UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Wykładowca
721 173 26

Re: Horizon - tryb eco

@Pablo, nie ma to większego sensu. UPC takich tematów unika jak ognia. Jakiś czas temu wysłałem prośbę o udostępnie wolnych części kodu horizona, ale nawet nie dostałem odpowiedzi, mimo że zgodnie z licencją GPL taki kod powinien mi zostać udostępniony. No nic, trzeba bedzie tematem zainteresować jakąś fundację, która będzie mogła wytoczyć proces o naruszenie praw autorskich i praw pokrewnych. 

Z trybem ECO jest tak samo, ewidentnie są tutaj naruszanie zbiorowe interesy konsumentów. Gdyby się komuś chciało powalczyć, to może zrobić UPC spore problemy.

GDA
Pan Abonent ;-)
1257 653 100

@witekplnapisał(a):

A gdzei napisałem że czegoś nie rozumiem ?

To nie są dane techniczne i tyle.

ale dowiedziałeś się ile pobiera prądu dekoder? 

więc skoro się dowiedziałeś i okazało się że jednak to działa na prąd i musi tyle pobierać to po co dalsza dyskusja?

co.za różnica czy dowiesz się tego z oficjalnego źródła jakie podałem czy dostaniesz to na papierku z logo UPC

to będą wciąż te same wartości 

Nauczyciel
514 376 46

Ehh wytaczajcie działa, robcie co musicie. Dajcie tylko znak jak sie sprawa skonczyla.

Co do kodu, podejrzema ze jupici ma swoj wlasnt middleware a za fimware odpowiedzialny jest producent, napisales do niego ?

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Wykładowca
721 173 26

@Pablo, na wytaczanie dział trzeba jeszcze mieć czas i chęć. Mam ciekawsze rzeczy do robienia. Co nie zmienia faktu, że UPC pod tym względem jest jak małe firemki z chin, a nie duza korporacja dzialajaca w UE i moze tutaj łamać prawo.

Do arrisa napisałem i pewnie kod dostanę. Nie zmienia to jednak faktu, że podmiotem wobec mnie odpowiedzialnym jest UPC, a nie arris.

Nauczyciel
514 376 46

O ile mi wiadomo to podmiot odpowiedzialny za udotepnienie kodu który został użyty w ramach licencji GPL to ten który z niego skorzystał. Wiec jeżeli arris z niego skorzystał a jupici dało swoj własny middleware to kto jest odpowiedzialny? 

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Wykładowca
721 173 26

Podmiot rozpowszechniający binaria, w tym wypadku UPC. Przykładowo, jeśli umieszczę na serwerze binaria jakieś dystrybucji Linuxa, to powinienem również zamieścić źródła, lub udostępnić je na żądanie.

Profesor
1355 604 50

@witekpl

Poproszę odpowiednie dane, że tak powiem w formie oficjalnej, gdzie wskazano/zawarto  co powinny zawierać "interesy konsumenta" w odpowiedniej ustawie by nie były łamane.

Poproszę też dyrektywę, która wskazuje jakie cechy, jakie walory użytkowe, techniczne ma mieć sprzęt w odpowiednim trybie poboru mocy.

Co do liczenia zużycia mocy przez Horizona - Kolega powinien jeszcze wyłączyć lodówkę, nie korzystać z odkurzacza czy mikrofalówki, o piekarniku nawet nie wspominam.... Kolega wie ile to bierze prądu?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Profesor
1572 418 80

@zylxnapisał(a):

Podmiot rozpowszechniający binaria, w tym wypadku UPC. Przykładowo, jeśli umieszczę na serwerze binaria jakieś dystrybucji Linuxa, to powinienem również zamieścić źródła, lub udostępnić je na żądanie.

Tylko, że jeśli chodzi o dystrybucję Linuxa to Ty jej binaria umieszczasz jako osoba prywatna i w sumie to Ty decydujesz czy udostępnisz te źródła czy nie. A w przypadku firm zazwyczaj umowy mówią o tym czy firma mająca binaria w ogóle może udostępnić źródła czy nie

https://zanimnapiszesz.info
Profesor
1355 604 50

@zylx

Przypomnę tytuł wątku "Horizon - tryb eco"

W TYM temacie nikogo to NIE interesuje, że masz problem z jakimś tam kodem i kto Ci nie chce tam czegoś dać.

