złoma Horizona.

I wziąbym drugą kartę C+ i nie bawił się w powielanie pilotów bo UPC nie dopracowała dla abonenta udogodnienia. jesze taki maly problem.Mam dwa piloty Horizona i te same zjawisko.

Jak patrzysz prze kamerke na diode wysyłającą podczerwień to mruga ale jak szykam kodów na telewizor to nie wysyła impulsów. czy wy tak macie? ,czy to tylko lipa ze wyszukuje inne kody.Mam dwa piloty i dwa nie wysyłają to przypadek?Nie sądzę.

doc
Użytkownik
5 0 0

Fredek50, bardzo Ci dziękuję za komentarz, jakkolwiek nie odpowiada on na moje pytanie. Jeśli Cię to pocieszy, to powiem, że bez problemu pilot logitech obsługuje komplet składający się z TV Sony, AV Yamaha, dekodera Horizon, DVD/BR Panasonic i NAS-a QNAP. Wszystko działa, elegancko jednym przyciskiem wyłącza i włącza urządzenia w zależności od wybranej formy aktywności (telewizja, DVD, muzyka itd.) poza jedną funkcją z pilota dekodera, mianowicie 'back'.  Trochę to upierdliwe, ale i tak nie zamienię tego na 5 pilotów - każdy do czego innego. Ponawiam zatem pytanie, czy ktoś wie jak to obejść, bo pilot do Pace (to jest oryginalnie Horizon) nie ma prawdopodobnie tej funkcji i być może dlatego Horizon w podczerwieni też jej nie widzi, ale może się mylę ...

doc
Użytkownik
5 0 0

Co do jakości obrazu, to obejrzyj swoje kable HDMI, jak są mocno połamane, albo podejrzanie tanie, to problemem może być kabel, a nie dekoder, ale pewnie o tym wiesz ...

GDA
Pan Abonent ;-)
1222 639 101

@docnapisał(a):

Co do jakości obrazu, to obejrzyj swoje kable HDMI

naprawde?

to jest transmisja cyfrowa - sygnal albo jest przekazywany albo nie 

wiec jak moze jakosc kabla hdmi wpływać na jakosc obrazu 

doc
Użytkownik
5 0 0

masz rację :-), nie pomyślałem, a raczej bezmyślnie powtórzyłem co powiedział technik montujący dekoder, ale nadal nikt nie zauważył meritum, o które mi chodzi :-(

Highlighted
GDA
Pan Abonent ;-)
1222 639 101

co do meritum

pilot jest rzeczywiscie radiowy

po.IR czynne sa jedynie przyciski do sterowania telewizorem

TV power

wybór źródła sygnału 

vol +/-

channel ÷/-

doc
Użytkownik
5 0 0

Chyba się nie rozumiemy. To oczywiste, że pilot Horizona (KWR153705/02BR) musi mieć jakieś możliwości sterowania telewizorem, skoro można nim obsługiwac 'typowy' zestaw (dekoder +tv) i te funkcje mnie nie interesują. Chodzi mi o to, że Horizon (albo jak kto woli Pace DMC7002KLG) odbiera sygnały od pilota IR (u mnie to logitech 650) i realizuje większość funkcji (numerki, vol+/-, ch+/-, menu, strzałki, exit/back), ale nie robi tej jednej rzeczy, czyli nie potrafi zmusić dekodera do zmiany na kanał poprzednio oglądany. Nie ma też chyba możliwości, żeby nauczyć logitech-a tej komendy, bo jest ona realizowna chyba tylko radiowo. Piszę chyba, bo pewności nie mam. Pytanie do fachowców od softu Horizona, czy można go nauczyć reagowania na jakiś kod, albo może jakiś inny sprzęt lepiej emuluje Horizona niż wspomniany Pace.

Wykładowca
711 168 26

Powinno dać się to zaprogramować, ale gotowego kodu raczej nigdzie nie znajdziesz. Probleme raczej nie jest to, że horizon nie idbiera tego kodu po IR, tylko rożnice pomiędzy pace'em, a horizonem.