UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Omnibus
471 98 3

Re: Horizon najnowoczesniejszy złom w UPC

Tak przy okazji.

Technicznie to jest możliwe by informatycy mieli dostęp zdalny do zawartości dysku dekodera? Mogli sprawdzić zaplanowane i nagrane pozycje bez wiedzy i zgody abonenta?

* dla ciekawskich dysk głównie zajęty bajkami nagranymi dla dzieciaków.

Sytuacja z samoistnym formatowaniem dysku może się w każdej chwili powtórzyć?

...................................................................................................................................................
C+>HBO GO>NETFLIX UHD>AMAZON PRIME VIDEO
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."
Nauczyciel
514 376 46

Raczej bym się nie zdziwił jak by technicy mieli by dostęp do dekodera który jest własnością ich mocodawcy.
Ani nagrania ani sprzęt nie są własnością abonenta więc co za tym idzie w moim przekonaniu jego zgoda nie jest wymagana.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Wykładowca
721 173 26

Cała sytuacja, jak i to co napisał @Pablo tylko jeszcze bardziej pokazuje że najlepiej mieć moduł CI+ A nagrania trzymać na własnym sprzęcie. Szkoda tylko że UPC uparcie nie chce wymieniać niezadowolonym horizonów na moduł. 

Omnibus
471 98 3

Tak właśnie jest.

Przedstawiciele UPC " w terenie" sa odpowiednio szkoleni by najlepsze oferty promocyjne dla nowych wiązały się że skorzystaniem Horizona.

Chociaż akurat sprzedawca na razie wywiązał się i sprzęt działa bezawaryjnie.

Zdobył się na szczerość ostrzegając, że czasami dekoder co 6 m-cy trzeba będzie wymieniac

...................................................................................................................................................
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."
GDA
Pan Abonent ;-)
1269 654 100

@Szeptacznapisał(a):

Zdobył się na szczerość ostrzegając, że czasami dekoder co 6 m-cy trzeba będzie wymieniac

trzecie słyszę

użytkuje 3 skrzynkę i nigdy jej nie wymieniłem z powodu awarii A jedynie wraz ze zmianą usług

A Horiozna miałem od.pierwszych boxow z logo UPC i pierwszym menu

Omnibus
471 98 3

@GDA

To była odpowiedź przedstawiciela na moje obiekcje dot.Horizona.

Minie wkrótce rok i dekoder nie zawiódł.

Trochę jednak mija się to z 14 dniowym okresem próbnym bo jak widać różne rzeczy mogą się później (odpukac) wykrzaczyć.

GDA
Pan Abonent ;-)
1269 654 100

nic tylko pogratulować akwizytorow UPC którzy sraja we własne gniazdo

btw: w obecnych promocjach masz 30 dniowy okres w którym możesz się zapoznać z działaniem usługi 

i jest to wystarczający czas aby wyrobić sobie zdanie

Wykładowca
721 173 26

@GDA, Przynajmniej są szczerzy. Technik jak instalował mi pierwszego Horizona od razu powiedział mi, że do dwóch miesięcy będzie z powrotem by wymienić to urządzenie, bo to jeden wielki szajs

Nauczyciel
513 133 22

@GDAnapisał(a):

użytkuje 3 skrzynkę i nigdy jej nie wymieniłem z powodu awarii A jedynie wraz ze zmianą usług

A Horiozna miałem od.pierwszych boxow z logo UPC i pierwszym menu

No widzisz a mi w nieco ponad tydzień 3 razy wymieniali. Na dwóch TV te same objawy

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Wykładowca
721 173 26

@ogromny, może 4 to szczęśliwa liczba dla Horizona. Mój czwarty, to pierwszy który podczas dwóch pierwszych tygodni użytkowania nie zepsuł się, nie zawiesił i nie wymagał restartu prądowego. Pozostają jedynie te rzeczy, które są w Horizonie beznadziejne by design. 

Nauczyciel
514 376 46

@zylxnapisał(a):

Cała sytuacja, jak i to co napisał @Pablo tylko jeszcze bardziej pokazuje że najlepiej mieć moduł CI+ A nagrania trzymać na własnym sprzęcie. Szkoda tylko że UPC uparcie nie chce wymieniać niezadowolonym horizonów na moduł. 

Wszystko fajnie ale jak dla mnie było by to łamanie praw licencyjnych. Tego typu licencje od nadawców obejmują sprzęt operatora z którym mają podpisaną umowe, dla tego tez zawartośc dysków w boxach jest szyfrowana.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Wykładowca
721 173 26

@Pablo, o żadnym łamani licencji mowy być nie może, gdyż abonent żadnej umowy licencyjnej nie zawiera. Nagrywanie, przechowywanie i kopiowanie, a nawet dzielenie się takimi nagraniami z osobami z którymi pozostajemy w związku towarzyskim jest jak najbardziej legalne w świetle prawa autorskiego. Tak to działa od lat i nikomu to nie przeszkadza. 