A wysyłanie innych, bo zgłosili naruszenie niby interesów konsumenta w tym aspekcie pozostawię bez komentarza.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
14 4 1

@KOCUREK1970

Ależ oczywiście proszę:

Dyrektywa 2005/32/WE https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:32005L0032

wraz z rozporządzeniem 1275/2008 https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX:32008R1275

okraśla max pobór energii w trybie czuwania do sprzętu elektronicznego użytkowanego w "środowisku domowym".

Skoro w reklamie, UPC informuje że urządzenie przez nich dostarczone może nagrywać więc chyba rozumiesz (chyba że nie) że może odtwarzać dany materiał, nie ma mowy że nie robi tego w trybie ECO, nie ma żadnej mowy o trybach pracy dla nagrywarki. Oczywiście jest oficjalnie dostępna informacja że nie działa wtedy sieć WiFi (internet) oraz telefoniczna - i jak zauważyłeś chyba nie kwestionuję tego że tak jest. Niech UPC oficjanie przyzna ze ich HIPER  dekoder HORIZON  "NAGRYWA / ODTWARZA" tylko w trybie SZYBKIM który ma pobór 15W Stand-by i niech to wyraznie zaznaczą w REKLAMIE i MATERIAŁACH, tylko o to chodzi - tylko wtedy nie mogli by się chwalić że urządzenie nagrywa, bo w trybie ECO jest to poniekąd nieprawda, bo nagrać i nagra ale nie odtworzy.

Tu nie chodzi o to co jest dla kogo akceptowalne - zrozum to - tylko jak takie korporacje okłamują klientów. Ja włączam dziennie to pudełko 1x, więc mogę poczekać 1,5-2min na start, ale chciałbym zeby działały przy tym wszystkie funkcje zgodnie z REKLAMĄ.

Jak reklamowałem to g... to po kilku resetach straciłem wszystkie nagrania a następnie wymieniono mi go na niby nowy, po czym po kilku nagraniach znowu było to samo. Mam znowu go reklamować ? Dlatego chciałem oficjalne dane + instrukcja + reklama i trzeba napisać pismo niech to ktoś sprawdzi kto sie zna na przepisach i potrafi je zinterpretować właściwie, ja jako konsument nie muszę sie znać na dyrektywach/rozporządzeniach/ wytycznych do nich - mam dostać sprzęt który jednak działa zgodnie z nimi - włącznie z poborem mocy w trybie czuania/ wyłączenia. Urządzenie zostało wprowadzone do obrotu, a jednak nie spełnia dyrektywy, tzn spełnia ją ale nie posiada wtedy funkcji zgodnie z reklamą - wiec ja czuję że cos tu nie gra.

Powiem tak, po ataku jaki widzę to mogę też domniemywać że tu nie tylko @GMateusz jest pracownikiem UPC

Pozdrawiam

Profesor
1572 418 80

Czy dyrektywa z rozprządzeniem o których mówisz są zaimplementowane w polskich przepisach prawnych?

Zawodowiec
94 40 0

Ciekawy artykuł o trybie czuwania. Jest w nim też o "doskonałym i wielbionym" Horizonie:

https://oszczedzanienaetacie.pl/jak-oszczedzac-na-pradzie/tryb-czuwania/

Cały temat aktualnie bardzo na czasie. Bo i smog i problemy z podwyżkami cen prądu itp.

Niemcy np zamykają właśnie ostatnią kopalnię węgla...

Nie można tego tak lekeceważyć.

Przepisy prawne to jedno. A zdrowy rozsądek i przyzwoitość to drugie. Trzeba zachowywać i to i to.

http://docplayer.pl/2727967-Ograniczenie-zuzycia-energii-w-stanach-czuwania-i-wylaczenia-zgodnie-z-d...

