UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Użytkownik
1 1 0

Pilot do HORIZON

Dla czego pilota do dekodera nie można używać razem z kinem domowym, a można z telewisorami? U mnie telewizor tylko wyświetla obraz, natomiast dźwięk jest przez kino domowe. W takim układzie nie mam możliwości zmiany głośności. Pracujecie może nad tym? Wydaje się że wprowadzenie HDMI - CEC już poprawiło by sytuację.

23 ODPOW. 23
Menedżer Społeczności
232 306 77

Re: Pilot do HORIZON

Skierowałem sprawę do odpowiednich osób i wrócę do Ciebie z odpowiedzią.

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Tagi (3)

U mnie działa tak- pilot uruchamia TV i dekoder. TV podpięte do kina domowego kablem HDMI i kino domowe jak widzi, że TV się uruchomił automatycznie się również samo uruchamia. Jest może 2 sekundowa przerwa bez głosu ale zazwyczaj szybko się uruchamia. Może to rozwiązanie pomoże.

Inspirator
7 6 0

Ja się podłączę pod pytanie kolegi co założył wątek. To jest dla mnie jakaś sprawa której totalnie nie rozumiem. Do kina mam podpięty monitor. Do kina dekoder od którego pilot mojego kina nie obsługuje. Trzy dni już z tym walczę. Nie wiem co przyświecało twórcom tego dekodera. Reszta usług i możliwości mi odpowiada, natomiast brak regulacji głośności z pilota i bezpośrednio dekodera dla mnie dyskwalifikuje ten sprzęt. Internet aż chuczy od problemów z tym związanych i szukaniem uniwersalnych pilotów. To tak jakbyśmy mieli świetnego smartfona z bajerami ale nie dało się z niego rozmawiać. To przecież druga najważniejsza, zaraz po zmianie kanałów funkcja w urządzeniu. Czekam aż mi zmienia spowrotem na mediaboks. 

Nauczyciel
516 372 46

Odpowiedź jest prosta i już tu padła na tym forum.

Otóż to że w najbardziej standardowej konfiguracji czli tej którą posiada 99,9% kolientów (TV+DEKO) uniknąć podwójnej regulacji głośności a co za tym idzie zgłoszeń na zasadzie nie mam dźwięku a tu się okazuje że pomimo maxymalnej głośnosći na TV dekoder jest maksymalnie wyciszony bądź na odwrót.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Moderator
914 596 148

@Tigerp @Pablo @zylx @KOCUREK1970 wasze posty zostały usunięte bo naruszały Zasady Społeczności UPC.

Brak możliwości regulacji głośności dekodera Horizon to celowy i przemyślany feature, który został przez nas wdrożony. Jak wspomniał wyżej @Pablo jest to rozwiązanie preferowane przez znaczącą większość naszych klientów, stąd ukłon w ich stronę. Jeśli ktoś traktuje to bardziej jako bug a nie feature to bardzo mi przykro, że decyzja naszej firmy nie spotkała się z waszą akceptacją. Zaznaczam, że działanie dekodera na pewno nie ulegnie zmianie w przyszłości i nie wprowadzimy opcji regulacji głośności boxa. 

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Inspirator
7 6 0

Sądzę że bardziej nie przemyślany. Jeśli ktoś pomyli głośności na pilotach to można to naprawić w parę sekund. I zawsze można. Mi natomiast nie jesteście pomoc w tej kwestii wcale. Sterowanie głośnością w tym dekoderze to 100% rozwiązalności problemu. Jego brak te problemy mnoży. Kompatybilność sprzętu itd. Ktoś za chwilę kupi najnowszy tv i też nie będzie działać. Jeśli kolega twierdzi że to było przemyślane, to martwi mnie to tym bardziej. W moim odczuciu świadczy jeszcze bardziej na niekorzyść. Niestety klienci za to zapłacą nerwami i straconym czasem 

Moderator
914 596 148

@Tigerp proszę nie dublować postów, tylko używać opcji "edytuj".

Zgodnie z wyjaśnieniami, które są przekazywane mailowo w trakcie usunięcia danego posta (chyba, że masz wyłączone powiadomienia) większość wątku została usunięta na podstawie pkt. 2, pkt. 4 i pkt. 10 Zasad Społeczności UPC.

