UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Inspirator
3 0 1

Pilot IR a Horizon

Witam,

Od kilku miesiecy jestem uzytkownimiem dekodera Horizon. Jako, że oprocz TV i dekodera mam do obslugi amplituner przez, ktory wychodzi dzwiek, nie moge uzywac jednego pilota. Przegladajac internety znalazlem rozwiazanie na ten problem - pilot uniwersalny Harmony 350 (ustawienie PACE DMC7002KLG) - . Wszystko fajnie działalo przez tydzień. Obsluga dekodera po IR prawnie niczym sie nie rozni od obslugi radiowej pilotem dedykowanym. Jednak od 2 dni dekoder nie jest w stanie odbierac komend z pilota na IR. Ba, wczesniej moglem normalnie operowac dekoderem przez pilot od mediabox. Rowniez to aktualnie nie jest mozliwe. Probowalem przywrocic ustiawenia fabryczne, nic nie dalo. Nawet po tym mialem problem ze parowaniem pilota horizon. Zazkoczylo dopiero za ktoryms razem. 

Majac powyzsze na uwadze, mam dwa podejrzenia:

1) Padl odbiornik IR w dekoderze (tylko jak tutaj wyjasnic ze w koncu udalo sie sparowac pilot- bo przeciez on rowniez po IR sie komunikuje przy parowaniu)

2) 3 dni temu wyszla jakas tajna cicha aktualizacja oprogramowania softu dekodera ktora wylaczyla obsluge dekodera za pomoca IR.

Za drugim rowniez przemawia to, ze probowlame uzyc pilota mediabox na innym dekoderze i rowniez nic sie nie dzialo. Niestety poki co nie jestem w stanie sprawdzic swojego pilota Harmony na innym dekoderze (ale to sprawdze).

Czy moze mi ktos potwierdzic moje przypusazczenia, albo sprawdzic (jezeli jest rowniez uzytkownikiem pilota Harmony) czy u niego wszystko dziala w porzadku ?

Tagi (4)
5 ODPOWIEDZI
Inspirator
3 0 1

Re: Pilot IR a Horizon

Odpowiem sam sobie:

Problem na 100% po stornie UPC. PRawdopodobnie aktualizacja oprogramowania wylaczyla obsluge IR. Teraz dziala na 2 sprawdzanych horizonach. I pilot Harmony i pilot MediaBox. Widocznie dzis w nocy byla nowa aktualizacja ktora naprawial problem. Jak teraz cos beidze podobnego z dioda, to po prostu bede musial poczekac jakis czas

Moderator
753 495 132

W ostatnim czasie nie przeprowadzaliśmy żadnych aktualizacji oprogramowania dla dekoderów Horizon. No chyba że Twój jakimś cudem miał jeszcze starą wersję i przez długi czas nie pobrał sobie update'u. Tak czy tak skoro problem rozwiązany to nie ma co drążyć.

Inspirator
3 0 1

Problem roziwazniy anie podrazyl bym dalej. Bo nie tylko moj dekoder mial ten problem, ale w tym samym czasie inny w innej zupelnie lokalizacji (prosilem inne osoby o psrawdzenie). Problem wystepowal od nocy z poniedizalku na wtorek, a skonczyl sie po nocy z czwartku na piatek. Zatem wyglada to na bardizej globalny, niz jednostkowy problem Cos musialo byc po stornie UPC.

Użytkownik
1 0 0

Jak wygląda obsługa IR przez Horizon obecnie ?

Moje pytanie wynika stąd, że chciałem użyć IR hub Broadlink mini3 do obsługi urządzenia. 

Kody IR zczytałem z pilota logitech harmony.

Pilot sam w sobie bez problemu obsluguje Horizon, niestety, sam dekoder nie reaguje na sygnał z bradlinka. 

Użytkownik
2 0 0

Podobny problem występuje na Mediaboxach, które w żaden spsób nie reagują na sygnały IR z broadlinka. Liczyłem na to, że Horizon radzi sobie jednak z IR a tu taka niespodzianka. Od innych użytkowników słyszałem, że dekoder Vectry dobrze współpracuje z Broadlinkiem.