UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Omnibus
304 124 11

Re: Beznadziejny dekoder Horizon

dzięki, pomogło

no ale na dłuższą mete tak nie powinno być, często sie to zdarza ?  i czy giną wam wtedy nagrania ?

@Mario napisał(a):

dzięki, pomogło

no ale na dłuższą mete tak nie powinno być, często sie to zdarza ?  i czy giną wam wtedy nagrania ?

Jeszcze nie zdarzyło mi się żeby nagrania z Horizona zaginęły 

Użytkownik
2 0 0

Zawsze się znajdzie...

Pozwolę sobie zapodać moje spostrzeżenia na temat tej kociej kuwety (wybaczcie, ale kształtem mi się tak kojarzy), jego zaletą jest, że działa. Druga zaletą, że nagrywa 4, nie 2 programy. Trzecią, że realizuje "7 dni wstecz", czyli jak np. przegapię nagranie jakiegoś programu, to niektóre mogę obejrzeć ponownie, jeśli nie minie 7 dni. Czwartą, niewielką zaletą jest to, że pilot działa radiowo, więc sobie mając go pod kołdrą, mogę cykać programy.

Piątą zaletą, ale było by, gdyby dekoder udostępniał sieć Wi-Free. Ale jako, że nie emituje tejże, zdecydowałem się na osobny modem, na którym mam też telefon. A emitowanie sieci "dummy" na obu pasmach bezlitośnie wyłączyłem.

I to koniec mojej listy zalet.

Dla mnie jest mocno nieintuicyjny, choć i tak poszło w dobrą stronę, bo zaraz po tym, jak go wziąłem rok temu, w ogóle posługiwanie sie tym na ekranie starego telewizora, to była tragedia. Czcionka malutka, więc nieco już zużyty kineskop pięknie ją rozmazywał. (niestety, na razie brak szans na coś lepszego). Po zmianie programu/interfejsu znacznie się poprawiło, ale nadal trzeba mocno wysilać wzrok, a ten, niestety, ze względu na stan zdrowia robi sie coraz słabszy. Jedyne co lepiej działa od Cisco, którego mam w multiroom, to precyzja wstrzeliwania się w moment programu przy jego przewijaniu. A tak niemal wszystko działa wolniej. Tyle, że w Cisco wszystko widzę świetnie, bo litery ma bardzo wyraźne. A w tej mydelniczce wzrok niszczy mi się coraz bardziej. Dość czesto się wiesza o tyle, że przestaje reagować na pilota, czasem ginie obraz i jest tylko dźwięk, jedyny sposób, to power-off reset, co trwa nieprzyjemnie długo (Cisco robi to wielokroć szybciej). Nigdy jeszcze, mimo wielu prób, nie udało mi się doprowadzić do tego (w odróżnieniu od Cisco), aby program, na innym kanale, któremu kazałem się przypomnieć, aby się przypomniał, gdy nadejdzie jego czas. Niejeden program tak przegapiłem, a słowa pod adresem dekodera (i UPC takowoż też) nie nadają się do powtórzenia. Bo wiele z nich nie podlega pod "7 dni nazad". Z aplikacji używam tylko YT i z niesamowitą chęcią pozbyłbym się praktycznie wszystkich innych, bo są mi one na plaster, psu na budę, jak wszelkie apki fejsowe i twiterowe, oraz powiązane, na smartfonach, wywalam je w pierwszej kolejności. Co do YT na dekoderze, to jest poniżej mułu pod dnem, aplikacja tak debilnie denna, że w ramach tortur kazałbym programiście wyszukać z jej udziałem filmy, które wskażę. Przez arcybadziewność tej aplikacji, nie mogłem pokazać znajomemu kilku dla mnie ważnych filmów na YT, bo nie dość, że ma pochrzaniony sposób wyszukiwania, to jeszcze wielu po prostu nie znajduje.

