UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

Użytkownik
5 0 0

HORIZON 5.0 dużo słabsze od 2.4

Witam,

mam duży problem, ponieważ bardzo zależy mi na posiadaniu mocnego internetu w domu. 

Chce łączyć się z siecią WiFI 5.0 tylko na jednym urządzeniu, żeby była jak najmniej obciążona, niestety jej wykrywalność w moim domu jest dużo słabsza niż 2.4. 

siedząc piętro nad dekoderem 2.4 łapie 86% według karty siecowej a 5.0 ledwo 18% i bardzo często przerywa, jest bardzo niestabilny :c 

Jak mogę zwiekszyc predkosc internetu w domu, zeby miec na 1 pietrze szybszy internet. 

Jak zwiekszyc wykrywalnosc sieci 5.0 i poprawic jej stabilnosc na 1 pietrze? 

Pozdrawiam

Jakub

13 ODPOW. 13
Profesor
1572 418 80

Re: HORIZON 5.0 dużo słabsze od 2.4

Może poproś o osobny modem? Dostaniesz wtedy ConnectBox. A jak już musisz to robić na Horizonie to AP podłączony przewodowo do Horizona (jeśli nie da się w normalny sposób kabla przeprowadzić to zainteresuj się PLC)

https://zanimnapiszesz.info
Nauczyciel
514 376 46

Roznice w sygnale między 2.4GHz a 5 GHz sa w pełni normalne ze względu na długość fali co przeklada się na propagacje.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Omnibus
267 41 4

@Pomsik po prostu weź od UPC dodatkowo plc to najprostsze rozwiązanie na lepszy sygnał wi fi. 

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł
Profesor
1355 604 50

@Pomsiknapisał(a):

Jak mogę zwiekszyc predkosc internetu w domu, zeby miec na 1 pietrze szybszy internet. 

Jak zwiekszyc wykrywalnosc sieci 5.0 i poprawic jej stabilnosc na 1 pietrze? 

Lokalne AP podłączone do routera głównego przewodem.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Wykładowca
721 173 26

@Pomsik, jeśli masz duży dom i chcesz mieć dobry zasięg wszędzie to nie ma innego wyjścia jak pociągnąć skretkę i zrobić kilka APeków. Innym wyjściem są półśrodki typu PLC lub sieci mesh. Możesz jeszcze sprobowac ustawić horizona zgodnie z tym co jest napisane w instrukcji: Screenshot_20181225-185621_Drive.jpg

Użytkownik
5 0 0

Hej, a macie pomysł czemu droga karta TP-Link Archer T9E ledwo co łapie ten internet 5.0 

A zewnetrzna antenka USB D-Link DWA-172 łapie go dobrze? Fakt nie wyciska pełnej predkosci ale cokolwiek łapie... 

Profesor
1572 418 80

Hmm pomyślmy. Bo karta TP-Linka jest na PCI-E, a więc prawdopodobnie obudowa komputera (albo i sam komputer) zakłóca sygnał docierający do tej karty, a karta USB wystaje na zewnątrz komputera?

Użytkownik
5 0 0

@MrPepkanapisał(a):

Hmm pomyślmy. Bo karta TP-Linka jest na PCI-E, a więc prawdopodobnie obudowa komputera (albo i sam komputer) zakłóca sygnał docierający do tej karty, a karta USB wystaje na zewnątrz komputera?

Hmmm jest to prawdopodobne... no ale po co tej karcie w takim razie 3 zewnętrzne anteny?

Profesor
1572 418 80

Ale te anteny to się na zewnątrz kompa wystawia. Wtedy to daje odpowiedni rezultat

Użytkownik
5 0 0

Kolego nie jestem na tyle głupi umowny się okej? Karta jest wpięta poprawnie. 3 antena na zewnątrz 

Profesor
1572 418 80

No to wgraj najnowsze stery do TP-Linka? Zamieść też zrzut z programu InSSIDer (znajdź jego darmową wersję gdzieś w necie i zamieść zrzut z otoczenia sieciowego)

Profesor
1355 604 50

@Pomsiknapisał(a):

Kolego nie jestem na tyle głupi umowny się okej? Karta jest wpięta poprawnie. 3 antena na zewnątrz 

A gdzie ten komp stoi (szafka, jakis mebel, pod stolikiem)?

@Pomsiknapisał(a):

Hej, a macie pomysł czemu droga karta TP-Link Archer T9E ledwo co łapie ten internet 5.0 

A zewnetrzna antenka USB D-Link DWA-172 łapie go dobrze? Fakt nie wyciska pełnej predkosci ale cokolwiek łapie... 

Miałem tą kartę TP Linka - badziewie jakich mało.

Kupiłem Asus PCE-AC55BT - problemy się skończyły.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
5 0 0

@KOCUREK1970napisał(a):

@Pomsiknapisał(a):

A gdzie ten komp stoi (szafka, jakis mebel, pod stolikiem)?

@Pomsiknapisał(a):

Miałem tą kartę TP Linka - badziewie jakich mało.

Kupiłem Asus PCE-AC55BT - problemy się skończyły.

Stoi na biurku, nic nie przysłania anten