UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Omnibus
444 343 35

Re: Beznadziejny dekoder Horizon

@zylxnapisał(a):

@MrPepka, Akurat jest to bardzo powiązane. W Polsce emisja CO2 dla każdej wyprodukowanej kWh energii to około 700g. Jak łątwo obliczyć, brak działajacego trybu standby w dekoderze Horizon  powoduje rocznie emisję ok 69 500 ton CO2. Jak wiemy, powietrze w polsce mamy cudowne

U mnie powietrze jest idealne, ba nawet ostatnio na śląsku byłem i szukałem tego całego smogu i go nie znalazlem (3 dni za nim chodziłem i się ten "smok" nie pokazał)

Moja wina że energia płynie z węgla ?, jak dla mnie dawno powinniśmy postawić atom ale tu znowu eko oszołomy podniosły larum

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.
Innowator
15 4 0

Z tym standby, to bardzo ciekawa sprawa. Zużycie 16W to ponad  5x więcej niż zużywa AppleTV 4K przy streamowaniu filmów 4k (3W). Największe obciążenie generowane przez content HDR to 6W. Standby gotowe w ciągu ułamka sekundy zjada 0,35W.  Ciekawe jest to, że Charter Communications (zblatowane z Liberty Global osobą Johna Malone) i C+ oparlo w swojej CTV usługę o w/w Apple TV jako STB. Przy założeniu nagrywania w chmurze, takie rozwiązanie jest jednym z ciekawszych, szczególnie, że mogłoby być prawdziwym domowym centrum rozrywki. Na koniec policzmy sobie  spoleczne koszty związane z zanieczyszczeniem środowiska przez 800tys PVR x  oszczędność na standby i pod obciążeniem.

Profesor
1290 586 48

@luck1napisał(a):

Na koniec policzmy sobie  spoleczne koszty związane z zanieczyszczeniem środowiska przez 800tys PVR x  oszczędność na standby i pod obciążeniem.

Kolega raczy żartować.

Huty, kopalnie, cementownie, producenci nawozów, aut itd. pożerają tyle energii elektrycznej produkowanej z węgla, że ten MILION dekoderów przy tym to pikuś.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
15 4 0

nie raczy raczej Mam na myśli odbiorniki prądu w gospodarstwach domowych. Inwestujemy w oszczędniejsze: TV, AGD, oświetlenie. Przedsiębiorstwa inwestują w efektywność energetyczną. Nie wiem co Ciebie tak dziwi....

Innowator
14 4 1

@Pablonapisał(a):

U mnie powietrze jest idealne, ba nawet ostatnio na śląsku byłem i szukałem tego całego smogu i go nie znalazlem (3 dni za nim chodziłem i się ten "smok" nie pokazał)

Moja wina że energia płynie z węgla ?, jak dla mnie dawno powinniśmy postawić atom ale tu znowu eko oszołomy podniosły larum

Jest, serio. Żeby nie było, to nie jest żadna prowokacja, podam Ci tylko przykład jak najłatwiej zauważyć smog na śląsku - w hotelu z klimą możesz tego nie zauważyć - więc jak będziesz następnym razem może sprawdzisz.

Jakiś kawałek czarnego tworzywa, najepiej widać na ramkach TV/ innym czarnym sprzęcie w połysku - wypoleruj/ przetrzyj na błysk. Po czym otwórz okno tak na 1-3h a następnie napisz na tym palcem swoje imię (ale nie tłustym żeby nie było ). Gwarantuję Ci że odczytasz

Naprawdę kurz osadza się w astronomicznym tempie. Bez otwierania okna to zjawisko zajmuje ok 1 do 2 dni. Często bywam z pomorskim i podlaskim, powiem Ci że nie zauważyłem tak szybkiego osiadania kurzu, oczywiście też jest bo jest wszędzie, ale nie tyle ..... na osadzenie takiej ilości jak na śląskuprze 1-2 dni tam potrzeba 5-7 dni MINIMUM.

Węgiel, a przynajmniej te jego najtańsze odmiany jak miał węglowy, powinien być zastępowany lepszymi paliwami, choćby węglem, ale o wyższej wydajności.

W biedniejsze dzielnice miast,  to naprawdę niekiedy nie da się wieczorami wejść, nie tyle że niebezpiecznie bo to często też, ale tak śmierdzi że nie da się oddychać normalnie. Niekiedy w centrum miasta jest czyściej. Jak będziesz kiedyś w zimę np w Katowicach, to w nocy polecam odwiedzić rejony starych Bogucic, Zawodzia, Koszutki - szczególnie blisko starej zabudowy, tzw familoków - gwarantuję Ci że od tego momentu będziesz wiedział jak ten smog śmierdzi i wygląda. Myślę też że w większości to nie śmieci a "węgiel" od ruskich wymieszany z błotem/ ziemią i czym się da żeby zwiększyć jego masę. To tak poza tematem

Mieli budować jakąś atomową, ale chyba umarło jak zwykle .......... a infrastruktura już częściowo się rozpada .... https://www.google.pl/maps/place/Punkt+widokowy+-+Uj%C5%9Bcie+Pia%C5%9Bnicy+do+jez.+%C5%BBarnowiecki...

EDIT:

A odnosnei zużycia energi przez Horizona to jest osobny temat, więc nie wiem wogóle po co w tym to zagadnienie poruszać

https://forum.upc.eu/t5/dekoder-horizon/horizon-tryb-eco/td-p/21528

@GMateusznie dał jeszcze info odnośnie poprawek, więc jak rozumeim dalej tylko tryb szybki.