Brałem to plastykowe niewiadomoco tylko dlatego, bo liczyłem, ze bez dodatkowego komputera, będę miał jakby drugi, którego ekranem będzie telewizor, który mi ułatwi korzystanie z wcale nie tanich usług. A tu chała, wielki zawód, wielka porażka. W zasadzie działa. I więcej pochwalić nie mogę. Jeszcze... wieczorami lubię sobie poskakać po kanałach, i dość często trafiam na "kanał zablokowany, użyj PIN", jakoś tak. Tyle, że ja żadnego programu nie blokowałem, ani nie wyrażałem życzenia, by się tak działo. Jeden program by przeszedł, ale przestukiwanie się przy każdym programie przez PIN, bo ponoć dla dorosłych. Tyle, że blokada jest do kiszki stolcowej, bo nieraz blokuje niewinne progtramy, a nie blokuje np. jak się p(piiip)ą, czynność widać, tylko wiadome miejsca są zamazywane. Jeśli odpinuję program, to zaraz zapinowuje się znów... no sorry, ale jeśli obejrzenie każdego teoretycznie programu ma być okraszone nie dającym się wyłączyć w żadnych opcjach "odpinowaniem", to ja przepraszam za słowo, chrzanię to i z ogromną chęcią sam im to w zębach zaniosę, by tylko tego nie widzieć, a jak zechcą, abym to musiał mieć, natychmiast wymówię usługi i pójdę do konkurencji. Albo zrobię inaczej, zapłacę karę za "niezwrócenie" i rozbiorę to w drebiezgi, dysk odciagnę, zasilacz pogoni mi radio, kwarce zużyję do swoich własnych konstrukcji, zaś skrzynkę przerobię na kuwetę dla kota, co w moich oczach zwiększy wartość pudełka minimum 3-krotnie. Zaś z płytki części, które sie da, odciągnę i podobnie jak kwarcę, przeznaczę do własnych konstrukcji. A jak nie, to wywalę na fajans właściwie bez żalu.

Przepraszam, że się tak rozpisałem, ale o dekoderze mam tak złe zdanie, że nie nadaje się ono do powtórzenia. Samo "przecież działa" to mi nie wystarczy. Natomiast zadowolony jestem z modemu Connect Box, daje bardzo mocne WiFi, które, jak się dobrze ustawię, chwytam nawet do ok. pół kilometra od domu. Prawdopodobnie zrezygnuję z telewizji i zostawię sam net z telefonem, a TV pociagnę z eteru, lub satelity, nareszcie będę mógł coś nagrać. Niestety, przy zmianie abo zabrali stary dekoder (Cisco) i straciłem kilka bezcennych nagrań, których przegrać na zewnętrzny nośnik nie dało się, niestety, UPC przegrało sobie tym u mnie na zawsze, chyba, ze z fajansu ten stary dekoder wygrzebią i odzyskają te nagrania. Jak nie, to do widzenia się z państwem bez żalu.

Jeszcze raz przepraszam, ze się tak rozpisałem, następnym razzem postaram się krócej i lepiej, wybaczcie, jeśli komuś to sprawiło dyskomfort, muszę wyczuć działanie tego forum. Przepraszam za literówki.

Profesor
1572 418 80

A jak u Ciebie działa Replay TV?

https://zanimnapiszesz.info
Użytkownik
2 0 0

@MrPepka napisał(a):

A jak u Ciebie działa Replay TV?

No, hmm... różnie, w kratkę rzec można. Oczywiście, tylko tam, gdzie jest stosowna ikonka. Bardzo przydatna sprawa, choć wadą wielu pozycji jest to, że nie można przewijać takiego programu (niektóre się dają), co w przypadku, jeśli interesujący mnie fragment jest np. 30 minut od początku, to muszę w jakis sposób te 30 minut przyfilować, dopilnować, a jak jednak przegapię, to od początku. Ale jak już gra, to nawet nie jest tak źle. Oceniam na, powiedzmy, słabą czwórkę, w szkolnej skali ocen, szału nie ma, sempiterny nie urywa, ale działa. Nie daje się zgrać do nagrań, co jest IMHO wadą.

Omnibus
304 124 11

@HF5BS

nie jest tak źle jak to opisujesz, ale ja go mam dopiero od 2 tygodni, więc rozumiem że skoro teraz jest lepiej to rok temu musiała być kaszana.

Jedna uwaga, o której piszesz jeszcze chyba w tym wątku nie była poruszana więc się podpisuję i apeluje do poprawki przy najbliższej akltualizacji softu. 

***   Proszę wywalić programy, których klent nie ma w abonamencie, tak jak to ma miesce w mediaboxach, tak żeby się nie pojawiałym puste i zajmujące czas ekrany  ***

Nie dośc że możemy pomarzyć o swoich listach programowych to jeszcze przy przełączaniu kanałów wskakują te niewykupione i nieaktywne.

Dokładnie po co mam przeglądać kanały których nie mam w abo, podpisuję się pod postulatem kolegi obiema rękami!!!