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Wykładowca
711 168 26

@GMateusz , Nie pozostaje nic innego jak taką decyzję biznesową mocno skrytykować. Jest ona w mojej ocenie błędna i nieprzemyślana. Kompletnie nic nnie stoi na przeszkodzie by wprowadzić rozwiązanie jak u konkurencji, gdzie to konsument decyduje, czy pilotem z dekodera chce zmieniać poziom głośności w TV czy boxa. Wtedy zadowolona jest nie większość, a wszyscy.

A tak, jest kolejny kamyczek do ogródka dlaczego dekoder Horizon zbiera tęgie cięgi wśród swoich użytkowników. Niestety, ale Internet jest pełny negatywnych opinii na jego temat.

Inspirator
7 6 0

@GMateusznapisał(a):

@Tigerp proszę nie dublować postów, tylko używać opcji "edytuj".

Zgodnie z wyjaśnieniami, które są przekazywane mailowo w trakcie usunięcia danego posta (chyba, że masz wyłączone powiadomienia) większość wątku została usunięta na podstawie pkt. 2, pkt. 4 i pkt. 10 Zasad Społeczności UPC.

Zapoznałem się z regulaminem i mimo wszystko uważam że niesłusznie te posty zostały usunięte. Uważam wręcz że dyskusja była bardzo potrzebna a szczególnie dla tych którzy tutaj wejdą by swój problem rozwiązać i dowiedzieć się jak to wszystko funkcjonuje. 

Highlighted
Moderator
914 596 148

@Tigerp interpretację Zasad Społeczności UPC proszę zostawić moderacji. Posty je naruszały więc poleciały. Możecie toczyć dalszą dyskusję przestrzegając w/w zasady.

@ogromny wybacz mój błąd.

Omnibus
201 46 24

Witam. I ja mam kłopot z tym pilotem nie moge uruchomić TV 43UK6300MLB .Nie działają kody 1628 i 0900 iwyszukiwanie.I te "ulepszenia" powodują że mam utrudnienia i nikt nie pomoże. Co robić? 

Profesor
1350 601 51

@Fredek50napisał(a):

Witam. I ja mam kłopot z tym pilotem nie moge uruchomić TV 43UK6300MLB .Nie działają kody 1628 i 0900 iwyszukiwanie.I te "ulepszenia" powodują że mam utrudnienia i nikt nie pomoże. Co robić? 

Pilot Logitech Harmony Panie Ferdku i powinno działać.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
7 6 0

@GMateusznapisał(a):

@Tigerp @Pablo @zylx @KOCUREK1970 wasze posty zostały usunięte bo naruszały Zasady Społeczności UPC.

Brak możliwości regulacji głośności dekodera Horizon to celowy i przemyślany feature, który został przez nas wdrożony. Jak wspomniał wyżej @Pablo jest to rozwiązanie preferowane przez znaczącą większość naszych klientów, stąd ukłon w ich stronę. Jeśli ktoś traktuje to bardziej jako bug a nie feature to bardzo mi przykro, że decyzja naszej firmy nie spotkała się z waszą akceptacją. Zaznaczam, że działanie dekodera na pewno nie ulegnie zmianie w przyszłości i nie wprowadzimy opcji regulacji głośności boxa. 

Aby twoja odpowiedź nie była gołosłowna wypadałoby przytoczyć przynajmniej statystyki. Chętnie je poznam. Czy mógłbym również poznać różnice procentową między tymi którzy mieli zastrzeżenia wobec różnicy głośności między różnymi urządzeniami a brakiem możliwości tej regulacji i synchronizacji z aktualnym sprzętem? Jak się domyślam, na infolini, raczej rzadko pytają kto jaki sprzęt ma w domu. Częściej pytają czy ktoś się zgadza? Uprzedzam  , że  pomimo usuwania moich postów, dysponuję ich kopią w oryginale i jestem w stanie udowodnić  treść całej naszej polemiki na ten temat zainteresowanym. 

Nauczyciel
516 372 46

To ja powtórze bo widze opór jednostki.

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007440

Wskaż mi miejsce gdzie opisywanym urządzeniem dla Horizon jest coś innego niż telewizor.

Polecam zapoznać się z następującymu punktami Regulaminu świadczenia usługi
Rozdział III, § 11, pkt 2

Rozdział X, § 35, pkt 3

Przypominam że musiałeś podpisać się pod regulamienm w celu zawarcia umowy.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting