UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Omnibus
296 123 12

Horizon - nagrywanie

Gdzieś juz o tym chyba pisałem ale uważam, że to na tyle ważny temat że wymaga osobnego postu. Chodzi o nagrywanie na dekoderze Horizon, to przeciez jedna z ważniejszych funkcji więc chyba zależy UPC na tym aby była dopracowana.

W obecnej chwili bardzo, ale to bardzo musze się namęczyć żeby nagrac mecz NHL w całości (na TVP Sport) , poprzez "Program TV" się nie da bo tam z góry jest ustawione tylko na 2,5h, podczas gdy sam mecz to min. 3h, nie mówiąc o dogrywce i karnych. Można wydłużyć nagranie w opcjach, ale to tylko minuty, poza tym zmienianie za każdym razem opcji przy nagraniu to niewygodne.  Można też nagrać kolejny program, ale w tym wypadku to akurat .... przerwa, która trwa 3-4h, więc niepotrzebnie zapycha dysk.

.

.

Pytanie:  Czy jest szansa żeby w Horizonie (w możliwie szybkim czasie) udostępnić opcję nagrywania jaką ma dekoder mediabox? tzn. "z palca" , gdzie użytkownik sam wprowadza co się ma nagrać: nr kanału i przedział czasowy. Proste i wygodne rozwiązanie, zachodzę w głowę dlaczego tego nie ma w bardziej zaawansowanym sprzęcie.

3 0 2

Re: Horizon - nagrywanie

@Mario  

przekazałem sprawę naszym informatykom, niewykluczone, że w następnej wersji oprogramowania zostanie wdrożona funkcja, o której piszesz.

Inspirator
3 1 0

Widać, że informatycy nie potraktowali sprawy priorytetowo, jeżeli dalej nie ma takiej możliwości. Kiedyś na starym dekoderze ustawiłem sobie żeby nagrywało mi wydarzenia z polsatu, zawsze na tym samym kanele, zawsze o tej samej porze, 7 dni w tygodniu. Nie było żadnego problemu. 

Teraz na nowym dekoderze, nagrywa mi tylko od poniedziałku do piątku. Pomimo tego ,że mam zaznaczone żeby nagrywał całą serie.

Dodatkowo przewijanie na tym dekoderze to jakaś tragedia, pauzujesz przewijanie, a ten dalej przewija 5 sekund. Co może być odpowiednikiem paru minut programu.

Stary dekoder był znacznie lepszy, żałuje, że zmieniłem...

Omnibus
296 123 12

Horizon już z softem 144, więc w temacie postu wypunktuje co nadal nie działa:

- nie ma mozliwości zablokowania nagrania tak aby nie można go było przez pomyłkę usunąć,

- dublowanie nagranych  oddcinków trwa dalej w najlepsze,

- funkcje takie jak przewijanie czy stop klatka działają nadal z dużym opóźnieniem, w efekcie bardzo trudno trafić w miejsce , które się chce miec na stop klatce  - że nie działa przewijanie poklatkowe już chyba nie trzeba pisać,

- brak mozliwości kilkukrotnego  nagrywania tego samego programu, po nagraniu np. minuty, kolejnej już nie nagramy - trzeba usuwac to wcześniejsze  (pewnie nazwa blokuje kolejne nagranie - podobnie jak w windowsie zapisywanie plików)

- zauważyłem tez coś nowego (nie wiem czy tak działał horizon przed 144), kiedy ogląda się jakiś program i zajdzie potrzeba go nagrywać to dekoder nie zacznie nagrywania od tego właśnie miejsca ale od momentu kiedy się włączyło oglądany program.

Na razie kilka dni testowania, jak coś dojdzie to zrobię aktualizację

dodam, że wszystkie w/w funkcje działają bez problemu na starym mediaboxie

Od kiedy my to już słyszymy że sprawa została przekazana, że może się pojawi w nowym sofcie, nowe softy się pojawiają ale żadne poprawki  o które tutaj prosimy się nie pojawiają.

