UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

Inspirator
9 0 0

Pilot Horizon

Witam, być może niedługo będę miał usługi UPC. Mam problem z postawieniem horizona w odpowiednim miejscu. Otóż, telewizor, a horizon będzie dzielić ściana. Telewizor oczywiscie połaczony przez kabel HDMI.  I moje pytanie brzmi, czy komunikacja między nimi będzie działać bez problemu. Z tego to wyczytałem, pilot niby działa radiowo, a także można go sparować z tv, do podstawowych funkcji. Przesunięcie horizona pod tv wiązało by się z przerobieniem instalacji do podłączania dwóch kolejnych poziomów w domu. Pozdrawiam

Tagi (2)
15 ODPOW. 15
GDA
Pan Abonent ;-)
1220 639 101

Re: Pilot Horizon

Witaj na społeczności 

ściana czy ścianka działowa? bo jak to pierwsze to nie zadziała 

Wykładowca
711 168 26

@@Ballwi, Rozumiem że HDMI już puszczony przez ścianę? Ni widzę powodu, jeśli tylko kabel jest dobry, by był jakikolweik problem z komunikacją tv-horizon. Jeśli ściana nie jest zbyt gruba będzie się dało sterować horizonem za pomocą pilota. Technik UPC może też przerobić insatalcjęprzy podłączeniu. 

Inspirator
9 0 0

Zamieszczam plan, gr ściany niecałe 30 cm, HDMI pod ścianie do tv.IMG_20181220_101914.jpg

GDA
Pan Abonent ;-)
1220 639 101

Nie ma takiej opcji abyś obsłużyl Horizona w takiej pozycji 

Horizon ma pilot na radio i bardzo dobry zasięg 

może stać gdziekolwiek ale musi być to samo pomieszczenie

Inspirator
9 0 0

Ale rozumiem, że jesteś pewien. Jeszcze moglbym przepuścić kabelek przez ścianę ( odbicie lustrzane (, wtedy było by w salonie ( taki plan awaryjny ).

Wykładowca
711 168 26

@Ballwin, przetestuj. Dokładnie nikt CI nie powie. Teraz się trochę pobawiłem i pilot przez dwie ściany działa, ale wraz z wzrostem odległości  pojawiają się problemy. 

Moderator
914 596 148

@Ballwin czemu chcesz sobie tak życie utrudnić? Co w przypadku gdybyś był zmuszony do skorzystania z usług dostawcy, który nie posiada dekodera z pilotem radiowym? 

Jak dla mnie w tej konfiguracji to nie zadziała. 

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Inspirator
9 0 0

Tak jak pisałem, mam już skrętkę rozprowadzoną na poziom 1 i poziom 3. Jakbym dekoder podprowadzil pod tv wiązało by się z kłopotami ( m.in.przedłużanie kabli ). Wiem, że ciągnięcie kabla i tak mnie czeka więc wolę przeciągnąć jeden HDMI i spokój niż koncentryk, a później jeszcze skrętki. Jak będzie remont to wtedy się pomyśli. Pozdrawiam

Profesor
1341 600 50

@Ballwin

Z przewodem HDMI powyżej 7m mogą być problemy.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Wykładowca
711 168 26

@KOCUREK1970, są optyczne przewody hdmi gdzie odległość nie ma znaczenia 

Profesor
1341 600 50

@zylxnapisał(a):

@KOCUREK1970, są optyczne przewody hdmi gdzie odległość nie ma znaczenia 

A Autor taki posiada?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
9 0 0

Dajcie linka, który by pasował. Długość potrzebna 15 m( wyszło 12 m ). Ewentualnie mogę dokupić wzmacniacz HDMI. Na allegro za 30 zł , ale nie wiem czy są coś warte

Wykładowca
711 168 26

@Ballwin, przeczytałem na spokojnie o co Ci chodzi i chyba dopiero teraz zrozumiałem. Chcesz postawić horizona tam gdzie chcesz, bo masz do tego miejsca pociągnięte kable ethernetowe, tak? Czyli chcesz używać horizona również jako modemorouter i nie chcesz tych skrętek niepotrzebnie ciągnąć do pokoju gdzie jest tv. 

To moim zdaniem, dużo lepszym wyjściem zamiast kupować długi i drogi kabel hdmi pociągnąć do telewizora tani koncentryk, horizona postawić przy tv a w przedpokoju(?) Postawić osobny modemorouter ConnectBox. Dużo lepsze i łatwiejsze rozwiązanie. Możesz poprosić @GMateusz czy innego moda by umówili Cię na darmową dekonsolidacje, czy jak to się fachowo nazywa (oddzielny modemorouter).

Inspirator
9 0 0

@zylx@Yhy, czyli, kabel biegnie przez okno - od tej strony jest słup ( okno na  planie jest przy literce H w Hollu ), później następuje dekkonsolidacja ( z jednego kabla są dwa kabelki dzięki jakiejs przejściówce  ). Jeden biegnie pod tv do horizona, a drugi zostaje w przedpokoju. Czy dobrze zrozumiałem