UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
GDA
Pan Abonent ;-)
1367 682 107

Re: Horizon - tryb eco

@Marionapisał(a):

wszyscy liczymy na dobrze działający dekoder, z aktualizacjami softu jeśli to będzie konieczne, bo chyba nie można już mieć wątpliwości że obecny horizon to projekt porzucony i nie ma co mieć nadziei że będzie kiedyś normalnie działał .

no to od razu cię musze zmartwić UPC TV (bo tak nazywa się box 4K u helwetów) ma swoje problemy na starcie jak Horizon, wystarczy poczytać społeczność szwajcarskiego UPC

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Nauczyciel
491 102 3

Nie śledzę na bieżąco forum szwajcarskiego UPC. Z tego co pamiętam, testy tego urządzenia ( o ile ten konkretny model trafi do Polski) były dość zadawalające i testerzy dość pozytywne wyrażali opinie na jego temat.

.....................................................................................................
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu jego napisania i nie może służyć jako dowód przeciwko niemu w dniu kolejnym.Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
GDA
Pan Abonent ;-)
1367 682 107

Dokładnie tak samo jak z Horizonem

bo dla 99% abonentów ten sprzęt jest wystarczający i działa wyśmienicie

ale wskazuje Wam że jak to bywa ze sprzetęm a w tym przypadku opartym o chmurę, przy którym ważna jest cała infrastruktura siecowa mogą wystąpić problemy

każdy ma komputer, komu się nie zawiesił nigdy?

---
Profesor
1473 644 61

@zylxnapisał(a):

@

Nigdzie nie napisałem że producent zrobi coś za darmo. Oczywiście za wszystko trzeba zapłacić. Tak samo, jak nikomu UPC nie świadczy usług za darmo, też za wszystko trzeba płacić. I nie ma w tym nic złego.  

Nie jestem rozczarowany. Wielokrotnie tutaj pisałem, że gdybym nie był zadowolony z usług UPC to bym nie był ich klientem. Nie znaczy to oczywiście, że jestem w operatorze bezgranicznie zakochany, zostanę z nim na zawsze i uważam, że w ogóle nie ma wad. Zawsze jest pole do poprawy. Dlaczego mam zmienić nastawienie i zacząć myśleć jak firma nie konsument? Jestem konsumentem przeież. 

To skoro operator za coś nie chce zapłacić, to może jest ku temu jakiś przyczyna a może firma zmienia swoją strategię i doszli do wniosku, że nie będzie wsparcia już starszych produktów (bo wprowadza nowe) - wszystko ma swoje uzasadnienie bo to decyzje biznesowe

Jak ja coś albo @GDA albo ktoś inny napisze coś pozytywnego to przyklejasz nam łatkę towarzystwa wzajemnej adoracji - czyli Ty chwalić operatora możesz, my nie.

My towarzystwo adoracyjne a Ty tylko konsument...

Przypomnę, że MY też ciśniemy po operatorze i to równo, też operatorowi wytykamy wady - tylko problem jest taki, ze nasz w tym i Twój głos nie jest słyszalny (z przyczyn juz tu wielokrotnie przytaczanych).

Zmiana nastawienia - bo wtedy byś zrozumiał jak naiwne w pewnych segmentach są Twoje oczekiwania w kierunku operatora i to tak wielkiego, że każda decyzja podejmowana jest nie tu w Polsce a gdzie indziej.

@krzysztofszymanapisał(a):

Jakość 73 Siła 98 także panie inżynierze coś nie wypaliło.

No to już wiesz co jest problemem - jakość sygnału jest tu najważniejsza.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Moderator
1010 661 162

Temat wyczyszczony. @krzysztofszyma następne łamanie Zasad Społeczności UPC zostanie odpowiednio nagrodzone. Wszystkim innym proponuję po kuble zimnej wody, żeby dyskusja nie przerodziła się w ostrzejszą wymianę zdań i wycieczki personalne.

Nauczyciel
491 102 3

@Marionapisał(a):
...  do zwykłego oglądania, pstrykania z kanału na kanał horizon się jak najbardziej nadaje i mogę go polecić. Schody się zaczynają kiedy chcemy coś nagrać i potem to obsłużyć (np. chyba jeszcze nikt nie wspominał ... nie ma po prostu opcji żeby trafić stop klatką w miejsce bo ta działa z opóźnieniem, z cztymś takim to się nigdy i nigdzie nie spotkałem)

Do zwykłego oglądania jednak bardziej mi służy karta CI+.Nie ma co się rozwodzić na temat zalet takiego rozwiązania związanych z lepszą jakością obrazu bo taka jest na korzyść modułu Do nagrywania, HBO OD i replay mam dekoder. 

