UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Nauczyciel
508 100 3

Re: Nie można połączyć dekodera z TV 4k

Może masz włączony w ustawieniach HDMI na wyjściu gdzie jest podłączony dekoder ulepszony format 4K?

.....................................................................................................
Max, Eleven, HBO GO, C+ Prestige, Netflix 4K, Amazon Prime Video
gst
Specjalista
45 9 2

@Szeptacznapisał(a):

Może masz włączony w ustawieniach HDMI na wyjściu gdzie jest podłączony dekoder ulepszony format 4K?

Właśnie nie mam opcji by to zmienić :( instrukcja obsługi nic nie mówi na ten temat...

teraz przestał mi nagle działać połączenie hdmi pomiędzy pc a tv... tylko zamieniłem miejscami wtyczki, wróciłem do starego podłączenia i już nie działa.... co za weekend 

Profesor
1526 606 62

@gstnapisał(a):

.teraz przestał mi nagle działać połączenie hdmi pomiędzy pc a tv... tylko zamieniłem miejscami wtyczki, wróciłem do starego podłączenia i już nie działa.... co za weekend 

A kablami żonglowałeś oczywiście przy włączonym tv i komputerze

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
gst
Specjalista
45 9 2

@KOCUREK1970napisał(a):

@gstnapisał(a):

.teraz przestał mi nagle działać połączenie hdmi pomiędzy pc a tv... tylko zamieniłem miejscami wtyczki, wróciłem do starego podłączenia i już nie działa.... co za weekend 

A kablami żonglowałeś oczywiście przy włączonym tv i komputerze

Tak, to fakt. Po godzinie ponownych prób, dziesiątce restartów, wreszcie załapało. 

Jesli chodzi o Horizon to: 

-tv wyłączony

-wlaczam tv, włączam horizon (pilotami)

-połączenie nie działa (czarny ekran) lub skaczący ekran 

- po kilku razach wyjmowania/wkładania wtyczki kabla HDMI do tv zaskakuje i działa normalnie (ale dalej rozdzielczość w 720p). Tylko to pomaga. Taki sam proces tylko, ze przy dekoderze nic nie daje. 

Jedno mnie tez ciekawi bo instalator jak zmieniał horizona na nowy to miałem jeszcze wtedy stary tv - były problemy z odbiorem i podłączył się laptopem pod horizona i coś zmieniał. Może teraz tez coś trzeba zmienić jak jest nowy tv? 

Profesor
1526 606 62

@gst

No to masz "nauczkę" na przyszłość - żonglowanie przewodami podczas aktywnego tv, komputera itd, może trwale uszkodzić port HDMI.

A co do reszty:

- odłącz wszelkie przewody podłączone do tv i dekodera (zostaw tylko w Horizonie przewód z sygnałem UPC),

- zresetuj tv,

- wgraj nowego softa do tv (jeśli jest dostępny).

- zresetuj Horizona (można to zrobić bez dostępu do tv - sposób 2):

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007299

- wyłącz wszystko z prądu i podłącz przewody HDMI i co tam jeszcze potrzebujesz między tv a HZN

- włącz najpierw HZN a dopiero po około 10 minutach tv

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Nauczyciel
699 449 66

Jak to nie pomoze to moze warto zwrocic sie do upc z prośba o wysłanie technika.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
gst
Specjalista
45 9 2

Dziękuje za rady. Porty działają poprawnie ponieważ sprawdzałem na kinie domowym - każdy przesyła poprawnie wideo na tv. 

Jutro kupię nowy przewód HDMI. Czy horizon obsługuje standard 2.0? Czy musi być 1.4? 

Czy może być tak, ze tv posiada jakiś np. nowy  Hdcp (2.3) lub podobne i nie chce przez to współpracować z horizonem? 

Profesor
1526 606 62

@gst

Wyższa wersja HDCP jest kompatybilna "w dół".

Swego czasu dekodery C+ i CP też miały problemy z telewizorami.

gst
Specjalista
45 9 2

Ok. 

Udalo mi się przełączyć Horizona na 1080i. 

Pierwotnie był na 1080p ale tv odczytywał i tak tylko 720p. 

Po przełączeniu na 1080i zaskoczyło, oczywiście pojawiły się szumy itd. 

Spróbowałem wiec przełączyć na 1080p oraz „rozdzielczość telewizora” i jedyne co to pojawił mi się czarny ekran. Po kilku sekundach wróciło do 1080i.

mam 5 różnych kabli HDMI i działa mi tylko na jednym, nie mam pojęcia czemu.... wydaje mi się, ze raczej nie powinien to być problem tv. 

W ostateczności oddam do sklepu i wezmę coś innego.... 

gst
Specjalista
45 9 2

Witam ostatecznie okazało się, ze to dekoder Horizon ma uszkodzony port HDMI. Po wymianie na nowy jest ok. 

PS. Przy wymianie upc daje dekodery „refurbished”, który tez działa swoim życiem. Od razu po starcie musiałem przywracać go do ustawień fabrycznych bo nie działała zmiana ustawień, program tv... 

Bylibyście się przyłożyli do nowego dekodera, bo to co się dzieje obecnie to jakiś żart. A byłem tak pozytywnie nastawiony na początku... 

GDA
Pan Abonent ;-)
1424 660 114

@gstnapisał(a):

Bylibyście się przyłożyli do nowego dekodera, bo to co się dzieje obecnie to jakiś żart. A byłem tak pozytywnie nastawiony na początku... 

ale co sie dzieje?

trafiles na uszkodzony box - no coz zdarza sie

od 2015 roku uzywam rozne wersje Horizona od pierwszego LS i zadnych problemow poza globalna awaria w 2016 roku

---
Nie mów do mnie szeptem.
Zimne nóżki w galarecie? Nie znoszę!
Nauczyciel
508 100 3

W nawiązaniu do ostatniej części wypowiedzi @gst

Ja tam nie zamierzam wchodzić z tym dekoderem w kolejny 2020 r.

Cierpliwie sobie czekam.

Albo nowy sprzęt spełni moje oczekiwania, albo zakończę umowę.

O aplikacji na smart tv z pełną listą kanałów i funkcją Replay  i VOD można tylko na razie pomarzyć.

A co tam może ktoś tam na górze UPC niech wie ,że jest takie zainteresowanie ;-).

.....................................................................................................
Nauczyciel
699 449 66

@Szeptacztak ja na to spojrzę rozsądnym okiem to mogę wyrazić tylko moją prywatną opinie że jeżeli, być może kiedyś sie w końcu pojawi apka na TV to nie bedzie to nic innego jak oferta horizon GO ktorą można zobaczyć np. w apce na telefon.

To tak apropos pełnej listy kanałów

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Nauczyciel
508 100 3

@Pablo

Ja to widzę w ten sposób

Dużo zależy od potrzeb klientów i zachowań w tym kierunku konkurencji.

Podobno, że UPC przyspiesza z UHD(..no właśnie) bo takie jest zapotrzebowanie.

Highlighted
Moderator
1058 639 176

Autor kolejnego posta nie w temacie zostanie dodatkowo nagrodzony.