UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

Użytkownik
10 0 0

Problem z obrazem

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z obrazem.

Dekoder mam podłączony do kina LG LHB745 a kino do telewizora Lg 50PA6500 wszystko przez hdmi, użytkownikiem UPC jestem już od kilka lat, problem pojawił się właściwie od czasu podlaczenia drugiego dekodera.

Od tego czasu bywaja momenty że obraz skacze, wcale go nie ma a jest pasek programów,lub nie ma obrazu  przez pół godziny.

Próba zmiany wejść HDMI zmiana kabli nie przyniosła rezultatu.

Z obrazem nic się nie dzieje jesli na przyklad używam aplikacji kina.

Przywrócenie ustawień fabrycznych kina,zmiana dekodera nie przyniosla rezultatu.

Może ktoś ma jakiś pomysł jak ten problem rozwiązać ? 

13 ODPOWIEDZI
Naukowiec
1248 574 45

Re: Problem z obrazem

@Tordek

Pomiń kino i podłącz dekoder prosto pod tv - obserwuj zmiany.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
10 0 0

Po podłączeniu bezpośrednio do samego telewizora zachidzi podobna bsyyiadj.

GDA
Pan Abonent ;-)
1185 626 95

czy wykonales resety boxa?

jezeli tak i dalej jest ten sam problem to nie pozostaje nic innego jak telefon do UPC

Użytkownik
10 0 0

Jak juz pisałam, milale wymianiany dekoder na inny i nie rozwiazalo to problemu.

Omnibus
265 41 4

A może wymiana całego okablowania w mieszkaniu pomoże? i technik niech sprawdzi czy coś nie dzieje się w skrzynce może po prostu jakiś sprzęt wpływa na zakłócenia ktoś tutaj nawet na forum pisał że miał problemy ze sprzętem okazało się że to  przez modem któregoś  z sąsiadów i dopiero jak wymienili sąsiadowi to problem zniknął ;D 

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł
Użytkownik
10 0 0

Tylko jest problem, Pan z serwisu powiedział ze jak problem będzie sie powtarzać to może byc wina TV ale to dlaczego wszystko dobrze chodzi jeśli uzywak aplikacji z kina na TV rzadnych  problemów z obrazem nie ma.

Omnibus
265 41 4

hmm a była wgrywana jakaś aktualizacja do tv ? 

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł
Użytkownik
10 0 0

Nie telewizora nie posiada takiej funkcji laczenia się z internetem i aktualizacji.

Zawodowiec
575 144 22

Czy przywracałeś tv do ustawień fabrycznych? Masz możliwość podłączenia dekodera do innego tv/monitora by sprawdzić czy problem również występuje i na 100% wyeliminować twój TV z podejrzanych? Na stronie producenta jest dostępna akutualizacja dla TV, oraz instrukcja jak ją wgrać: https://www.lg.com/pl/wsparcie/wsparcie-produktowe/lg-50PA6500

Możesz spróbować zainstalować aktualizację, a jeśli już ją masz, to (o ile jest możliwy) zrobić downgrade do pierwsze wersji, również dostępnej na stronie. 

Mi na rwanie obrazu i drobne artefakty pomogło wkręcenie filtra kanału zwrotnego w instalację.
Naukowiec
1248 574 45

@Tordek

Większość tv ma taką opcję updatu softu przez USB.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Moderator
16 14 3

Jeśli wskazówki użytkowników nie przyniosą efektu napisz proszę do mnie przez wiadomość prywatną i podaj proszę dane abonenckie. Sprawdzę zdalnie, jak obecnie wyglada sytuacja od strony naszego systemu i parametry urządzenia.

Użytkownik
10 0 0

Żeby pokazać problem nagralem krotki film jak to u mnie czasami wygląda.

https://youtu.be/CbUtfgk0Shc

Naukowiec
1248 574 45

@Tordek

Film jest niedostępny.

Przepraszamy za usterki.