Profesor
1573 418 80

@zylxnapisał(a):

@Pablo, o żadnym łamani licencji mowy być nie może, gdyż abonent żadnej umowy licencyjnej nie zawiera.  

Ale operator zawiera taką umowę, a ponieważ użytkujesz jego sprzęt to nie możesz skopiować nagrań na komputer

@zylxnapisał(a):

Nagrywanie, przechowywanie i kopiowanie, a nawet dzielenie się takimi nagraniami z osobami z którymi pozostajemy w związku towarzyskim jest jak najbardziej legalne w świetle prawa autorskiego. Tak to działa od lat i nikomu to nie przeszkadza. 

A co jak podzielisz się ze swoimi znajomymi nagraniami, a Ci potem umieszczą je w internecie? I właśnie stąd te ograniczenia

https://zanimnapiszesz.info
Profesor
1355 605 50

@zylxnapisał(a):

Nagrywanie, przechowywanie i kopiowanie, a nawet dzielenie się takimi nagraniami z osobami z którymi pozostajemy w związku towarzyskim jest jak najbardziej legalne w świetle prawa autorskiego. Tak to działa od lat i nikomu to nie przeszkadza. 

Związek towarzyski? - dotyczy to tylko członków własnej rodziny jeśli już.

Chyba, że są to Twoje własne nagrania, wykonane osobiście "na" własnej rodzinie - tu możesz faktycznie robić co chcesz.

Osobom spoza TWOJEJ własnej rodziny nie masz prawa niczego udostępnić (rozumianym szeroko) nie mając na to "papieru" od twórcy danej audycji, filmu czy produkcji.

I nie, że nikomu to nie przeszkadza, tylko tego co napisałem wyżej nie da się realnie wyegzekwować na kliencie końcowym.

Zawierając umowę z telekomem uzyskałeś prawo do oferty i jej użytku domowego w gronie rodzinnym - tyle i tylko tyle.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Wykładowca
721 173 26

@MrPepkanapisał(a):

@zylxnapisał(a):

@Pablo, o żadnym łamani licencji mowy być nie może, gdyż abonent żadnej umowy licencyjnej nie zawiera.  

Ale operator zawiera taką umowę, a ponieważ użytkujesz jego sprzęt to nie możesz skopiować nagrań na komputer

@zylxnapisał(a):

A co jak podzielisz się ze swoimi znajomymi nagraniami, a Ci potem umieszczą je w internecie? I właśnie stąd te ograniczenia

Po pierwsze, użytkuję własny sprzęt, i mogę sobie kopiować nagrania na komputer telefon czy cokolwiek zechcę. Legalnie! Zresztą nagrywam na NASa, wiec nawet nie bardzo muszę cokolwiek kopiować. Dlatego dla mnie własny dysk + moduł CI+ jest lepszym rozwiązaniem niż jakiekolwiek pudełko typu horizon. 

Po drugie, jeśli ja komuś legalnie udostępnię nagranie, a później ta osoba już nielegalnie rozpowszechni je w Internecie to przepisy złamie ta druga osoba. Nie ja.

@KOCUREK1970napisał(a):

@zylxnapisał(a):

Związek towarzyski? - dotyczy to tylko członków własnej rodziny jeśli już.

Chyba, że są to Twoje własne nagrania, wykonane osobiście "na" własnej rodzinie - tu możesz faktycznie robić co chcesz.

Osobom spoza TWOJEJ własnej rodziny nie masz prawa niczego udostępnić (rozumianym szeroko) nie mając na to "papieru" od twórcy danej audycji, filmu czy produkcji.

I nie, że nikomu to nie przeszkadza, tylko tego co napisałem wyżej nie da się realnie wyegzekwować na kliencie końcowym.

Zawierając umowę z telekomem uzyskałeś prawo do oferty i jej użytku domowego w gronie rodzinnym - tyle i tylko tyle.

Mylisz się i to bardzo, art 23 Ustawy o Prawie Autorskim i prawach pokrewnych:

2.     Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

Każda umowa, ma mnijsza moc prawną niż ustawa. Zresztą, w Umowie z UPC nie znalazłem nic, że nie mogę udostępniać nagrań. Czyli spokojnie gdybym chciał mógłbym nagrać walkę Popka, a potem na pendriveie udostępnić koledze z pracy, a nawet wysłać przez Internet do brata mieszkającego na drugim końcu Polski. Gdybyś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, to zapoznaj się z odpowiedzą prawnika dokładnie na to zagadnienie zamieszczoną na portalu legalnakultura.pl: https://www.legalnakultura.pl/pl/prawo-w-kulturze/zapytaj-prawnika/radio-i-telewizja/61,nagrywanie-w...