UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
ex-Moderator
137 132 20

Re: Beznadziejny dekoder Horizon

Zaskoczę Was i napisze w tajemnicy, że na społeczność zaglądają różne osoby z naszej firmy od „zwykłych zjadaczy chleba” po „grubych szyszkowników”.  Każdy z nich wyciąga z dyskusji to co chce, nie ma się co spodziewać, że z dnia na dzień pojawią się radykalne zmiany bo tak to nie działa, ale kto wie jakie przełożenie może mieć to na przyszłość podczas planowania zmian.

Użytkownik
2 5 0

Może napisze co mnie jako nowego posiadacza wkurza w Horizon:

1. Beznadziejny pilot.
Panel górny działa tylko w pozycji do góry (jak przekręce pilota bokiem guziki już nie działają)... Na dolną klawiaturę jest blokada (pewnie jako zabezpieczenie przed przypadkowym wciskaniem) i po odblokowaniu można ją używać w każdej orientacji. Szkoda że takiej blokady nie ma dla panelu górnego i pilot musi być w odpowiedniej pozycji aby działał.

2. Obudowa. Mamy prawie 2 dekadę XXI wieku a dekoder jest wielkości miski.Dodatkowo został wykastowany z wyświetlacza (skoro żre już te 15W w trybie szybkim lub 8 w standard) to przynajmniej wyposażyli by go w zegarek Nie rozumiem po co wpychali tam dysk 3,5" - nie oczekuję super cicchych, energooszczednych SSD ale jakby wsadzili zwykłe dyski mechaniczne 2,5" to buda byłą by stanowczo mniejsza.

3. Prądożerność 15W w trybie czuwania, 8W w standard - trochę porażka jak na obecne czasy. O eco nie wspomnę bo włączenie trwa i trwa - jak 20 lat temy gdzie telewizor musiał się rozgrzać (plus nagrywarka nie działa)... Najgorsze jest to, że w trybie standard nie da się zaplanować nagrania z internetru (nie może połączyć się z dekoderem - ciekawe dlaczego).

4. Ociężałość interfejsu... już moje RPi3 z zainstalowanym Kodi jest bardziej responsywne od tego wynalazku...

5. Po co ngrywać treści na urządzeniu końcowym i płacić za dyski do nagrywarek? Nie można dekodera było wyposażyć w np. 32GB kość flash (np. mały dysk ssd) aby obsługiwał te 2-3h time-shift. Treści które użytkownik chce sobie nagrać dla siebie zapisywane były by na serwerach UPC a użytkownik wykupował by tylko quotę dla swoich nagwywań(np. domyślnie 500GB, można dokupić kolejne 500GB jeśli nie chce się kasować nagrań).... Po pierwsze zysk dla operatora (wiele klientów nagrywa to samo), po drugie dostęp do nagranych treści mogłby być z wielu urządzęń (horizon go, horizon, multiroom)dla usera który ma do nich dostęp.

6. Wkurza brak możliwości całkowitego wyłączenia diody jak urządzenie nie działa (niepotrzebnie świeci cały czas na czerwono lub pomarańczowo jeśli jest w standby szybkim)...

7. Brak możliwości wyszukiwania nazwy kanału!!! Da się szukać tylko po nazwach programów które aktualnie lecą lub będą lecieć w najbliższych 2 tygodniach... Np. chce sobie włączyć discovery to muszę pamiętać na jakim numerze kanału to jest zamiast szybko wklepać disc.....
Dodatkowo nie potrafi szukać programów które już zostały wyemitowane, ale które są wciąż dostępne do oglądnięcia w ramach replaytv. Przez tą niedoróbkę trzeba znać kanał na którym leciał program który chcemy zobaczyć i ręcznie przewijać dni/godziny do tyłu aby odnaleźć program w replay.

Z drugiej strony na Horizon GO - działa to w drugą stronę. Da się szukać tylko po nazwach kanałów, programów już nie wyszukuje!!