Jeśli nowy dekoder skupi w sobie te cechy, które wymieniłem to będzie ogromny sukces.

.....................................................................................................
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu jego napisania i nie może służyć jako dowód przeciwko niemu w dniu kolejnym.Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Wykładowca
848 220 36

@Szeptacz, U mnie jest akurat na odwórt. Do zwykłego skakania po kanałach mogę wykorzystać horizon, jednak gdy chcę już coś nagrać to wolę wykorzystać mediamoduł, głównie z powodów o których pisałem Ci w innym wątku. 

Inspirator
4 0 0

Przepraszam jest na odwrót, siła jest powyżej dobrej jakieś 70% a jakość to cały pasek 100%.

Po drugie jaki mialoby to wpływ, odnośnie przewijania na żywo? Jak widać że to się dzieje po stronie dekodera/ konfiguracji z dyskiem odczytu danych czy coś. 

GDA
Pan Abonent ;-)
1367 682 107

dzwon do DWT i zgłoś że masz wahania sygnału skoro teraz masz 70/100.a wcześniej mniej 

to że nagranie leży na dysku fizycznym w dekoderze nie ma znaczenia 

całe zlecenie jego odtworzenia bazuje na chmurze dlatego przy słabej jakości sygnału masz z tym problemy

---
Inspirator
9 4 0

@GMateusz

Co w temacie aktualizacji jeżeli chodzi o tryb ECO ?

Przejrzałem instrukcje obsługi dekodera Horizon, brak jakiejkolwiek oficjalnej informacji o poborze energii przez dekoder, taka informacja jest wymagana unijnymi dyrektywami, proszę o link do dokładnych danych technicznych dekodera Horizon zawierającej tą informację.

GDA
Pan Abonent ;-)
1367 682 107

@witekplnapisał(a):

proszę o link do dokładnych danych technicznych dekodera Horizon zawierającej tą informację.

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007465

---
Inspirator
9 4 0

Tzn to są jakieś pytania i odpowiedzi a nie karta techniczna produktu chciałbym to w wersji że tak powiem normalnej, czyli podane normy w jakich zostały przeprowadzane badania itp itd z logo UPC no i pełne dane, czyli zużycie przy włączonym i wyłączonym dekoderze.

Biorę jakąkolwiek instrukcję sprzetu elektronicznego i tam mam:
• Klasa wydajności energetycznej: XXX
• Zużycie energii w trybie włączenia (W): XX W
• Roczne zużycie energii (kWh)*: XX kWh
• Zużycie energii w trybie gotowości (W)**: 0,50 W

Na samym końcu logo producenta/ dystrybutora, takie cos to mogą zaraz zmienic na stronie, no ale nic, coś jest.

Najlepsze jest to:

Uwaga: jeśli po uruchomieniu dekodera w trybie Standardowym lub Eco zauważasz jego nieprawidłowe działanie, zresetuj go, tj. wyłącz z prądu na chwilę i ponowne włącz

Obstawiam że 99,9% osób podpisujących umowę wraz z dekoderem nie jest świadomych faktycznego poboru mocy w trybie SZYBKIM na CZUWANIU. Inne tryby są bezużyteczne a obstawiam że ECO jest wprowadzony na siłę pod naciskiem UE. Wobec czego domniemuję że jednak podchodzi to pod zbiorowe łamanie praw konsumentów.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/platforma-horizon-upc-polska-liczba-uzytkownikow

500 tysięcy dekoderów * różnica 14W (15 tryb szybki-1W tryb ECO)* 20h/ dobę (czuwanie)= 500000 * 14 * 20 = 140000kWh * około 0,55 zł (średnio dla G11)= 77000 zł / dobę wyrzucają do śmietnika wszyscy użytkownicy HORIZONA * 365 dni w roku = 28.105.000 zł rocznie - dużo czy mało ?

To jest np ok 1/5 tego co zebrał WOŚP w 2018, nie lepeij było by to im dać a nie jakiemuś molochowi energetycznemu ?

Dobrze liczę czy cos pokręciłem ?

Cena prądu :https://zaradnyfinansowo.pl/ceny-pradu/

GDA
Pan Abonent ;-)
1367 682 107

chciałeś link do zużycia prądu w odpowiednich trybach

dostałeś to więc czego jeszcze nie rozumiesz?

---
Inspirator
9 4 0

A gdzei napisałem że czegoś nie rozumiem ?

To nie są dane techniczne i tyle.

Nauczyciel
655 448 61

Skorzystaj w takim razie z oficjalnego kanału DWT i popros o przedstawienie danych ktore potrzebujesz.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting