UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Profesor
1409 395 74

Re: Horizon najnowoczesniejszy złom w UPC

@zylxnapisał(a):

Po pierwsze, użytkuję własny sprzęt, i mogę sobie kopiować nagrania na komputer telefon czy cokolwiek zechcę. Legalnie! Zresztą nagrywam na NASa, wiec nawet nie bardzo muszę cokolwiek kopiować. Dlatego dla mnie własny dysk + moduł CI+ jest lepszym rozwiązaniem niż jakiekolwiek pudełko typu horizon. 

Po drugie, jeśli ja komuś legalnie udostępnię nagranie, a później ta osoba już nielegalnie rozpowszechni je w Internecie to przepisy złamie ta druga osoba. Nie ja.

1. Owszem, ale UPC jak chce to może nagrywanie zablokować nawet na module CI+ (i tak, już to robili w 2013 jak wprowadzali ten moduł do oferty). A co do kopiowania nagrań to niektórzy producenci telewizorów blokują kopiowanie nagrań na inny dysk (to samo jest z producentami dekoderów DVB-C).

2. A właśnie, że nie do końca. Bowiem jeśli przy przesłuchaniu ta druga osoba powie, że nagrania ma od Ciebie to jesteś współwinny temu, że nagranie wyciekło do internetu

https://zanimnapiszesz.info
Zawodowiec
575 144 22

@MrPepka, 1. Dlatego, jeśli komuś na tym zależy, warto wybrać taki sprzęt, który to umożliwia i który, delikatnie mówiąc, taką ewentualną blokadą nie bardzo się przejmie. 

2. Kompletna bzdura. Jak pożyczysz komuś samochód, a on rozjedzie kogoś na pasach to jesteś wspołwinny potrącenia, bo pożyczyłeś samochód? A jak pożyczysz pieniadze, a ktoś za nie kupi trawkę, to jesteś współwinny posiadania narkotyków?  Jedyna możliwość, to taka, że udostępniając nagranie znajomemu wiedziałbym, ze zamierza je rozpowszechnić w Internecie. 

Naukowiec
1248 574 45

@zylx

Mnie zdanie żadnego prawnika nie interesuje - tylko prawomocne orzeczenie sądu w danej sprawie lub dany przepis prawny.

Zatem mogę poprosić odpowiednie przepisy prawne, wyroki sądowe, które określają co to jest, jaki jest zakres i kto wchodzi w skład, kogo można takim uznać w świetle prawa polskiego/unijnego jako:

"krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego"

Szczególnie interesuje mnie ostatni akapit wytłuszczony.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Zawodowiec
575 144 22

Nie bardzo rozumiem, chcesz przepis prawny do przepisu prawnego? O Ile mi wiadomo, nie ma nigdzie definicji co jest stosunkiem towarzyskim, a co nie. Nie wiem czy istnieją jakieś orzeczenia w tym zakresie, ja się takowych nie doszukałem. Jadnak z samego przepisy wynika, że ów stosunek towarzyski jest czymś innym niż pokrewieństwo (rodzina) czy powinowactwo. 

Naukowiec
1248 574 45

@zylxnapisał(a):

Nie bardzo rozumiem, chcesz przepis prawny do przepisu prawnego? O Ile mi wiadomo, nie ma nigdzie definicji co jest stosunkiem towarzyskim, a co nie. Nie wiem czy istnieją jakieś orzeczenia w tym zakresie, ja się takowych nie doszukałem. Jadnak z samego przepisy wynika, że ów stosunek towarzyski jest czymś innym niż pokrewieństwo (rodzina) czy powinowactwo. 

Zatem skoro nigdzie nie ma dokładnego odniesienia się w literze prawa, ani wyroku sądowego kogo można zaliczyć do grupy "stosunku towarzyskiego" - to sąd zdecyduje czy miałeś prawo coś udostępnić tej osobie, grupie czy nie jeśli sprawa do sądu trafi z tego powodu (bo ktoś uzna, że naruszaliśmy prawo autorskie - a może to zrobić operator).

A sąd jak to polski sąd, każdy może inaczej na to patrzeć

Dla mnie konkluzja jest jedna - nie chcesz kłopotów, to z udostępnianiem dowolnych treści POZA własną rodzinę uważać, bo to nie prawnik będzie siedział, tylko ten co przepis zdaniem sądu naruszył.

Ale to kolejny przykład, że polskie prawo to bubel, to dno i kpina - nie ma precedensu, więc za to samo jednego wsadzą do więzienia a drugiego za to samo przeproszą i wypłacą odszkodowanie.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Zawodowiec
575 144 22

@KOCUREK1970, Ja tam się czuję całkiem bezpieczny

Naukowiec
1248 574 45

@zylx

To tak jak ja - tylko każdy z nas robi to w inny sposób