8. brakuje mi guzika page up / page down - do szybkiego przerzucania listy kanałów w trybie przeglądania programów (można by tam zaprzęc guziki przewijania z play np.:  <<, >>)

9. kiepskie wifi (ale to już upc rozwiązało wpychając za darmo dodatkowy modem)... szkoda bo jedeno urządznie z dekoderem i modemem/routerem miało potencjał

Omnibus
304 124 11

Upc pewnie już dawno wie jak sobie strzelili w kolano tym sprzętem,

czytałem że w innych krajach w tym roku upc wprowadza nowe dekodery,

więc aż się prosi żeby u nas też tak było, w przeciwnym wypadku na pewno jak sie umowa skończy podziękuję za abonament tv.

My pewnie poczekamy do 2019 r. na nowy sprzęt ,może tym razem z rozdzielczością 4K.Zanim skończy mi się umowa, ewentualna decyzja o odejściu będzie podyktowana czy UPC skupi się na poprawie jakośći przekazu sygnału (np.kanały SD publiczej-dramat), podniesieniu do HD części kanałów-Da Vinci, Republiki, poprawie EPG w Horizonie, wspólna faktura za usługi razem z usługą Netflix itd. 

Jednak w przypadku pozytywnej decyzji Urzędu   uwaga operatora i spore środki mogą pójść na inwestycje związane z przejęciem Multimediów...

...................................................................................................................................................
C+>HBO GO>NETFLIX UHD>AMAZON PRIME VIDEO
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."
Omnibus
304 124 11

Taka wpadka ze złomem wydarzyła mi się pierwszy raz, więc zapytam czy ktoś coś podobnego ?

... wczoraj oglądałem Furię na Tv Puls i jak wrzucili reklamy to jak zwykle zmieniłem kanał,

i to by było na tyle, dekoder sie zablokował na tym kanale, nie reagował na żadne sposoby zmiany kanału, pozostał restart ,  nie musze chyba dodawać że zanim to pudło się odpaliło minęło z 5 min i najważniejsze sceny filmu (końcowe) mogę sobie zobaczyć chyba już tylko na cda :(

to coś co sie niesłusznie nazywa dekoderem pvr powinno mieć od początku wbudowany przycisk : ........ r e s e t, kto ten sprzęt dla was testował? , UPC plase nie bierzcie tych samych osób do testowania kolejnego-nowego dekodera

ja naiwnie myślałem że z czasem będzie coraz lepiej , niestety jest coraz gorzej

@Marionapisał(a):

Taka wpadka ze złomem wydarzyła mi się pierwszy raz, więc zapytam czy ktoś coś podobnego ?

... wczoraj oglądałem Furię na Tv Puls i jak wrzucili reklamy to jak zwykle zmieniłem kanał,

i to by było na tyle, dekoder sie zablokował na tym kanale, nie reagował na żadne sposoby zmiany kanału, pozostał restart ,  nie musze chyba dodawać że zanim to pudło się odpaliło minęło z 5 min i najważniejsze sceny filmu (końcowe) mogę sobie zobaczyć chyba już tylko na cda :(

te coś co sie niesłusznie nazywa dekoderem pvr powinno mieć od początku wbudowany przycisk : ........ r e s e t, kto ten sprzęt dla was testował? , UPC plase nie bierzcie tych samych osób do testowania kolejnego-nowego dekodera

ja naiwnie myślałem że z czasem będzie coraz lepiej , niestety jest coraz gorzej

Mi wczoraj dekoder tez podobnie sie zawiesil... Dalem spokoj bo akurat nagriwaly mi sie programy wiec reset nie wchodzil w gre. Po zakonczeniu nagran i po resecie dekoder odblokowal sie.

Moim zdaniem sprzet jest obecnie testowany na zywym organizmie abonenckim,  a poza tym m.in. po to jest to forum :-) 

--
Pakiet Horizon Max z nagrywarką | Fiber Power 120 Mb/s | Minuty do wszystkich Max
Innowator
6 3 0

Już dawnopisałem, że nam powinni płacić za testowanie tego bubla.