GDA
Pan Abonent ;-)
1257 653 100

@Ralfin napisał(a):

Dokładnie po co mam przeglądać kanały których nie mam w abo

Jest to celowy zabieg, abyś wreszcie kiedyś się "skusił" i zaabonował większy pakiet lub kanały premium

Omnibus
469 98 3

Czy szare, rozmyte kolory to przypadłość KAŻDEGO Horizona?

Porównuję z xxxxxxxxxxxxx.Tu obraz jest wyraźniejszy a kolory i jakość sygnału zdecydowanie lepsza.Te same ustawienia w TV.

#EDIT

Proszę bez krypto-reklam.

GMateusz

Przepraszam.

Zastanawia mnie.Czy to wynika z dużej kompresji sygnału, czy obraz odkodowany przez Horizon traci na swojej jakości.

Obraz jest poprawny, ale mógłby być lepszy jak w xxxxxx.

...................................................................................................................................................
C+>HBO GO>NETFLIX UHD>AMAZON PRIME VIDEO
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."
Innowator
41 21 2

@-napisał(a):

@Johny oczywiście, zamknę się i nie będę odzywał bo sobie tak życzysz    

Pozwól, że Cię uświadomię fora są po to by wyrażać swoją opinię i to właśnie zrobiłem. 
Dla mnie ten dekoder jest ok, ma kilka braków i problemów ale pisanie tematu "beznadziejny dekoder" jest trochę jak takie "Mamo a Kaziu zabrał mi zabawkę"  

Ponad to uważam, że większość krytyki jest nieuzasadniona, i chętnie zobaczył bym co ci ludzie napiszą o sprzęcie konkurencji (oczywiście po przetestowaniu) gdyby mieli okazję go używać. Bo o UPC wiele złego czytałem i sam pisałem, ale w więszkości i tak wypadają o niebo lepiej niż inni operatorzy

Miłego wieczoru szefunciu  

O - przepraszam!

Dlaczego Kaziu ???

Inspirator
9 2 0

Witam też posiadam ten nie udaną porażke , często się wiesza , jest strasznie opóźniony w przeżucaniu kanałów . Bradzo często zamiast oglądania to jest czarny ekran , kilku krotne załączenie i włączenie w końcu pomaga. UPC zróbcie coś z tym w końcu bo to żenada wypuszczenie sprzętu który jest tragiczny . U mnie w rodzinie  są 3 takie ustrojstwa i  żadne nie działa jak trzeba. Porażką jest puszczanie sprzętu z wadami do ludzi i tak de fakto przez nas testowane .

Moderator
14 9 8

@kamil1987

Napisz proszę wiadomość prywatną - sprawdzę sytuację.

Inspirator
9 2 0

Gdzie mam tą wiadomość napisać? 

Profesor
1572 418 80

Tu:

Opera Zdjęcie_2018-02-25_161407_forum.upc.eu.png

https://zanimnapiszesz.info
Omnibus
304 124 11

@kamil1987napisał(a):

Witam też posiadam ten nie udaną porażke , często się wiesza , jest strasznie opóźniony w przeżucaniu kanałów . Bradzo często zamiast oglądania to jest czarny ekran , kilku krotne załączenie i włączenie w końcu pomaga. UPC zróbcie coś z tym w końcu bo to żenada wypuszczenie sprzętu który jest tragiczny . U mnie w rodzinie  są 3 takie ustrojstwa i  żadne nie działa jak trzeba. Porażką jest puszczanie sprzętu z wadami do ludzi i tak de fakto przez nas testowane .

Taki horizon trzeba juz przyjąć z całym dobrodziejstwem inwentarza, nie licze na zmiany bo było mnóstwo czasu żeby je wprowadzić.

Co do wszelkich opóźnień w działaniu to szansa na poprawe pewnie bliska 0 (porównując to do kompa to po prostu zamiast i7 kupili sprzęt z Celeronem, który niewydala.)

Niestety mamy liczne dowody na to że tak właśnie działają zachodnie korpo u nas,  już się przyzwyczaili że łykamy gorszy towar w tych samych cenach. (szwajarskie upc  pewnie nie ma takich wolnych horizonów)

Ja mam zwiechy średnio raz na 2-3 dni, narazie wystarcza restart prądowy,

szczerze? - przed softem 144 to lepiej działało, znaczy dużo rzadziej zdarzały się freezy na nagranych programach.