Profesor
1572 418 80

No to spójrz na nazwę tematu to będziesz wiedział, że Horizon może być też sprzętem pobierającym mniej energii właśnie w stand-by

Profesor
1355 604 50

@witekplnapisał(a):

@KOCUREK1970

Ależ oczywiście proszę:

Dyrektywa 2005/32/WE https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:32005L0032

wraz z rozporządzeniem 1275/2008 https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX:32008R1275

okraśla max pobór energii w trybie czuwania do sprzętu elektronicznego użytkowanego w "środowisku domowym".

Ale mnie pobór energii nie interesuje.

Ale jeśli dyrektywa określa pobór do mniej niz 1W - to HZN spełnia dyrektywę czy nie?

Mnie interesują przepisy prawne, dyrektywy określające jak sprzęt ma w danym trybie pracować, co ma mieć aktywne, jak ma działać, jakie funkcjonalności mają być w danym trybie poboru mocy aktywne a jakie wyłączone.

@witekplnapisał(a):

Tu nie chodzi o to co jest dla kogo akceptowalne - zrozum to - tylko jak takie korporacje okłamują klientów. Ja włączam dziennie to pudełko 1x, więc mogę poczekać 1,5-2min na start, ale chciałbym zeby działały przy tym wszystkie funkcje zgodnie z REKLAMĄ.

Pokarzesz mi tą reklamę, gdzie UPC kłamie mówiąc o trybach poboru mocy i co ma w danym trybie działać?

Innowator
14 4 1

Jeżeli Ciebie pobór mocy nie interesuje to po co w temacie piszesz ?

https://www.upc.pl/telewizja/poznaj/poznaj-nasza-telewizje/dekoder-horizon/

"Nagrywaj do 4 programów jednocześnie

Córka nagrywa koncert a Ty chcesz nagrać mecz? Nie musicie już wybierać! Dekoder Ho­rizon może nagrywać aż do 4 programów jed­nocześnie! A do tego 500 GB dysk pozwala nagrać blisko 300 godzin Twoich ulubionych programów! Teraz możesz nagrywać dowolne programy lub całe sezony ulubionych seriali!"

Ustawiam tryb ECO + nagrywanie. Niestety w trybie ECO materiału nagranego juz nie odtworzę (czarny ekran przez kilkanaście sekund przy próbie odtwarzania i powrót do menu) dla Ciebie to normalne, dla mnie nie. A informacja że jak cos nie działa po włączeniu dekodera z trybu eco to mam zrestartować dekoder Powiem tak, może mam dorobić obok wyłącznika światła wyłącznik do dekodera Horizon, będę przed włączeniem go zawsze najpierw wyłanczał zasilanie  na chwilkę . Dla Ciebie to dalej normalne, dla mnie nie. Dlatego takie korporacje w Polsce mają się jak pączki w maśle, bo nawet użytkownicy bronią ich produktów pomimo że ten "produkt/ usługa" to bubel.

Powiem Ci tak piszesz że aż mnie barciej podkorciło żeby jednak napisać pismo do UOKiK i zobaczymy, jak napiszą mi że wszystko jest OK i się czepiam to będę musiał odwołać to co napisałem, jednak jako konsument czują że mam rację, UPC też to wie, dlatego robi wszystko (pozorne działania reklamacyjne - przywracanie ustawień fabrycznych + wymiana dekodera) żeby tematu unikać zamiast po prostu naprawić ten tryb i zamknąć sprawę.

Napiszę tak, nigdy nie przyszło by mi do głowy, że w 21 wieku, tak duża firma jak UPC nie jest w stanie poradzić sobie z zarządzaniem energią w ich dekoderze.

Pamiętacie stare magnetowidy VHS, każdy miał tryb stand-by i po powrocie z tego trybu na każdym dawało się odtworzyć poprzednio nagrany materiał, gdyby tak nie było reklamowalibyście ten sprzęt jako niesprawny, a to lata temu było.

Fakt że były inne normy, bo stand-by miał wtedy  2-5W, ale w końcu mamy postęp chyba ?

Chyba że nie ...........

Koniec z mojej strony w temacie bo to nie ma sensu