Ale wykasowali mnie.
Omnibus
227 101 5

@Andrzej_66napisał(a):

Już dawnopisałem, że nam powinni płacić za testowanie tego bubla.

Ale wykasowali mnie.

Co jak co modemy ConnectBox i Puma6 to przykra sprawa i FAIL, ale jakoś to można wybaczyć. Ale tak beznadziejnego dekodera nie można wybaczyć.

Inna sprawa, że nadal nie mamy ani softu na poprawę Puma6, ani nowego sprzętu wolnego od wady, ale nadal uważam, że dekoder horizon to większa wpadka niż modemy od internetu i ich problemy.

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 250 Mb/s - Ubee Evw3226

Nauczyciel
550 132 6

Ja jak nie mogłem narzekać na Horizona bez PVR, bo działał dosyć dobrze, to ostatnio zaczął się zawieszać na przełączaniu programów (przełączać mogłem, ale obrazu nie było na programach) albo nie działał dzwięk po przełączeniu programu a obraz tak, wyłączenie i włączenie dekodera rozwiązuje problem, ale zaczyna się to dziać coraz częściej i chyba będę musiał to w końcu zgłosić. Z mediaboxem w multiroomie żadnych problemów.

Omnibus
304 124 11

@Remix151napisał(a):

.......... Ale tak beznadziejnego dekodera nie można wybaczyć.

Inna sprawa, że nadal nie mamy ani softu na poprawę Puma6, ani nowego sprzętu wolnego od wady, ale nadal uważam, że dekoder horizon to większa wpadka niż modemy od internetu i ich problemy.

No własnie, w końcu dekoder to rzecz podstawowa i priotytetowa w tv kablowej, no ale oni twierdza że wg badań ludzie są zadowoleni, chciałbym zobaczyć te badanie i pytania jakie tam zadają.

@brtk

bo poza tym że horizon jest ogólnie wolny jak tablety za 200zł to większość jego wad dotyczyło jak dotąd pvr

@Mario

Podobno czy dekoder działa lepiej lub gorzej zależy od lokalizacji.

Może większość badanych to szczęśliwcy gdzie UPC ma lepszą jakością infrastruktury tech.

...................................................................................................................................................
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."
Omnibus
469 98 3

@erwinsans

W ilu jeszcze tematach o tym napiszesz?

Omnibus
227 101 5

@erwinsansnapisał(a):

A ja przeszedłem do Orange FTTH. Dekoder malutki wszystko śmiga szybko, usb nie poblkowane, jakośc 4K i upscaling do 4K, EPG wymiata jest to co potrzeba i mam gdzieś ten złom Horizon.

wrzuć jakieś fotki

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 250 Mb/s - Ubee Evw3226

Nauczyciel
550 132 6

@erwinsans ale to dalej IPTV i daleko jakosci obrazu do UPC.

Omnibus
202 46 24

Pozdrawiam.  Dawno nie zabierałem głosu ale i u mnie Horizon bezprzerwy szwankuje,przerzucanie kanałów to porazka spózniają się albo całkiem czarny obraz. Tu mnie przekonywali że jedyna firma co daje testować klientom i tak testują ze na każdym froncie polegają.Co można testować złom? Teraz mają testować PLC tak samo się skończy ze wszystko wyjdzie padnięte.Jak mozna testować dla ogółu jak środowisko każdego jest inne a producent daje produkt o "najwyższej jakości".Chłopcy się bawią i nic z tego.Moze napiszą kto jak dobrze przetestował i poprawił złom.Dalej mnie interesuje tych 100 poprawek dla Compala.Pewnie śmiga bez problemowo.?Przez dwa dni paliła się na Compalu dioda wifi wszystko działało bezproblemowo i znikła. Po co to było co informowało?Niech nie biora sie za PLC bo to nie ma sensu.Moze mnie ktoś oświeci co da te testowanie dla wszystkich jak każdy testujący nma inne ściany .