Wątpię żeby cokolwiek się poprawiło w tym dekoderze.

Pozostaje się z nim męczyć i czekać na nowy sprzęt mając nadzieję że będzie lepszy.

Specjalista
51 29 2

Mario co do nagrywania od konkretnego momentu to wcześniej działało to dokładnie tak samo jak teraz.

Moderator
753 495 132

@Ralfin napisał(a):

Mario co do nagrywania od konkretnego momentu to wcześniej działało to dokładnie tak samo jak teraz.

Co więcej ten feature jest dla jednych zaletą a dla innych wadą. Dogodzić wszystkim się niestety nie da. 

Specjalista
51 29 2

Ale gdyby podczas wciśnięcia przycisku Rec dekoder pytał czy nagrac od początku bufora czy od obecnego momentu to wówczas większość byłaby zadowolona, wiadomo wszystkim się nie dogodzi, ale to nie znaczy że nie można próbować.

Również przydatne byłoby nagrywanie od konkretnego czasu, włączam i się nagrywa dopóki nie wyłącze a nie tylko po EPG.

Ale to już było poruszane wielokrotnie i nic się nie zmienia w tym temacie.

Inspirator
3 1 0

Jak człowiek dłuzej poużywa tego dekodera to widać, że nie jedynie przewijanie ma laga, każda czynność wykonywana na urządzeniu jest spowolniona o pare sekund. Coś mi sie wydaje, że UPC kupiło jakieś chińskie dekodery, bez mocy obliczeniowej, żeby było jak najtaniej i teraz już programiści nic z tego szajsu nie wycisną. Najlepsze jest to, że pobierają za to extra kase, sugerując, że te stare są gorsze. Jedyne co jest dobre w nowych dekoderach, to możliwość oglądania telewizji na komórce, podczas wakacji, po uprzednim skonfigurowaniu VPNa na routerze (bez vpna, nie można praktycznie nic oglądać. Bo są jakieś ograniczenia licencyjne)

Omnibus
296 123 12

napisał(a):

Co więcej ten feature jest dla jednych zaletą a dla innych wadą. Dogodzić wszystkim się niestety nie da. 

no nie dogodzisz

gdyby był wybór  jak pisał przedmówca byłoby idealnie.

@GMateusz, już kilka razy pytałem o ten 144 czy to coś przejściowego czy ten długo wyczekiwany soft i ewentualnie o jakąś listę zmian, chyba to możecie zdradzić ?

@Mario czekamy na listę poprawek. Co rozumiesz pod pojęciem długo wyczekiwany soft?

Innowator
13 6 1

Co rozumiesz pod pojęciem długo wyczekiwany soft?

-zmina kanału na ten wybrany w przypomnieniu a nie 2 sekundowa informacja że się zacznie

-rok produkcji programów w EPG

-lista ulubionych z możliwością zmiany kolejności kanałów

wystarczy tylko żeby było to co normalny dekoder powinien posiadać 

#EDIT

Proszę używać opcji edycji posta.

GMateusz

Omnibus
296 123 12

napisał(a):

@Mario czekamy na listę poprawek. Co rozumiesz pod pojęciem długo wyczekiwany soft?

OK, wreszcie konkretna informacja

Długo oczekiwany ?  ostatni był z rok temu , chyba od października zgłaszamy co można by w nim polepszyć, z tego co pisaliście miało to być  brane pod uwagę  ..... w miarę możliwości, więc długo oczekiwany to dla mnie taki który coś z tych zgłaszanych problemów poprawi..

Dekoder uparł się i nie chce nagrać niektórych programów. Wykonałem juz wszystkie możliwe resety do ustawień fabrycznych - poświeciłem nawet już nagrane programy. Bez efektu.

Moderator
14 11 5

@Leszek396 wyślij mi proszę w prywatnej wiadomości ID klienta/numer pesel + imię i nazwisko. sprawdzę jak wygląda praca dekodera, z którego korzystasz po stronie naszych systemów