UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
4 0 1

Problem z dekoderem Horizon - karta sieciowa po kablu ethernet nie wykrywa połączenia 1 Gb/s

Cześć,

Mam problem z dekoderem od UPC - Horizon. Już nie mam pomysłów. Mam pakiet 300 Mb/s + TV a karta sieciowa Realteka nie może tego obsłużyć. 

Raz karta sieciowa wykrywa połączenie 10 Mb/s, raz 100 Mb/s - więc daleko mi do tych 300. Po 5 GHz leci normlanie 250-300 , problem jest z kablem. Myślałem, że to wina kabla ale kupiłem nowiutki UTP 5e - po podłączeniu to samo, raz wykyrwa 10 raz 100. Ciekawe jest to, że na Connectboxie (został mi po poprzedniej umowie, a jeszcze nie zdążyłem zdać) nie mam tych problemów, wykrywa elegancko 1 Gb/s. 

To co zrobiłem do tej pory:

-wymiana kabla rj-45 na nowy - nie dało efektu

-aktualizacja sterowników karty sieciowej ze strony producenta - nie dało efektu

-ustawiłem na sztywno 1 Gb/s na full duplex i na przemian z auto handshake - nie daje efektu

-podpięcie się na tym samym kablu pod inne urządzenie od UPC - ConnectBox - dało efekt, net działa jak szalony po kablu ale w tym rzecz, że mam pakiet TV, a na ConnectBoxie on nie działa :(

1234.jpg123.jpg

help bo już nie mam pomysłów

edit: zapomniałem dodać system to Windows 10

6 ODPOW. 6
Tytan
2155 820 71

Re: Problem z dekoderem Horizon - karta sieciowa po kablu ethernet nie wykrywa połączenia 1 Gb/s

@montechristo 

Witaj w naszej społeczności.

Horizon ma dwa porty LAN, podepnij się pod drugi port.

Można jeszcze zresetować Horizon w sekcji modemowej.

By to zrobić, należy wcisnąć przycisk reset modem i trzymać go wciśnięte przez 30 sekund. Potem puszczamy przycisk i dajemy kilka minut Horizonowi, by się uruchomił ponownie.

Przycisk resetu jest na tylnej ściance dekodera.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
4 0 1

Re: Problem z dekoderem Horizon - karta sieciowa po kablu ethernet nie wykrywa połączenia 1 Gb/s

dzięki KOCUREK za odpowiedź, ale przepinania już próbowałem, teraz mam 10 Mb/s ;/ 

resetowania jeszcze nie próbowałem, ale śmiem wątpić, że to naprawi problem, spróbuje później

testowałem jeszcze na służbowym laptopie, ten sam kabel, ten sam port, na laptopie też windows 10 i karta sieciowa realteka i też złapało 10 Mb/s :(

więc może to kwestia dekodera, który gryzie się z kartami realteka, te porty w dekoderze powinny być gigabitowe, byłoby dziwne jakby upc sprzedawał internet 300 Mb/s a oferował sprzęt, który na portach puszcza max 10 Mb/s

zagadką jest dla mnie to, że raz wykrywa 100 Mb/s a raz 10 Mb/s, na Connectboxie miałem na tym samym kablu od razu 1 Gb/s

Tytan
2155 820 71

@montechristo 

A tego próbowałeś?:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/10741/windows-fix-network-connection-issues

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
4 0 1

tak sprawdzałem już wszystko z tej strony, wygląda chyba na to że karty sieciowe Realteka nie lubią się z dekoderem Horizona i nic tu nie pomoże ;/

Tytan
2155 820 71

@montechristo 

Mam karty sieciowe Intela, Realteka, Realinka i jeszcze jakiś wynalazek - wszystkie z dekoderem Horizon pracują prawidłowo.

Być może w dekoderze uszkodziła się karta sieciowa, dzwoń na infolinię i wzywaj serwisanta na wymianę dekodera.

Inspirator
4 0 1

Podbije to co rozwiązało mój problem, może ktoś będzie miał podobny.

Rozwiązaniem okazało się zmiana profilu w dekoderze na Szybki - od techników dowiedziałem się, że niektóre egzemplarze mają problem z tryblem Normalnym i Eko i nie podają właściwego napięcia na porty ethernetowe, przez co negocjowana prędkość może być niższa niż 1 Gb/s. (wot Ci technika )

Dodatkowo w ustawieniach karty sieciowej w kompie zmieniamy Green Eternet na Disabled oraz Power Saving Mode również na Disabled i na sztywno Gigabit Duplex.

Trzecia sprawa to wymiana kabla na nowy, na starym było lepiej bo już łapało 100 Mb/s czyli lepiej niż było ale to nadal nie 1 Gb/s