Profesor
1290 586 48

@luck1napisał(a):

Mam na myśli odbiorniki prądu w gospodarstwach domowych. Inwestujemy w oszczędniejsze: TV, AGD, oświetlenie. Przedsiębiorstwa inwestują w efektywność energetyczną. Nie wiem co Ciebie tak dziwi....

Czyli co 3-5 lat powinienem cały sprzęt jaki w domu mam wywalić, by kupić nowy bardziej energooszczędny za 20 tys zł by zaoszczędzić 50 zł na prądzie na 2mc - dobrze Cię zrozumiałem?

Co do przemysłu - tu za to wszystko i tak ja jako konsument też zapłacę.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
299 124 12

@wymiata05napisał(a):

Miałem juz w życiu dekode4 cyfrowego polsatu, dekoder nc+ i w kazdym byla możliwość ustawienia trybu oszczednego lub normalnego, wiec noe rozumiem dlaczego Horiozn miałby nie oferować takie wyboru, wszystko zależy od mentalności .

zdaje się pisałeś że dokałdnie czytałeś forum przed wyborem horizona, chyba jednak masę rzeczy Ci umknęło, cały sęk w tym że horizon ma tryb eco i normal tylko taki mały szczegół .... że wtedy nie działa prawidłowo, jedyny tryb w którym on wogóle działa to szybki/prądożerny, więc klient nie ma tu w zasadzie ż a d n e g o  wyboru

Zgadza się nie doczytałem nigdzie o pracy tego dekodera w różnych trybach, jednak nawet gdybym sie natknal na taka informacje to by mnie nie zraziła. 

Po za tym kazdy abonent po podpisaniu umowy ma prawo do 14stu dni na zerwanie.

Powiem Ci tylko, ze kiedy mialem dekoder CP to nie działał on duzo lepiej w trybie szybszym, a nie wspominajac juz o nc+ tutaj jakis mediabox multiroomu chyba mialem. Tryb szybki nic w jego przypadku nie zmieniał i co chwile byly zwiechy, restarty i zamulanie.

---------------------------------

Forum TV-SAT

Moderator
838 551 141

Ok było fajnie, pogadaliśmy sobie o ekologii, kończmy jednak te wygłupy. Trzymajcie się głównego wątku i tyle mam do powiedzenia. Chcecie pisać o węglu, marnowaniu prądu i smogu to proszę sobie znaleźć odpowiednie do tego forum.

Highlighted
Omnibus
410 94 3

@wymiata05napisał(a):

Od listopada użytkuję Horizona, więc mogę już się wypowiedzieć trochę na jego temat.

Przed podpisaniem umowy dokładnie przeczytałem wszystkie opinie (w większości negatywne), ale nie zraziło mnie to i wyciągnąłem z tych wielu wypowiedzi parę porad. Biorąc pakiet tv+internet poprosiłem o osobny router tak, aby Horizon nie udostępniał wifi (wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego to z reguły jest do niczego), bez problemu dostałem nowy biały router + horizona tylko do oglądania tv (bez nagrywarki bo w dobie internetu zupełnie mi ona nie potrzebna) . Po otrzymaniu Horizona odrazu wrzuciłem go w tryb szybki i przez 14 dni bacznie mu się przyglądałem, aby w razie czego zrezygnować z Horizona i przejść na moduł do tv. 

Przez 14 dni nie miałem z nim żadnych problemów i teraz uwaga bo niektorzy na tym forum mogą dostać zawału, od listopada do dnia dzisiejszego dekoder nie zaliczył ani jednej zwiechy, działa stabilnie, nie resetuje się. 

Jeśli chodzi o działanie pilota to wrzuciłem mu odrazu na starcie nowe baterie, przez jakiś czas pilot nie zawsze reagował, ale po dłuższej obserwacji zauważyłem, że problem ten występuję najczęściej, gdy leże na łóżku, w końcu zauważyłem że pilot musi być mniej więcej w pozycji pionowej podczas przełączania. Od tego czasu nie mam problemu z pilotem 

Ja jestem zadowolony z Horizona i do oglądania tv w zupełności mi wystarcza. Do innych rzeczy mam PS4 i smart TV 

To dobrze , że dekoder nie sprawia Ci problemów. Nie chcę pisać na razie...ale, poczekasz i pewnie tez dopadną Ciebie pewne babole.

Ogólnie użytkuje to ponad roku, obecnie służy jako PVR i VOD np.C+.

Ogólnie to spoko, na początku żadnych problemów, czasami sporadycznie restart prądowy. 

Głównie przy zanikaniu ikonek po dodaniu nowości.No ale jakoś mi to nie przeszkadzało.Tym bardziej,  że dmuchajac na zimne oglądam "na żywo" telewizję przez moduł.

Ostatnio jednak coś za często dekoder "lubi" się zawiesić a to przy przełączanie kanałów a nawet przełaczajac na odpowiednie wejście HDMI obraz z napisem "na żywo" nie znika..restarcik i po problemie...

Oczywiście tryb SZYBKI.

Fajnie, że UPC oferuje tv przez moduł,  myślę że oszczędzane są niektórym klientom nerwy, poza oczywistą wygodą.

Przypuszczam , że sprzęt tak już ma i jakieś restarty itd wpisane są już kwestię użytkowania tego dekodera.

Albo się przyzwyczajasz albo...szukasz rozwiązania.

...................................................................................................................................................
UPC MAX>ELEVEN>C+>HBO GO>NETFLIX UHD>AMAZON PRIME VIDEO
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."