UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

Inspirator
5 2 0

Problem z sygnałem hdmi 1080p.

Problem jak w temacie. Kupiłem nowy telewizor z serii LG OLED C8PLA. W specyfikacji 4k itd.

Przy próbie przełączenia na rozdielczość 1080p brak obrazu.

Przy podłączeniu pc i ps4 w trybie 1080p i wyższym nie ma problemu, obraz żyletka.

Przy połączeniu horizona po hdmi z monitorem komputerowym obraz też jest. Tylko horizon z telewizorem się gryzie.

Zadzwoniłem na infolinię. Przeszedłem tóżnecrestarty i zerowania bez efektu. Przyszedł technik, powiedział, że to nie wymags naprawy bo podobno brak zgodości to nie wada.

4 ODPOWIEDZI
Zawodowiec
575 144 22

Re: Problem z sygnałem hdmi 1080p.

Podłącz HDMI w TV w tryb legacy czy jak tam się w LG nazywa (enchanced, deep color), następnie podłącz chwilowo horizona do innego odbiornika i zmień rozdzielczość z automatycznej na 180p/i. Powinno działać.  Jak nie, to postaraj się wymienić dekoder na moduł CI+, choć UPC Ci pewnie powie, że nie da rady i zaproponuje wzięcie modułu jako multiroom. Coraz więcej nowych TV ma problemy z horizonem, który głupieje jak podepnie się do niego odbiornik 4k60p z chromą 4:4:4. No ale przecież do topowego dekodera w ofercie nie warto wydać aktualizacji, która by to naprawiła. 

GDA
Pan Abonent ;-)
1185 626 95

@doktorek ustaw rozdzielczość z telewizora w ustawieniach Horiozon-a i sprawdź czy obraz się pojawi

Omnibus
366 87 3

@doktorek

Karta CI+ i możesz się cieszyć b. dobrą jakością obrazu.

Przetestowane.

Horizon obecnie służy mi jako skrzynka do nagrywania i do VOD.Ustawione mam na 1080p przy rozdzielczości z telewizora Horizon głupiał.

Do normalnego trybu oglądania przełączam na moduł.

Omnibus
296 123 12

@doktorek

kabel hdmi ?,  zmień bo może byc felerny i żeby był min w specyfikacji 1.2,

potem spr. ustawienia samego TV, najpierw przestaw go na tryby które są dla telewizji czyli np. sport czy normal, na tych do kina: expert czy technicolor też w sumie powinno chodzić, chyba że miałeś robioną kalibracje to będą poblokowane.

Jeśli nie załapie wchodzisz go głównego menu, kategoria : Ogólne chyba i wybierasz aktywny hdmi od telewizora i zmieniasz deep color, możesz też potem zmniejszyć Gamma na niższy to już w ustawieniach konkretnego trybu.

Generalnie nie martw się że zły tv kupiłeś, mam ten sam tylko zeszłoroczny B7 i horizona i wszystko śmiga, stawiałbym na kabel, od tego zacznij