UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Użytkownik
2 0 0

Obcina zaplanowane nagrania

Witam

Od jakiegoś czasu zauwazyłem, że zaplanowane nagrania seriali nie są nagrywane do końca.

Ustawiłem rozpoczęcie nagrania 15 sek. przed i 15 min po nagraniu.

Mimo takich ustawień zaplanowanych nagrań dekoder nagrywa około 4 min przed rozpoczęciem planowanego nagrania i nie dogrywa około 5-6 może 7 minut końcówki

Nie wiem czy na wszystkich kanałach sie tak dzieje ale ja głównie nagrywam seriale AXN i FOX HD.

5 ODPOW. 5
Tytan
999 588 82

Re: Obcina zaplanowane nagrania

Skorzystaj z pomocy

-------------------------------------------

hosting
Tytan
Tytan
1977 979 157

Ale zdajesz sobie sprawe ze z powodu charakteru wiekszosci kanałów ktore sa kanalami reklamowymi, a te reklamy sa przerywane filmami lub inna trescia tak waski zakres nagrywania nigdy nie zadziala

ustaw zarowno z przodu jak i na koncu wiekszy bufor

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Użytkownik
2 0 0

Myslałem, że 15 min na końcu wystarczy a skoro nagrywa 4 min przed rozpoczęciem a mam ustawione 15 sek. to po co mam ustawiać jeszcze więcej przed nagraniem?

I jeszcze taka rzecz. Ten sam odcinek nagrany nastepnego dnia po wybraniu nagrania tylko jednego odcinka nagrywa się cały.

Konto zbanowane
441 160 27

Jest tak ponieważ dekoder "nie wie" co leci w telewizji,  dekoder ma ramówkę i jak  nadawca da informacje że program kończy się o 10:00, a skończy się później to nagranie zostanie obcięte, do tego właśnie służy nagranie i jeśli Ci opcina nadal po nagraniu kawałek to po prostu zwiększ ten czas na max - 30 min i nie będzie problemu.

Niestety nadawcy różnie podają, nie raz puszczą nawet co innego niż to co jest w opisie i stąd błędy.

Tytan
2162 821 71

@firefighternapisał(a):

I jeszcze taka rzecz. Ten sam odcinek nagrany nastepnego dnia po wybraniu nagrania tylko jednego odcinka nagrywa się cały.

Czas w jakim jest emitowany dany program też ma znaczenie - im bliżej wieczora, im bliżej tzw  prime time czas długości bloków reklamowych a dokładnie ich częstotliwość rośnie.

Ja u siebie dla spokojności mam ustawiony bufor na 30 minut 

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.